şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kadinin magduriyetinin istismar edilmesi amerika'da trump tayfasi tarafindan bitirildi. buna ecnebiler magduriyetin silahlastirilmasi diyor.

brett kavanaugh davasinda bir ornegi goruldu bunun. artik o bana bunu yapti deyip bi insani mahkemeye verip tum kariyerini yerle bir edemiyorsunuz. hard evidence dedikleri elle tutulabilir kanit gerekiyor.

turkiye de politikalarinin tamaminda amerika etkisi altinda olan bi ulke olarak ayni yoldan gidiyor. gitmeli de. kimbilir kac kisinin cani haksiz suclamalarla yandi. bi tarafi desteklerken diger tarafi magdur ederseniz kavga bitmez. kavganin bitmesi icin adil cozum sarttir.

(bkz: weaponized victimhood)

edit: cicimici isimli yazarin bana ozelden konuyla ilgili cevabi; 'gerizekali, siz ancak tecavuz edin, kadin dövün, medeniyetsiz' vs.

iste fikrini duzgun bir sekilde anlatan herkese gerizekali tecavuzcu falan diyebilme hakkiniz oldugunu dusundugunuz icin feminizmin ici bosaldi ve hic bir yere gidemiyor. tam bir cringe akimi.
  • korkutan gidişattır, özellikle yeni nesil adına.

bir cinsiyeti sevmiyorsan ilişki kurma, bu kadar basit. niye sürekli psikolojik baskı uygulanıyor?

ne amaçlanıyor onu da anlamıyorum. nefret denen duyguyu beslerseniz sürekli büyür. ne yapacaklar, toplu kadın katliamı mı? neyin nefreti bu?

edit: engelleyip geçilecek kadar basit bir olay değil bu, troll/spam hesaplarla 2 yıldır devam eden bariz bir algı operasyonu mevcut. reddit'te ban yediler, burada hala devam ediyorlar.
  • aslında cinsiyetten bağımsız bir şekilde egonun yükselmesi bana göre. herkesin kendini en iyi zannetmesi... ve dolayısıyla erkeklerin de öyle...

hep vardı belki ama insanın en ilkel içgüdüleriyle bu denli birleşebileceğini hesaba katmadık ve express yourself don't repress yourself gerizekalılığının buralara varacağını düşünemedik belli ki.

geçmişler olsun.
  • (bkz: kedi erişemediği ciğere mundar dermiş) atasözünde olduğu gibi herhangi bir sebeple erişilemeyen, kaybedilen kötüdür, pistir ve hatta düşmandır. kadın, kadının bedeni, toplumsal konumu üzerinden yürüyen bu tür düşmanca yaklaşımlar bir süre sonra, kadınların lehine olan yazılı ve yazılı olmayan hak kayıplarını beraberinde getirecektir. muhafazakarlasma ile beraber kadının görünürlüğünün azaldığını hep beraber görüyoruz. kadının olmadığı yerde kadına karşı önyargı ve düşmanlık olması normal. harp meydanda kazanılır. kadınlara bu konuda tavsiyem seslerini daha yüksek çıkarmaları, toplumda, sokaklarda, iş hayatında vd. alanlarda çok daha fazla görünür olmalarıdır.
  • genelde bu başlıklara nefret entryleri girip sonra da bir kadın için kırk takla atanların toplandığı başlıklardır.
  • bir gerçekten kadın düşmanlığı var, bir de eleştiriyi düşmanlık olarak algılamak var. bu genelde eski toprak babalarda dedelerde olan bir tavır. adamı eleştirirsin adam kendine düşman beller ve hiç tavrı falan değişmez, bu tipler de böyle. "kadının suçu olabilir", "kadın yalan söyleyebilir" gibi kelimeleri gazete köşelerine taşıyacak kadar kafayı yemiş vaziyette insanlardır kadın düşmanlığını yanlış tanımlayanlar. bunlar şiddetin de sadece kadına yapıldığını düşünerek avantaj sağlarlar her durumda.

onlara göre; kadın gürültü yapabilir şikayet edilirse ayıptır, kadın aldatabilir çünkü erkeği ilgi göstermemiştir, kadın darp edebilir ulu orta bağırabilir çünkü sinirleri bozuktur bu toplumsal bir sorundan ileri gelmektedirdirdir vs vs vs.

her durumda eşitlik isterken eşitliğin diğer tarafına geçince terazinin ayarı umrunda olmayan varlıklar kadın düşmanlığından bahsetmesin onlar çünkü insana düşmanlık yapmaktadırlar.
  • kadin dusmanligi degildir, herkese karsi boyle bir durum zaman zaman olusabilmektedir.

son aylarda, gordugum, asiriya kacan baslik konulari:
    - kadinlarlarin araba kullanmasi
    - boyu kisa erkeklerin asagilanmasi
    - bedelli askerlik yapan erkekler
    - futbol takim atismalari(bu her zaman olur, o yuzden belki listeye koymamak gerekir)
    ...

bence internette bile olsak, biraz daha saygili, hos gorulu davranmakta fayda var. eger ki reddit'teki gibi upvote/downvote sozlugun temelini olustursaydi, bu tarz entryleri hic goremeyecektik bile belki de.
  • son yıllarda ülkemizde çıkan yasada artık sadece kadının verdiği ifade ile erkek direk hapishaneye atılabiliyor sorgusuz sualsiz. bunu hem iyi hemde kötü yanı var.
    kötü yanı ise kadınlara tanınan bu hakkı suiistimal edilmesinden kaynaklıdır.

son yıllarda bana tecavüz etti deyip içeri atılan ve içerde haksız yere öldürülen ve akabinde tecavüz eden kişinin hapse giren kişi olmadığı ve suçsuz olduğu vede kadının bunu bilerek yaptığı ortaya çıkan bir çok olay yaşandı.

başka bir mevzuda; 16 yaşındaki kız hamile olduğu ortaya çıkınca, kendine yüz vermeyen ve büyük ihtimallede kendinden hoşlanmayan erkek çocuğunu hedef gösterip budur beni hamile bırakan demiştir. doğal olarakda babası sinirlenip çocuğu öldürmüştür hiç sorup soruşturmadan.
    masum genç orda hayatı kaybeder ve baba hapse girer. tabi babasıda mutludur namusum temizlendi falan diye lakin sonrada ortaya çıkıyor ki, dayısıyla istekli birliktelik yaşamış ve dayısını ele vermek istememiş fakat hamile kalınca ve bunu duyan babası sinirlenince direk genç çocuğun adını vermiştir ama sonradan itiraf etmiştir işte.

diyorum ya bunun hem iyi hem kötü yanı var.
    bazı egolu 'kezbanlar' hafif kolunu tutunca beni taciz etti veya bana şiddet uyguladı diye direk şikayet ediyor savcıya. tabi kolundada biraz hatta çok hafif bir morluk varsa, aallaaaaahhhh ! ondan mutlusunu bulamazsın o an çünkü onuda kanıt diye bir sunar, zaten sonrası o erkek artık siki tutmuştur malesef..

iyi yanı yok mu ? var tabi.
    misal gerçekten tacize ve tecavüze uğraşmış kişiler veya şiddet görmüş kadınlar için çok iyi birşey bu kadınlara yönelik koruma yasası ama kötü amaçla kullanıldığında ise çok büyük bir silahtır.
  • meseleye kadın ya da erkek olarak bakmaktan ziyade,
    toplumda artan yozlaşma, fanatikleşme, kötülüğün sıradanlaşması nedeni ile her türlü düşmanlik kin nefret başlığının artması sebebiyledir.
    sahte duyarlarla da tedavisi yoktur. azdırır sadece.