şükela:  tümü | bugün
  • kadın zekasının, rasyonellikten, duygusallığa doğru meyilli olduğu sürece gurur katsayısı artar.
    kadın, gururu duygusallığından öte gelir. bazen mazoşistler gibi bu gururları yüzünden kendilerine acı çektirmekten sıkılır gibi bir halleri olmaz.

zaten kadının yani partnerinizin zekası rasyonelliğe meyletse, ibre o yöne doğru kaysa, hata yapacak davranışlar minimize olur. böylelikle de gurur yapılacak bir davranış görülmesi sıfıra yakınsar.
    ek olarak özrün kadını erkeği yok. ortada bir hata varsa eşek gibi geç de olsa özür dilenmeli. biri yoksa gurur mu dedi? ortada bir hata varken o hata derhal telafi edilmeli.

bu arada, kadının zekasının duygusal olması kendi kabahati değil kesinlikle. kadının yaptığı gurur (bazen de kibirle karıştırılır) bazen ömür boyu sürebilmekte. bunu nereden mi anladım?
    2 babaannem var. biri öz diğeri üvey. dedem, öz babaannemi üvey ile aldatıyor. uzun bir mühlet sonra kalp krizinden ölüyor.

soruyorlar hakkınızı helal ediyor musunuz?
    -etmem!

o kişi öz babaannem. aldatıldığı için, toprağa verilen dedeme hakkını helal etmiyor. burada saptırılan şey bence kibir. neticede birinin gurur yapması, hatasını nasıl telafi edemeyeceğinden öte gelir.
  • erkeklik gururu kadar gereksiz ve bos degildir.
  • beyinsiz feministlerin eleştirdiği erkekleri taklit etmesinin sonucudur. iyi bir insan olmanın gururu vardır. kadın/erkek gururu olmaz.
  • dostoyevski'nin kadın karakterlerinde fazlasıyla bulunan gereksiz bir hede.
  • ilişkilerin tahriş olmasında güçlü bir öneme sahiptir. tanıdık birinin lafına en son ne zaman alındığımı hatırlamam bile. lakin ki kadına laf söz edilmez, kadın şöyle ağız tadıyla bir sevilmez.
  • erkek gururundan çok da farklı olmayandır. gurur gururdur anasını satayım insana dair bir özellik sonuçta kadın erkek olarak ayrılamaz diye düşünüyorum. çünkü şimdi gidip erkek gururu diye başlık açsan aynı şeyleri ona da yazabilirsin.
  • giyilen kıyafetle doğru orantılı olduğunu düşündüğüm.

kendine göre güzelse ondan aşağılara bakmaz, ilgilenmez, önemsemez, duymaz ve bencildir. ertesi gün spor kıyafetleri içinde seninle çok samimi ve cana yakın bir biçimde iletişime geçebilir.

bunlar günlük gözlemlerdir.
  • kertenkele kuyruğu gibidir.

aşkı görünce oracıkta pırt diye bırakıveririz, neyse ki tekrar çıkıp serpiliyor.
  • abartılı bir piremses tribiyle yetiştirilmediyseniz ,kendiliğinden oluşanı iyi bir şeydir, iyiki de öyledir. 18'li yaşlarda pek olmaz cıvığızdır. sevince ararız boğarız sıkarız kıskanırız kendimizi tutamaz boyun eğeriz. 30'a doğru giden yolda git gide gurur artar. aranmazsak öyle pek aramaz ,sorulmazsak sormaz, siklenmezsek siklemeyiz. kezbanlık değil tam tersine asil ve sağlıklı olan ruh halidir.

eğer o yapmadığı halde arayıp sorarsanız "sulu yaa bu, dibi düşüyor bana yeaaa" diye gerizekalı gerizekalı muhabbetlerin mezesi olursunuz, ha olaki normal normal konuşuyorsunuz ve istemeden bir hata yaptıysa zaten anlarsınız bunu zekanıza güvenin. bu kendiniz olmamak değilki, eğer biri size kibar davranmıyorsa siz de davranmayın. ben kibarım diye bir şey yok. ne kadar ekmek o kadar köfte.

ayrıca hiç de feminist falan değil gayet kadınsı bir harekettir. ben size boş yere trip atın demiyorum. bir cümleye bir cümleyle bir paragrafa bir paragrafla , cevap yoksa sonsuza uzanan bir sessizlik fırtınasıyla (iğrensem de) cevap vermeyi öğrenin.