şükela:  tümü | bugün
  • son zamanların erkekleri linç etmek için kullanılan kadın çakallıgı. elbette sevdiğinizle aranızda kavgalar tartısmalar olabilir, kadına dokunduğun an ufakça hemen soluğu mahkemede alıyor. bu mu mutlu aile veya aşk tablonuz feminist özentisi cakma aşk(paracı) kadınları. cidden bu kanunların yanında ingilterede olduğu gibi kesinlikle şeriat hükümlerini de tercih edilmeli. kadın istediği lafı söyleyecek erkek sinirlerine hakim olacak oturacak sokturmayın avrupa medeniyetinize. toplumun anası ağladı bu feminen kanunlar yüzünden ve kadın cinayetleri asla bitmez bu şekilde.

nisa 34;

allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü allah yücedir, büyüktür.
  • eğer birileri haklı olduğunu ispat edecekse, yılda yüzlerce kadının öldüğü binlerce kadının şiddet gördüğü bu ülkede o birileri erkekler olsun o zaman .

hangi kadın bir erkek tarafından şiddete maruz kalmışta şikayetçi olduktan sonra o erkek hakkında elle tutulur bir işlem yapılmış.anlayacağınız kadın haklıysa da bi bok olduğu yok haksızsa da nedir senin bu hassasiyetin ?
  • potansiyel bir kadın katilinin iddiasıdır.

--- spoiler ---

toplumun anası ağladı bu feminen kanunlar yüzünden ve kadın cinayetleri asla bitmez bu şekilde.
    --- spoiler ---
  • kuşadası'nda halam, babaannem, kardeşim ve kuzenim birlikte yaşardı. kardeşim lise öğrencisi erkek. kuzenim ortaokul ögrencisi kız. babaannem 80 küsur yaşında. halam da kendi halinde bi öğretmen.

halamla tapu anlaşmazlığı olan bi komşu kadın sık sık taciz ve tehdit edermiş. kocası da bizimkileri merdivenlerde rastlayınca korkuturmuş. bu sebeple mahkemelikmişler.

bi gün bana denk geldiler. kuzenimle çarşıdan gelmiştik. bi kadın merdivenlerde yukarıya doğru küfrediyor. kuzen de kendince cevap veriyor. anlamadım tabi ne olduğunu. daireye çıktık kim bu dedim; anlattılar.
    bu aşağıdan devam ediyor.. orospular, pezevenler filan.. dışarı çıkıp, git burdan belanı siktirme mealinde bişeyler dedim geçmiş gün (sene 97), saldırdı. bi defa vurdum,merdivenlerden uçup aşağıda kafasını betona vurunca öldü herhalde deyip bıraktım.

bu kadın komşuların anlattığına göre kolunu demir merdiven trabzanlarına vura vura morartmış ve karakola gidip 80 yaşındaki babaannem dahli hepimizin kendisini dòvdüğünü iddia etmiş.
    polisler siktir çekmiş haliyle. ya barışın ya hepiniz yarın savcılığa demişler. yalandan barıştırıp göndermiştir.
    bi daha bizimkilere hiç sataşmadılar. kocası merdivende beni görünce kenara çekiliyordu. tabi ben bilmiyordum kimdi neydi.

kadın melek de değildir cadı da. her insan gibi yalan da söyleyebilir doğru da.
  • yakın zamanda bir arkadaşımın başına gelen bir olayı aktarıyorum. arkadaşımın maddi durumu gerçekten çok iyi. neredeyse satın alamayacağı bir şey yok. 2 yıl önce evlendi. evlendikten 6 ay sonra kadının servet avcısı olduğunu fark etti. kadın o kadar çirkefleşti ki, bir akşam polisi arayıp kocasının şiddet uyguladığını ihbar etti. polis o gece arkadaşı sabaha kadar gözaltında tuttu. ertesi gün bıraktı. polisin gözaltısı, adamın evindeki bütün değerli eşyaların buhar olmasına, eşinin de bir daha görünmemesine sebep oldu.

kadının şiddet mağduriyeti palavraları sayısız adiliklere sebep vermiştir bu toplumda. erkeği köşeye sıkıştırıp, öldürmeyi, hapiste çürümeyi bile göze aldırtıyorsa, erkek teröründen çok toplumsal bilincin kodlanması tartışılmalıdır.
  • kadının kadın olduğu için yalan söylemeyeceğini düşünme fikri kimden çıktı sahiden? kadın dövüldüğünü iddia ediyorsa ve bunu kanıtlayacak bir şeyleri varsa, haklıdır. başkalarının acısı olan bir olayı kendi avantajına dönüştürecek çok insan var. ayıklamak gerekir.
  • kadının beyanı esastır. öyle de olmalıdır.

geçenlerde bu konuyu düşündüm. elbette arada bir kaç kadın çıkıp belki bu fikri kötüye kullanarak erkeklerden çıkar sağlamaya çalışabilir fakat bu ülkede o kadar çok kadın,
    istismar ediliyor, tecavüze uğruyor, dövülüyor ve cinayete kurban gidiyorki erkeklere iftira eden kadınların yüzdesi adaletin genel işleyişi içinde düşünüldüğünde kesinlikle gözardı edilmesi gereken bir orandır. ben bir erkek olarak iftira karşında suçsuzluğumu ispatlamak zorunda kalmayı, kadının beyanı esastır ilkesinin tartışılmasına tercih ederim.