şükela:  tümü | bugün
796 entry daha
 • idare etmek. sonsuz sabır. dirençli bir bünye. bunlar eğer kadında varsa sürer olur o ilişki. erkeği saymıyorum çünkü bunları erkeklerden beklemek anlamsız.

  konuşmayı gereksiz bulan insanlara laf anlatamazsınız. minimum iletişim maksimum huzur.
 • dürüstlük

  küçüğü büyüğü, pembesi beyazı olmadan, yalansız olmaktır.

  aşık olduğum hayatımdaki kadının yalanını yakaladığımda bütün masumiyetimiz yerle bir oldu, bu yalanı yakaladığım ana kadar inandığım her şeyi şüpheli hale geldi, artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak ikimizde iyi biliyoruz
 • kendi nazarımda en önemlisi saygı olandır. saygı olmadığı zaman ne ortadaki sevginin ne de aşkın bir önemi kalmıyor. karşısındaki insana saygısı olmayan birisi, her ne kadar sevse de kırıcı olacaktır. karşısındaki insanı kırmaktan çekinmeyecektir. yaşanılan her türlü sorunda karşısındakini suçlayacaktır. saygısız olan, sorumluluğu kendisi üstlenmeyecektir. oysa, ilişki iki kişiliktir. iki kişi de her şeyden sorumludur. sevgi, sadakat, dürüstlük, mütevazılık ve doğruluk zaten her ilişkide olması gereken erdemlerdir; fakat saygı bunların en üst katmanında yer alır. çiftlerin birbirine saygısı yoksa o ilişkinin de hiçbir anlamı ve değeri yoktur. zaten birbirine saygısı olmayan çiftlerin bir zaman sonra aralarındaki sevgi de azalıp yok olacaktır. bu kaçınılmazdır.

  sigmund freud'un bununla ilgili harika bir sözü vardı:

  ''sevildiğinden emin biri nasıl da cüretkâr olabiliyor.''