şükela:  tümü | bugün
 • muayene esnasında ilginç şeylerin yaşandığı doktorlar.

  sünnet ameliyatı sırasında his kaybı yaşadığımdan dolayı cinsel birleşmeden aldığım haz minimum olduğu için geç erekte olma ve orgazm olamama sorunu yaşadığım için cinsel hayat benim için bel ağrısı ile eş anlamlı olmaya başlamıştı.
  bu konuda çok uzmana danışsam da uyarıcı ilaç ve psikolojik yöntemler dışında çözüm bulunamamıştı.
  akdeniz üniversitesi tıp fakültesi üroloji polikliniği doktoru olan esin hanıma tavsiye üzerine gidip derdimi anlattım.
  önceki dosyalarımı inceleyip denenmişi denemekten vazgeçti ve max ereksiyon seviyesini ölçmek için bana özel bir vidyo gözlük taktı.
  çeşitli erotik imajlar 2 sn aralıklarla değişirken sertleşmekte olduğumu farkettim, ardından da doktorun lateks eldivenli muayenesi başladı ve cidden o lateks acı verici bir doku.
  yüzümün şeklinden anlamış olacak ki acıdı mı diye sordu ve evet cevabını alınca eline sürdüğü soğuk bir jel ile muayenesi devam etti.
  hareketlerinin muayeneden çok okşamaya döndüğünü farkettiğimde gözlüğü çıkardım ve doktorun kendini okşadığını....
  ahdhalald lan bunu bekliyordunuz di mi?
  yok lan yok, muayene etti normal, özel jel yazdı çabuk boşalmak için.
  ulan ne adamsınız ya...
  (bkz: içeri girdiğimde steteskopunu sıvazlıyordu)
 • ben. esini erkek doktorun muayene etmesini istemeyen bir adamin ortaligi velveleye vermesi sebebiyle henuz tip fakultesi 5. sinif ogrencisiyken asistan abisinin talimatlariyla, kiyafet uzerinden muayene yapip asistan abisinin soyledigi ilaclari yazan, 9 yasindaki kizini 3 bucuk yillik kidemli cocuk sagligi ve hastaliklari asistani erkek doktora muayene ettirmek istemeyen babanin ozel !!! ricasi uzerine, daha asistanliga baslayali 1 ay bile olmamisken kidemlisinden utana utana hastayi muayene edip tedavisini uygulayan ben. surekli kadin doktora muayene olmak isteyip kizlarini okutmayan insanlarin yasadigi bir ulkede, omurlerini kizlarinin iyi bir egitim alip kendi ayaklari uzerinde durmasi icin calisip cabalayarak geciren anne ve babanin cocugu olarak dogmanin mutlulugu ve sansini yasayan ben.
 • türk halkına göre var olmayan bir şeydir. bu konuda ikna olmaları imkansızdır. bir kadın, alnına nihat hatipoğlu yazan bantlar gibi doktor yazan bir bant alıp taksa bile halkımız buna inanmaz. arada bir hemşire olmadığınızı belirtmek durumunda kaldığınızda; "ee sen nesin?", "sen onlardan değil misin?" gibi tepkilerle karşılaşırsınız. bazen hiçbir tepkiyle karşılaşmazsınız, hasta sadece suratınıza bakar ve o anda siz, onun beyninin error verdiğini gözlerinden okursunuz. beyinden geçenler; "bu bir kadın, hastanede çalışıyor ama hemşire olmadığını söylüyor. ne olabilir ne olabiliiirr dıııııtttt."

  kadın, hemşiredir. hemşire de kadındır. bu kadar.
 • işlerine gelince kadından doktor mu olur işlerine gelmeyince kadın yoksa muayene ettirmem olur.

  sağlık bakanı(müezzinoğlu) çıkar kadının mesleği anneliktir der ama iki kızı doktordur.

  neyse. kadın doktorların hastalarında mortalite ve morbidite oranı daha düşük bulunmuş. bunun sebebi kadın doktorların daha dikkatli olması da olabilir veya ciddi hastaların daha çok erkekler tarafından kabul edilmesi de olabilir.

  işini yapan iyidir kadın veya erkek fark etmez. kadın doktorlara hemşire, erkek hemşirelere doktor denilmesine alıştık. doğu ülkelerinde imaj böyle. sadece bize özgü değil. bu salt cinsiyetçilik ile ilgili de değil. biz insanları ayırmayı seviyoruz eğer kadın erkek olmasa başka şey bulur yine ayırırdık
 • her kadın doktor için diyemem, fakat katı tutum sergileyenlerinin yanına en katı erkek doktorlar dahi yaklaşamazlar. aralarında acımasızlık konusunda insanı şaşırtabilecekler bile vardır. oturup ortalama alsak belki genelde kadın doktorlar daha şefkatli ve sempatik olabilirler, ama sert bir tanesine denk geldiniz mi yandınız demektir.
 • tecrübelerime göre erkek doktorlardan nedense daha ilgili olurlar.
 • bildiğin doktor.
  sadece doktor yani.
  misal kırmızı domates demeyiz, domates deriz.

  2013 verilerine göre çoğu ilde hemen hemen erkeklerin yarısı kadar. ankara'da kadınların sayısı daha fazla. izmir ve istanbul'da aşağı yukarı başabaş. onun dışında bu verilere göre başta verdiğim oran geçerli.
 • (bkz: female doctor)
 • (bkz: dilde seksizm)
 • bazıları çok orospu.