şükela:  tümü | bugün
  • efendim,
    bu mağazalarda;

ürünlerin süklüm püklüm yağmadan çıkmışcasına dağılması,
    üzerinde yırtıklarla ve ellenmekten rengi kararmış kazakların halen alıcı bulabilmesi;
    tüm bu hallerine rağmen içlerinden bir müşteri tarafından seçilen kazağın peşinden, diğer müşterilerin kasaya sökün etmesi; "almayacaksan ben alayım" diyerek bu müşterinin gözlerine bakmaları,
    hele hele bir müşterinin seçtiği 3-4 ürün varsa; kasadaki kalabalıktan "bari birini bırak be" "orospu" laflarının duyulması,
    ve kasadaki çalışan kızla yakındaşlığı olanlan kimi diğer müşterilerin, kasiyere kaş göz edip ürünün satılmasını engellemeye çalışmaları,
    kasiyer'in "bunu da mı alacaksınız???" sorusuyla karşılaşılması..

çok normal karşılanır.

açıkçası bu mağazalarda hele indirim zamanlarında görülen hal, inanın kuraklık zamanında putperest roma'nın pazarlarında görülmemiştir.
  • hemen her müşterinin birbirini baştan aşağı süzdüğü mağazalardır.
    arada durduk yere birbirine omuz atanlar, "hıh" çekip mekandan uzaklaşanlar da çıkar.
    gün içinde kapanmasına yakın ya da yeni açıldığı zaman alışveriş yapmaya uygundurlar.
  • ne zaman gidip bir mağazadan bir şey almaya çalışsam her yer dağınık askılar yerlerde,pantalon reyonunda çorap sallanıyor oluyor.anneciğime bir adet elbise beğendim,mağazaların yanından bile geçmiyorum ya