şükela:  tümü | bugün soru sor
 • samimiyetsizliklerini gösteren eylemdir.
  evet sevgili kadın yazarlar ve bilimum feminiklerden cevap bekliyoruz. erkek kadına niye nafaka veriyor? velev ki çocuk için veriyor, çocuk erkekte kalınca kadın erkeğe nafaka veriyor mu, duydunuz mu hiç. tamam 3-5 ay neyse nafaka verilebilir ama bu yıllar süren nafaka nedir ya. bu adaletsizlik derhal ortadan kalkmalı.
 • tam anlamıyla ezbere, ilgi çekme amaçlı atılan bir iftira.

  emin ol kafası biraz çalışan tüm kadınlar nafakaya karşıdır.

  kimse asalak gibi yaşamaya meraklı değil.

  çocuk konusuna gelince, çocuk babada da kalsa annede de kalsa harcamaları ortak karşılanmalı.
 • "emin ol kafası biraz çalışan tüm kadınlar nafakaya karşıdır. " demiş yazar. baya güldürdü beni.
 • kadına 3-5 ay değil mili saniye eşitlik açısından bakılınca nafaka verilmesi abesle iştigaldir ,dini açıdan bakılınca zaten mehirden ötesi yoktur,sistematiğin kemireceği başka ayakların oluşabilmesi olsa yampette olsa aile kavramının içinin doldurulabilmesi üzerinedir yasalarda, kadınlarsa zaten eşitlik goygoyu altında hiç bir zaman eşit olmayı beklemezler böyle bir anlaşılmanız varsa çok yanlış anlamışınız olayı kültürsel olarak bile şu evlenme seremonisi işlemlerinizi bir tersten yürütün bakayım götleri giriyor mu o işe? kamçılayacakları eşşek bulmanın huzuru tamamen bütün hesapları , o açıdan bakınca zeki olan kadın zaten nafaka dışında bir şey istemez ,karakteri olan yazacağım ama götümle gülmekten tekrar sandalyeye oturamam diye korkuyorum,ha birde sizin pyemseslerinizin dünyanın kendi etrafında dönmesi gerektiğine olan abzürt sezgisel bir beklentisi var onu anlamaksa imkansız günde doğğuzbin doğğuzyüz doğzan doğuzkez arayıp pişpişlemezseniz nur topu gibi dırdırlarınız olabilir çünkü bir erkeğin en önemli unsuru kendisi olmalıdır eşitlik kavramı o derece eşittir bu organizmaların.dolayısıyla olur oyle vesselam çokta şey yapmamak lazım.sözleşmeli evlilik diye birşey var gençler ayrıca herkes çocuk sahibi olmak değildir bireyler kendileri bile bir hayat yaşayamazken kendi yaşanmamışlarınıda yükledikleri organizmalara çocuk diyor bu ülkede.hiç bir zaman olmamış olan her zaman erkeği sömürmeye dayalı olan eşitlik türüne kadın eşitliği diyebilirsiniz sadece.

  edit:rahmini aslında ücretli olarak kiraladığını ima eden,imza atttırana kadar türlü tavırlı şekillere giren o kucaktan bu kucağa atlayan, imza attırıp sonra imza atmasaydın tatavası yapabilen samimiyetsiz feminikleride görebileceğiniz entrydir.
 • sen önce bir eşitliği sağla da nafakayı sonra konuşursun. kadının canavar gibi kontrolde olduğu almanya'da dahi nafaka sistemi var. hukuken aile kurup evlat çıkardıysan, çocuğun masrafına ortak olacaksın.

  ben kadın olarak evlenmeden çocuk yapmak istersem, kendi soyadımı veririm, sperm sahibi ile de para ilişkisine girmem. bu iş böyle. sen çocuk doğurabilen bir varlık değilsin. senin için koşullar bunlar. evlenme, çocuk yapma o halde. kimse sana spermini bir rahme gönderme şartı koşmuyor. ve yahut evlilik sözleşmesi hazırla.

  hem hukuki bir belgeyi sorgulamadan altına imzanı atmışsın, hem de yakınıyorsun. tüm kadınlar birleşip sana zorla attırmadık o imzayı. kendin karar verdin, kendin attın imzayi, şimdi kendi sorumluluğunu cinsiyetlere saldırarak çözemezsin.