şükela:  tümü | bugün
  • bayandan sonrasını okumadığım hata.
  • insan beyni bazen, sırf egosunu tatmin etsin diye, öyle numaralar yapar ki kendisini bir başka şekle, var olmayanı var olana çevirir. mantığınızın algılayamadığı kadar doğru, algılayabildiği kadar da saçma bir hatadır.
    (bkz: kadına bayan demek için kıçını yırtanlar)
  • (bkz: çifte standart)
    kadın-erkek arasındaki eşitlik/eşisizliğini gözler önüne seren mahalle baskılı düşünce tarzı.

"evli erkeklerle ilişkiye giren kadınlar" başlığı altındaki entry sayısı tarih ve saat itibari ile 210; içeriğin ciddi bir yüzdesi tanıma konu olan dişiyi belirli sıfatlar altında değerlendiriken;

"evli kadınlarla ilişkiye giren erkekler" başlığı altındaki entry sayısı tarih ve saat itibari ile 31!; içeriğin ciddi bir kısmı, "normal" şeklinde değerlendirilmiştir.

iki konunun ortak başlığı olan "aldatma" durumunda bile bu eşitsizliğin olması ciddi anlamda can sıkmakta olan bir durumdur. fiziki şartlar düşünüldüğü zaman eşitsizliğin kabul edilmesi biraz daha kolay olabiliyorken, insani şartlar düşünüldüğü zaman kabul edilmesi kolay olmuyor.

çoğu kadın erkek "şu" konuda eşit olmalıdır konusunda, "şu"nun başlık altının çoğu zaman gerçek dışı olduğunu kabul etmemek yanlış olur, aksini savunmak da boşu boşuna kafak açmak olur.
    ancak bu gibi eşitlik/eşitsizlik durumlarını analiz etme yada yargılama durumuna gelindiğinde empati kurmak gerekli...

bir aile düşünün ki anne, baba ve biri erkek, biri dişi yetişkin evlatlardan oluşan. aile içinde dahi kadın-erkek eşitsizliğinin fiziki şartlara dayanan tavan yapma durumuna çoğu kişi şahittir ve her ne kadar ahkam kesilse de yarın aynı şeyleri yapmak zorunda kalarak bu eşitsizliği, baskılardan soyutlansak dahi yaşam şartları göz önüne alındığında devam ettirmek mecburiyetinde kalacağız.

ancak anlam veremediğim durum kadın erkeği aldattığında bunu genel olarak başka bir erkekle; erkek kadını aldattığında da başka bir kadınla aldatıyorken (bkz: tavuk mu yumurtadan çıkar yoksa yumurta mı tavuktan çıkar) net bir döngü nasıl oluyor da paradoks oluşturuyor bilemiyorum.
  • (bkz: kadın)
  • kesinlikle katıldığım mantık hatası.

kadınlarla erkekler eşit olamaz, bizi sizle eşit yapmaya çalışanlar eninde sonunda başarısız olacaklar. biz daima sizden üstünüz, üstündük ve ilerleyen teknolojinin de yardımıyla sizden üstün olmaya devam edeceğiz. *
    siz kimsiniz diye soran olursa, belli değil mi kim olduğumuz? biz üstün olan tarafız. siz de bunun farkında olmalısınız. villain kahkahasıyla kapatıyorum mevzuyu: hahahahahaooaoao
  • taklit değildir o taktiktir diyerek yorumlayacak olduğum hata. uygun bir vaktimde çokça detaylandıracağım.
  • (bkz: bayan değil kadın)
    yazıyı okumadım pişman da değilim.
  • "elmayla armut birdir. elmayla armut eşittir. aynıdır onlar." önermesindeki mantık hatasıyla eş değerdir.
  • kadının dudağının üzerinde ben varsa cindy crawford'a, erkeğin varsa izzet altınmeşe'ye benzetilir..