şükela:  tümü | bugün
  • *sofuların gayrı medeni hareketlerinden biri. bazen, dış görünüşünden beklenmeyecek insanlar yaptığında, el uzatan kadının elinin havada kalmasıyla sonuçlanır. ortama bir ağırlık çöker, kadın o havadaki eli ne yapacağını şaşırır, hiçbirşey olmamış gibi davranmaya çalışır, ama olmuştur artık, yok sayamazsınız.
  • er kişinin keyfinin bileceği iştir.
    bunun bir de erkek eli sıkmamak kısmısı vardır ve sözlükte zırt pırt başlık konusu edilen türbanlılara mâl edilir. fakat türbansız kadınlar ve sofu olmayan erkekler de el sıkmak*tan hoşlanmayabilir. ister hijyen takıntısı, ister elin eli niye benim elime değsin takıntısı olsun vardır bir açıklaması.
    kimse kimseyle tokalaşmak zorunda değil, neden tokalaşıyorsun diye sorulmadığı gibi neden tokalaşmıyorsun, diye de sorulmamalı...

ilkten edit: elleriniz dert görmesin
  • zoru başarmaktır *.
    dervisin fikri neyse zikri de odur diyerek, fikirden uyanan zikirin tecavuzcu coskun'un tekelinde kalmasını temenni ederiz.*
  • hanımeller yiyemeyen şahsın yapması olası eylem.
  • kadının, çevresindeki varlığını dahi kabul etmeyen, yok varsayan böylece hoşgörü dininin gereğini yerine getirdiğini düşünerek ahireti garantilediğine inanan hoşgörüsüzlerin davranış şekli,
    bununla birlikte erkeği kendisinden üstün görerek kendi varlığını ona hissettirmeme, yok olma kaygısıyla elini erkeklere uzatmayan kadınlar da vardır, olmadı yazın eldivenle gezerler bu başka mevzu
  • konya'da mübah olan eylem.

(bkz: yobaz)
    (bkz: örümcek)
    (bkz: kara fatma)
  • cinsel sapikliktir.
  • uygulaması oldukça güç olan eylem. bunun doğruluğuna inanıp, uygulamayan o kadar insan varken, becerebilenleri, sırf medeni cesaretleri ve inandıkları şeyin arkasında durabildikleri için tebrik etmek gerekir.
  • büyük suç.
    misal el sıkmayan kadınlar da suçlu.
    ben karar vermişim bir kere senin elini sıkmaya senin ne haddine bana elini vermemek. çünkü ben karar veriyorum ikimiz arasında gerçekleşecek bu etkileşimin olup olmayacağına. ben medeniyim karar veririm.
    gerici pis yobaz.