• farkın özellikle banyo ve mutfaktan farkedildiği ev
  • kadın eli değmemiş evden farkını merak ettiğim ev.

bir erkek olarak gayet düzenli olduğumu düşünürken -evde aradığım çoğu şeyi bulabiliyorum- ve yeterince temiz olduğumu sanırken -oturarak işiyorum, ötesi var mı?- dün akşam evime gelen bir misafirin "bu eve bir kadın eli değmesi şart" demesiyle irkildim, "nasıl yani, ev çok mu pis?" diye sordum. misafirim "yooo" derken sesi çatladı, "aslında bir erkeğe göre iyi bile sayılır ama, işte, bir kadın eli değince bambaşka oluyor" dedi. "arasıra gel de değ madem," diyemedim.
  • kadının temizliği ve titizliği özelliğini pekiştirmek için büyük ihtimal bir kadın tarafından çıkarılan söylemdir. özellikle bunalımdaki bir kadının kendisini temizliğe verdikten sonra ki yaşanılan hijyen anı bu kavramı sonuna kadar doğrular.
  • temiz ve hoş görünür.basit şeylerle eve renk verebiliyorlar.çöp kovasının yerinin az değiştirilip arkasındaki boyanın kötü olduğu yerin kapatılması,banyodaki fayanslar arasındaki açıklığın yeşil plastik bir sarmaşık dalı ile kapatılması ya da cekmece için alınmış o basit düzenleyiciler ile kendini belli eder.

dokunuşları bir yerde anlamlı değişiklik yapabilir.tabii sadece gören gözler için.
  • temiz, şirin, huzurlu, sıcak yeni bir ruh kazanır ki yuva olur içinden çıkmak istemezsin ya da akşam olsa da yuvama dönsem dersin.
  • bir özelliği de ortalıkta dağınık duran her şeyin ya düzeltilmesi, ya dolap vb. içlerine konarak yok edilmesi ya da çöpe atılmasıdır. ev birden genişler sanki.
  • aradığını bulamadığın evdir.
    çünkü alır onu oraya koyar, bunu şuraya koyar, evi toparladığını sanar.
  • anası sikilmiş evdir amq.net ve acık
  • yuvadır orası huzurdur.
  • buzdolabı sebzeliğinin tabanına kağıt havlu konmuş evdir.
hesabın var mı? giriş yap