şükela:  tümü | bugün
  • erkeğin arkasındaki gizli güçtür.

(bkz: anne)
  • sadece erkek açısından bakıp erkek cinsini alaşağı etmek yanlış bir tutum. zira istediği çoğu kadını elde etmesine rağmen kadın düşmanı olan erkekler de vardır. hiçbir kadınla birlikte olmadığı halde kadınları baş tacı edeni de yok değildir. bence insanı aşağılık kompleksine itenler en büyük suçludurlar. bu suçlu kadın da olabilir, erkek de olabilir. etkiye karşı verilen tepki çok da sorun yapılmamalı bana kalırsa.
  • çok sevip yaklaşamadığı kadın için kedi ulaşamadığı ciğere murdar der hesabı düşman triplerine giren erkek olabilir.
  • işsizliktir.

işsiz insan çok olunca kadınların paraya tapması gerçeğini fark eden insan sayısı da artıyor haliyle.
  • sevişememek
  • sözlük her geçen gün kadın düşmanlığı dolu entariler ile dolarken hepi topu 6-7 kişinin üzerinde konuştuğugizli gerçektir.

genelde psikologlar anneyle olan problemli ilişki olarak görür bu gerçeği.
  • kadınlar tarafından tercih edilememek.
    buna baktı, şununla gezdi, bununla yattı ama neden benimle bir şey yaşamıyor hissi.
    bu his kadınlara karşı nefretin dışa vurumu olarak geri dönüyor.
    bir nevi kıskançlık, bir nevi öz güven eksikliğinin tezahürü.
  • bedenlerinden başka verecek bir şeyi olmayan kadınların bedenine ihtiyaç duymanın yarattığı öfke.. şimdi kezbanlar atlayacaktır yok kadını sadece cinsel obje olarak göremezsin diye.. yahu ben öyle olmanıza isyan ediyorum.. bir de evet böyle kadınlar var ama herkes böyle değil atarı yapmayın.. %99,99u böyle.. erkeklerin de %99,98i böyle.. hayırlı işler hepinize..
  • kuyruk acıları ve yetiştirilme tarzı sanırım. kadınlardan onlarca kötülük görmüş olabilir bir erkek ve bu yüzden artık önyargılı olabilir ilişkilerinde vs. ama eğer kadınların erkeklerden gördüğü kötülükler gibi bir genelleme yapacak olursak o zaman erkek düşmanlığı da çok meşru olurdu emin olun. sadece kendi sebeplerimi saysam koca bir liste olur. insan gibi yaşayın, durup dururken düşmanlığa ne gerek var