aynı isimde "kadın" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu dizideki psikolojik ağırlığın ve depresif atmosferin %80’ini bennu yıldırımlar’ın örme yeleği oluşturmaktadır..
 • sarp karakterinin yerine koyun kendinizi...

  yok yere dayak yiyorsunuz kaza geçiriyorsunuz.. canınız kadar sevdiğiniz eşiniz 2 çocuğunuz öldü diyorlar..

  yıllar geçiyor içinizde onların acısı ..

  içinizdeki kor hiç sönmüyor...

  peşine düşüyorsunuz..

  içinizdeki şüphe o kadar büyük ki, "al bak bu senin eşinin ve çocuklarının mezarı" dedikleri yere gidip mezarları kazıyorsunuz..

  bir mezardan annenizin cesedi çıkıyor.. diğer mezarlar boş..

  sonra gerçeği öğreniyorsunuz..

  çocuklarınıza sarılırken öldü zannettiğiniz eşinizin ölüm döşeğinde olduğunu öğreniyorsunuz.. beraber geçiremediğiniz kaybettiğiniz yıllarınızı sarıldığınız çocuklarınızın kokusunda hissediyorsunuz..

  karşıdan da size kendi kendine gelin güvey olmuş tırt arif bakıyor..

  ya şu senaryoda "arif" diye mızıklayanları anlamak mümkün değil. arif kim yahu dış kapının mandalı.. bir babanın çocuklarına ve karısına kavuşmasını bile engelleyecek kadar küçük hesaplar peşinde bir adam.. dizinin "kötü" karakterleri ile eşdeğer..
 • --- sezon sonu spoiler ---

  bu nasıl bir saçmalık ya... sarp, telefonu dakikalarca açamadı. nihayet açtığında da ceyda bahar'ın elinden telefonu kaptı. seyirci bu kadar aptal yerine konmaz ya... biraz özgün olun, bir kere de diziyi uzatmak için saçma sapan hareketlere başvurmayın.

  --- sezon sonu spoiler ---
 • kapı çalınır. o sırada enver bey:

  - kapıdan rahmetli annem çıksa şaşırmayacağım artık.
 • arif'in hatırına izlediğim dizi. bir kere de sarp gibi kaypaklar değil de arif gibiler kazansın be. sarp dört yıl içinde travmasını atlatmış, evlenmiş, çocuk yapmış, hayatını çoktan kurmuş. garibim arif yaşadığı ihanetin etkisinden hala kurtulamamış, daha yeni yeni sevebiliyor kalbi. bok var illa sarp'ı katacaksınız hikayeye. ne olmuş yani hiç evlenmemiş bir erkek çocuklu dul bir kadınla mutlu olamaz mı? bir kadın çocuklarının babasının ardından başkasını sevemez mi? klişelerinizde boğulun be. bahar'ı bilmem ama arif o bahar'a açıldığın sahneyle benim gönlümü fethettin canım benim.
 • o dünyalar tatlısı enver dede, sarpın**karşısında hesap sorarken adeta kükredi, esip gürledi, o kibar mı kibar adam ağzından tükürükler saça saça bas bas bağırdı. bir insanın içindeki birikmiş öfkenin patlaması ancak bu kadar muazzam canlandırılabilirdi.

  şerif erol sen ne büyük bir aktörsün...
 • sarp’lı, alp’li zengin hayatların sahnesi girince dizinin dokusu bozuluyor resmen, şelale gibi akan dizi donup kalıyor, birileri frene basıyor sanki. ahu yağtu yakışmadı bu diziye, itici buldum. bunun dışında beni ekrana kilitlemeyi başardı yine, ben ki tv kumandasında hangi kanal nerde bilmeyen bir insanım. olağanüstü muhteşem bir bölüm daha bitti.
 • youtube'da son bölüm hakkında yapılan yorumu yarmıştır.

  --- spoiler ---

  sarpın başına herşey geldi bir tecavüze uğramadığı kalmıştı, o da oldu. dizinin ismini değiştirsinler bence "sarp" olsun.
  --- spoiler ---
 • yelloz’u niye öldürdünüz lan.ne güzel yaşayıp gidiyordu yazık değil mi çocuklarına vicdansızlar.
 • ıı. sarp hazretlerinin haremiyle dizinin baş köşesine oturduğu dizi. haremde mahidevran bahar'ın acıları bitmek bilmiyor, zavallı bahar tek oğlu ile hürrem pırıl'ın iki oğluna karşı iktidarı kaybetmek üzere.
  ihtiraslı hanım sultan nisan annesinde olmayan hırsı ile haremi yakıp yıkmakta, tek öz erkek kardeşi dorukcum'un iktidarını savunan nisan sultan bu konuda kardeşini sık sık uyarıyor fakat merhametli kalbi ile devletin başına geçmesi gereken şehzade dorukcum bu uyaları dikkate almayarak şehzade ali ve şehzade ömer'e iktidar yolunu açıyor.

  o esnada ıı. sarp hazretleri doğudan gelen nezir sultanlığı saldırısı ile karşı karşıya. veziri münir paşa'nın ihanetiyle sarsılan ıı. sarp'ın doğuya yapacağı sefer planları tarlabaşı beyliğinde çıkan arif isyanı ile ertelenmiş durumda.