şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ibne)
 • kadinlara du$man olmak her erkegin birinci gorevidir.
  kadinlar anlamaz, du$unmez, mantik olgulari yoktur,felsefeyi anlamaz ve uretemezler,sanatin geli$imi icin yeni bir$ey ortaya koyacak bireysel ozgun yaraticiliktan ve dogayi orneklemekten yoksun, primitif ornekcileridr, hicbir$eyle spesifik olarak ilgilenip egilim gosterip dunyaya bir $ey vermeye cali$mazlar, insan soyunun devamini tek ba$larina sagladiklarini sanirlar; kadinlarin asil psikolojisi erkekler sava$irken ortaya cikar, kendi acizliginin farkina varan di$i bunye haddini bilir ve 20 yil kadar susar, boylece bir dunya sava$i daha cikmami$ olur, amma 20 yil sona erince kadinlarin vidi vidisi ile buyumu$ eroinci nesil dunyayi yava$ca bozmaya , rahme geri donmeye cali$tikca bir sava$ daha ba$ini gosterir magarasindan, yani sava$lar aslinda vajinadan cikan bir olgudur. kadinlarin dunyayi biz yonetsek super olurdu tezi ise chaos du$uncesi icin du$unulebilecek en vahim ornektir herhalde, kan govdeyi gotururdu kesin. herkes elinde beyzbol sopasi ile gezerdi.
  southpark da dedikleri gibi , 1 gunden fazla kanayip da olmeyen hicbir$eye guvenmemek lazim azizim.
 • bir kadinin en buyuk du$mani ba$ka bir kadindir. i$in esas kotu yani ise dost gibi gorunmesidir.
 • bir kadın tarafından fena kırılmıştır. bir ekek için kadin dusmanligi çok uzun sürmez..sürse de geçer.
  (bkz: sen hic gordun mu kadinsiz yasayabilen bir erkek)
 • (bkz: misojinist)
 • sema özcan ve ekrem bora'nın başrollerini oynadığı 1967 yapımı türk filmidir. ilhan engin'in yazıp yönettiği filmin diğer oyuncuları ise : erol taş, reha yurdakul, güzin özipek, suphi tekniker, engin inal, tanju korel ve zafer önen.
  (bkz: sema özcan/@wunsch vertrauen)
 • genelde satır aralarını okuyarak ve parçalar birleştirilerek kolayca anlaşılabilir. mesela "bölüm odasına konuşmaya bir kız bir erkek gelin, kızlar tek başına sürekli sızlanıyorlar,doğru düzgün anlatamıyorlar, yapıcı olmuyorlar", "bu bölümden çok birinci bitiren kız çıktı ama hepsi evlendi evinde oturuyor şimdi, ezberlemekle birinci bitirilir bölüm ama devamında bir şey olmaz" şeklinde cümleler kuran bir hocaya sahipseniz, içinde bir yerlerde kadın düşmanlığı olduğundan emin olabilirsiniz.
 • kadınlar yüzünden olan bir şeydir.