şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kadınların zorunlu askerliğe tabi olması.

  gerçek feministlerin bu hamleyi yürekten destekleyeceğine inanıyorum. bu uygulamanın bir an evvel gerçekleşmesi için her alanda kadın-erkek eşitliği isteyen feministlerimize büyük görev düşüyor. askere gitmek için imzalar toplamalı, gösteriler yapmalılar.

  gerçeklikten uzak olan, "erkeklere de zorunlu askerlik olmaz ise eşitlik olur" gibi saçma bahanelerle gelmeyin. bunun kısa süre içerisinde olmayacağı belli. zaten keyfimizden yok zorunlu askerlik. yaşadığımız coğrafya belli. fakat kadınlar da askere alınırsa askerlik süreleri kısaltılabilir çünkü sayılar artmış olacak. bu da zamanla zorunlu askerliğe olan ihtiyacı ortadan kaldırabilir.

  edit: kadın erkek eşit değildir diyen feministlere ev sahipliği yapar vaziyete geldi bu başlık. biz askere gideceksek siz de regl olun çocuk doğurun diyorlar. bunu yapamayacağımıza göre eşit değiliz o zaman. fakat eşit olmamak birinin diğerinden üstün olması anlamına gelmez. toplumda kadın ve erkeğin görevleri doğamız gereği farklılıklar içerebilir. ben bu başlıkta kadınlar askere gitsin demedim. feminist bakış açısına göre kadınların gitmesi gerektiğini belirttim. ama feministler yine şaşırtmadı. (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
 • erkeklerin hamile kalması.
 • hiçbir şey yapmamaktır. bir şeyi anormal gibi gösterirsek o şey anormal hale gelir. kadın ve erkeğin eşit olduğunu değişik uygulamalarla göstermeye çalışırsak ortada bir farklılık olduğunu da ispat etmiş oluruz. bugün bir başlık gördük mesela sözlükte “8 mart’ta kadın çaylaklara yazarlık verilsin” diye. niye verilsin ki abi? onların erkek çaylaklardan farkı ne ki? yazar olmak için belirli şartlar var. o şartları sağlayan herkes yazar olabilir sonuçta. kadın çaylağın üstünlüğü ne olabilir ki?

  kadınlar ve erkekler, müşterek bir hayat yaşıyoruz. ne biz onlardan üstünüz ne de onlar bizden. bu eşitliği gündeme getirmeye çalışmamız bile sakat bir düşünce bence. çünkü sanki onlar alt seviyede de onları alıp üste çıkarma çabası gibi geliyor bana. ama farkındayım, günümüz türkiye’sinde ve dahi islam dünyasında kadınlar alt kademede görülüyor ama eşitlemeye getirme çabası onları altta gördüğümüz olgusunu meydana çıkarıyor. onlar bizim iş arkadaşımız, bazen üstümüz, sevgilimiz, eşimiz, kızımız.

  benim tepkim kadını kendinden aşağıda gören eril zihniyete. biz ne dersek diyelim, hangi eğitimi verirsek verelim, ki çok şeyler dendi, çok eğitim verildi ama yurdumun eril zihniyeti kadınları aşağı gördü. bu cahil, çomar kesim kadını aşağı görmeye devam edecek. bu yüzden bu düşünce yapısındaki adamlara ne desek boş.
 • birbirlerine, sırf kadın ya da sırf erkek oldukları için, ne yapmaları ya da ne yapmamaları gerektiği hususunda, karşılıklı hüküm vermeyi bırakmak.
 • hayatında bir erkek olarak zor gördüğü iki şey sünnet ve askerlik olan loser erkek beyaanı.

  gocunduğum için demiyorum. şimdi fırsat olsa şimdi giderim askere. böyle nice kadınlar da vardır. ben sadece oturduğu yerden eşitlik kovalayan erkeklere ifrit oluyorum . kadınlar da bu dünyanın muslerası zaten aq . tamam ona da biz gidelim.

  asıl devrim yapacak hamle ne biliyor musunuz? (bkz: empati)

  şu başlığı bir inceleyin (bkz: bir erkek olarak yaşanılan en büyük kız tacizi)

  övüne övüne keyifle anlatmış pezevenkler. neden? çünkü bir kadın tarafından tacize uğramak pornografik bir durum. neden çünkü iflah olmaz bir ortadoğulu oldukları için buna inanıyorlar.

  yemek yaparken bir eliyle pes oynayan sakso ustası kız kategorilerinize devam edin. biz de askere gidelim. aman paşamızın taşakları üşümesin. kıyamam.
 • kadın ve erkek eşit değildir, eşit haklara sahiptir.
 • kadına, sadece kadın olduğu için ayrıcalıklar tanınmamalı. bu onları basiretsiz gösteriyor.

  erkeğe, erkek olduğu için yüklenen sorumluluklar kaldırılmalı. bu toplumu erkek egemen hale getiriyor.

  bu ikisini yaptıktan sonra zaten herşey yoluna girecektir.
 • sonra ortalığın anası sikilsin askerde, kimin eli kimin cebinde belli olmasın. 20 yıl kız görmemiş adamlarla kızları aynı ortama sokmak, süper fikir aq bravo.

  gerçi herkes askere gitmek ister böyle bir şey olursa, hem kızlar rahat rahat sikişmek için hem de erkekler.