şükela:  tümü | bugün
  • özellikle bugünlere sıkça rastlıyorum. çok özür dileyerek şöyle söylemek istiyorum: koyunun götü bir gün açıksa keçininki her gün açık!
  • hem bu tip başlıklar çoğalıyor, hem kadınlarla ilgili başlıklara düşmanca entryler giriliyor. sanırım bu, dünyada yükselen sağcı/ırkçı/cinsiyetçi dalganın ülkemize yansıması. hakkımızda hayırlısı.
  • kadın düşmanlığı değil o canım, tenkit. erkekler gözünü açıyor, onun yansıması. eskiden kolaydı erkekleri kandırmak, şimdi o kadar basit değil. gerçek yüzünüzün ortaya çıkarılması da sizi kudurtuyor, mevzu bu. eskiden kolaydı çünkü türk kadını romantizmi yapmak. vatan millet sakarya edebiyatıyla da süsleyince enayi kafalaması kolay oluyordu, kimse ağzını açamıyordu. ee teknoloji çağı, yok artık öyle karaktersizlik, kalitesizlik saklamak.

gerçi her şeye kadın düşmanıı, cinsiyetçiiii diye zırlayan tiplersiniz, sizi kaale almamak lazım. schopenhauer için “bi kadın bunu çok üzmüş ondan böyle şeyler yazmış ya hohoho” diyecek kadar salak bi kitle bu kitle.

eleştirmeye devam. ağlayın.
  • kimmiş onlar göster bana yavrucuğum. kim üzdü seni.
  • kadinin magduriyetinin istismar edilmesi amerika'da trump tayfasi tarafindan bitirildi. buna ecnebiler magduriyetin silahlastirilmasi diyor.

brett kavanaugh davasinda bir ornegi goruldu bunun. artik o bana bunu yapti deyip bi insani mahkemeye verip tum kariyerini yerle bir edemiyorsunuz. hard evidence dedikleri elle tutulabilir kanit gerekiyor.

turkiye de politikalarinin tamaminda amerika etkisi altinda olan bi ulke olarak ayni yoldan gidiyor. gitmeli de. kimbilir kac kisinin cani haksiz suclamalarla yandi. bi tarafi desteklerken diger tarafi magdur ederseniz kavga bitmez. kavganin bitmesi icin adil cozum sarttir.

(bkz: weaponized victimhood)

edit: cicimici isimli yazarin bana ozelden konuyla ilgili cevabi; 'gerizekali, siz ancak tecavuz edin, kadin dövün, medeniyetsiz' vs.

iste fikrini duzgun bir sekilde anlatan herkese gerizekali tecavuzcu falan diyebilme hakkiniz oldugunu dusundugunuz icin feminizmin ici bosaldi ve hic bir yere gidemiyor. tam bir cringe akimi.
  • yok lan gelip gömmeyeceğim. ama bu tip başlıkların açılmasında en az sizlerin de payı var sayın hanımefendiler. feminizm ayağına erkeklere vurursanız, her alanda kendinizi ön plana atmaya kalkarsanız ve erkekler re-rö derseniz, etki/tepki meselesine döner bu iş.
  • normal olandır.

tumblr çağı kapandı, 21. yüzyıla hoşgeldiniz.
  • korkutan gidişattır, özellikle yeni nesil adına.

bir cinsiyeti sevmiyorsan ilişki kurma, bu kadar basit. niye sürekli psikolojik baskı uygulanıyor?

ne amaçlanıyor onu da anlamıyorum. nefret denen duyguyu beslerseniz sürekli büyür. ne yapacaklar, toplu kadın katliamı mı? neyin nefreti bu?

edit: engelleyip geçilecek kadar basit bir olay değil bu, troll/spam hesaplarla 2 yıldır devam eden bariz bir algı operasyonu mevcut. reddit'te ban yediler, burada hala devam ediyorlar.
  • her boktan nem kapan feminist tayfasına verilen cevapları içeren basliklardir.

senin türün saçma sapan şeyleri *kadınlara yapılan baskı ve tiran olarak lanse edip kendilerince özgür ama aslında en otokratik düşünceden bile daha baskıcı olan ahlak anlayislarini millete empoze etmeye çalıştıkça, bu ülkede gerçekten zor durumda olan, dayağa maruz kalan, yüzüne kezzap sicratilan kadınların yardım çağrısını da susturuyor.
  • aslında cinsiyetten bağımsız bir şekilde egonun yükselmesi bana göre. herkesin kendini en iyi zannetmesi... ve dolayısıyla erkeklerin de öyle...

hep vardı belki ama insanın en ilkel içgüdüleriyle bu denli birleşebileceğini hesaba katmadık ve express yourself don't repress yourself gerizekalılığının buralara varacağını düşünemedik belli ki.

geçmişler olsun.