şükela:  tümü | bugün
  • "bazı" kadınlarda ağır psikopatlık derecesinde olan baş belası.fazlası genelde kendilerini mutsuz ve yalnız bir hayatın içinde bulmalarıyla sonuçlanacaktır.

tester denen bazı insan tipleri vardır. çevresinde tonla karşı cinsten alıcısı vardır bu tiplerin. güzellerdir, güzel değillerse de alımlı olmayı iyi bilirler. karşılarına çıkan herkesi test ederler farkında olmadan. bu normal insan davranışıdır fakat tester denen tipler bunu bir yaşam tarzı haline getirmişlerdir.

örnek vereyim çevresinde ona ilgi gösteren 5 erkek vardır. hep doğru adamı arar ama aslında doğru adam bu beşinden de kopardığı farklı özelliklerdir, kiminin iltifatlarını; kiminin yakışıklılığını; kiminin zekasını beğenir. hepsine belli bir yere kadar yüz verir. egosunu doyurur. ne zamanki adaylardan biri bir ileri adım atmaya kalkar çok akıllıca bir hareketle savuştururlar. veya ne zamanki adaylardan biri elini ayağını çeker o kişi kıymete biner ve kendisine ekstra ilgi gösterip, imalı mesajlar vermeye başlarlar ve eli ayağı çekilen koşarak geri döner. bazen de bu elini ayağını çekip geri dönmeme aydınlanmasına ulaşmış tiplere ellerinden kaçırdıkları için aşık olurlar.

mutsuzluk işte bu noktada başlar. birincisi buna o kadar alışırlar ki bütün bu işler vazgeçilemeyen bir oyun haline dönüşür. bu hayali durum içinde asla ciddi bir şeye başlamaya cesaret edemezler. alışkanlıklarını bırakamazlar. erkekler(kadınlar) onun için bir kendini sadece iyi hissetme yoludur. ama ağızlarından o beyaz atlı prens bekleyişi hiç düşmez. karşısındakilerin yeterli olmadığına inanır gittikçe. arkadaş ortamında hep doğru erkeğin - kadının karşısına çıkmayışından bahseder. bir anda aşık olamadığından bahsederler.

işin en acı yanlarından biri de genelde erkeklerde oluşan hırstır. basitçe söylersek bu gösterip elletmeme durumu ilgilenilen kadının gözde büyümesine büyümesine bazen takıntı hale gelmesine sebep olur. erkek burada büyük bir yanılgıya düşmüştür. elde etme hırsını, oyunu kazanma hırsını aşk ile karıştırır. sonuçta bu erkeklerden biri "yarışmayı" kazanırsa hedefine ulaşmıştır. bir süre sonra o kız terkedilecektir. çünkü başta duygusal, romantik başlamış olan his kaybolalı çok olmuştur ve erkek oyuncakçı dükkanınnda yerlere yatıp salya sümük ağlayan çocuğun oyuncağı aldırdığının ertesi günü oynamayı bırakmasıyla aynı davranışı sergileyerek kızı terkeder. burda suç erkeğin olduğu kadar kadınındır da . erkek hırsa bürünerek hata yapmıştır fakat kadın da karşıdakine zorlaşarak, engeller üreterek beklentiyi ütopik düzeyde yükseltmiştir. hem oyunun kazanılması hem de beklentilerin karşılanamamasının hayal kırıklığıyla kız terkedilecek ve bu yarayı onarmak için bu flörtöz tavrını artırdıkça artıracaktır. gittikçe şiddeti artan bir kısır döngü. olan arada gerçekten güzel duygular beslemiş erkeğe ya da kadına olur.

bir de bunların unutulamayan bir eskileri vardır. çünkü ne kadar gerçek aşkı bulamazlarsa o kadar o eski kişiler değer kazanır hafızalarında. hep o eskiyi özlerler, fakat özlenen şey aslında kişi değil gerçekten aşık olabildikleri zamandır.

bundandır bir sürü güzel kızın sürekli yalnız olması, sürekli aradığını bulamamasından şikayeti. çünkü egoları , paylaşmaktan ve sevmekten çok daha öndedir ve hep yalnız kalırlar.
  • yani egoyu kadındı erkekti diye ayırmak da abes onu başta belirtelim. şu var ki; gereğinden fazla şişik ego ve kibir, o kişinin aslında ne kadar özgüvensiz olduğunun işareti; kendini koruma dürtüsü. bunu ben söylemiyorum.
    buraya şu yüzden geldim.
    bi arkadaşım var gay. birlikte bara gittiğimizde şöyle demişti : bazı kadınlar bize asılır, onun için bu bara gelir. birimizle yatarsa ya da ilgimizi çekerse ''bak gayi bile ayartabilen bir kadınım!'' demek ister. bunu bilen heterolar da o yüzden gelir buraya. çok komik olaylar döner.

böyle olmayın lan.
  • kadin egosu olarak erkekleri elde etmekte gereksiz bir istektir.
    zor olan erkegi elde etmek , evli olan erkege olan egilimler bundan kaynaklanmaktadir . kadin asik olmaktansa asik olunmasini seven bir yaratiktir . cogunlukla yer ve mekana gore erkegi elde ettikten sonra su cumleler cikar agzindan:

- o kadar kadin var etrafinda ama benimle birlikte ...beni seviyor biliyorum ...
    -ay nasil asik oldu hic bilmiyorum
    - su bana bakiyor [ uzun uzun adamlara kesik atildiktan sonra ]
    - evinin anahtarini bana verdi ..(bkz: sevgiliye evin anahtarini vermek)
    - annesi aradi ama gitmedi benimle kaldi [uzar gider]ki anneyle yarisma ayri bir egodur .

hatta is o dur ki " gay ama ilk kez bir kadinla yatmak istemis yani benimle"cumlesi bile kadinlarin agizlarindan cikmis cumlelerdir . arizali adamlara egilimler ise sadece bitmek bilmez elde etme gudusudur . eger kadin burda hirsli ve ruh mazosisti yse bu onun omrunu alir .
  • ego yüksek iq düşükse çekilmeyecek ve çekilmemesi gereken egodur.

yoksa kadın egosu, paylaşımla, destekle tatmine ulaşırken; erkek egosu kendisini yeterli ve güçlü hissetmekle normal seviyelerde seyreder. her iki durumda da karşı cinse çok iş düşmektedir.
  • --------ofis ortamı msn'i-------------

e :günaydın naber
    k :günaydın. iyidir senden naber
    e :iyi ben de. bugün yine çok güzel olmuşsun
    k :hihihi sağol ya işte olduğu kadar
    e :yok yok olduğundan fazla.
    k :ehiehi
    e : eee düşündün mü teklifimi?
    k : ya bilmoyorum yııaa zaten canım sıkkın işlerden bunalmış durumdayım
    e : o zaman kahve getiriyim ben sana
    k : sade olsun o zaman hihihi
    e : çok tatlısın yaa :)

--------bi süre sonra aynı ofis, aynı kişiler, dahili hat---------

k : bu ne?
    e : n n nee anlamadım tam olarak?
    k : bu verdiğin fiyatlar ne diyorum!
    e : ya işte geçen görüştüğümüz müşterinin işi için yapm...
    k : peki bendeki fiyatlar neden farklı? biz zarara girip müşteriyi mi kara geçiriyoruz? yeni bi sistem mi bu?
    e : ben bi daha bakıyım ona anlam...
    k : bi zahmet ya bi zahmet!!! çat!!!

kadın egosu dediğin köpek çişinden farksız bi şey arkadaş.
  • az sayida erkekle birlikte olmasina ragmen erkege bir cok erkekle birlikte oldum demesi yle
    bir cok erkekle birlikte olup senden once bir kisi oldu demesi de sadece erkek karsisinda kendini ezik ya da kotu hissetmemek icindir.
  • herhangi bir insan egosundan farksızdır, abartıldığı kadar da öyle zor, illa okşanması gereken, mücadele ettiğiniz, kimi zaman bütün kötülüklerin anası falan da değildir.

her insanın egosu gibi; hakettiği değeri gördüğünde, saygı duyulduğunda, önemsendiğinde, duymak için dinlendiğinde, görmek için bakıldığında, insan sayılıp insan gibi davranıldığında asıl gelişen ve rayına oturan egodur.

cinsiyetten bağımsız tüm egolar için geçerli olan kaide; onu hırpalayıp, kötü davranırsanız arızalanır. farklı yerlerden kendini tamire çalışır, kanser olup farklı bölgeleri sarar ve mutsuz olduğu için mutsuz eder. nedenini niçini anlayamadığınız arızalar çıkarır. çünkü bozulmuştur.
  • bir kadının kalbinden daha değerli olgusudur. kırılan bir kalbi tamir etme şansınız vardır ama egosunu yaraladığınız bir kadın sizi asla affetmez.
  • kadının şişmiş egosunu besleyerek yanında kukla gibi durduğunuzda onun saygısını da sevgisini de kazanamazsınız. bu yüzden egosu yüksek kadınlara onun egosunun 10 katının sizde olduğunu farkettirin.

nötr olmayın.

"işine geliyorsa" kalıbını ezberlesin. beğeniyorsa devam etsin, beğenmiyorsa siktirsin gitsin. beslemeyin kezbanın egosunu. sırf kadın diye ona özel davranmayın.

nötr olanla ego savaşına girmeyin. ama egosunu sizin üzerinizde tatmin etmeye çalışanlara da siktiri çekin.

kazanabileceğiniz bir sevgi/saygı varsa şayet -ki var olup olmadığı tartışmasına girmiyorum- ancak dik ve tavizsiz duruşunuzla kazanırsınız.
  • burada şu ana kadar yazılmış olanın aksine, kadın egosu daha sıklıkla diğer kadınlarla birlikteyken ve diğer kadınlar üzerine şişer de şişer, kendi içinde patlar: sonra, ağlanır sızlanır bu şişkin egolu hanımlar ve dünyadaki tüm kötü kişiler onlara rastlamış, tüm kötü olayları onlar yaşamış olur; tüm iyilikleri onlar yapmış olurlar. iyilik ve kötülük kavramlarını sorgulama miktarı ise, yaptıkları dedikodunun ve söylenip sızlanmalarının dozajının binde biri kadardır.