• güzeldir diye açtığım ama tam anlamıyla zaman kaybı film. öyle ekşi sözlük bir siki beğenmeme timi falan demeyin cidden büyük fiyasko. konu güzel aslında, oyuncular nispeten iyi ama... olmamış hacılar.
  • tanıtım için verdiği röportajda henüz gösterime girmemiş filmin sonunu söyleyen oyuncuya sahip film!

bugün yayınlanan meltem cumbul röportajında filmin sonunu okuyunca neden bu hatuna bir türlü ısınamadığımı bir kez daha idrak ettim. kendi işini baltalamak dedikleri bu olsa gerek.
    benim için değişen bir şey yok, zaten filiz ahmet olduğu için izleyeceğim.
  • komedi,dram hepsinden biraz var ama tam içe işleyen bir şey yok.saçma geçişlerin etkisi olsa gerek.bir sebepten eksik kalmış,izlenmese de olur filmi.
  • --- spoiler ---

suç komedisi tarzını kadın karakterlerle denemesi bağlamında dünyadaki az sayıdaki filmden biri olmasına karşın, maalesef senaryodaki kopukluklar ve abartılı unsurlar nedeniyle biraz skeç kıvamında kalan film. özellikle uzun soygun sahnesindeki bazı diyalog ve hareketler inandırıcılığı çok düşürmüş. komedi filmi bile olsa bu kadarı izleyiciyi irrite ediyor. özge ulusoy'un güzelliği ise (özellikle jartiyerli halleri) her zamanki gibi akıllarda kalıyor.

--- spoiler ---
  • ismi tırt film. toplumsal cinsiyete uygun film ismi seçmeniz batsın! soygun ne erkek işidir, ne kadın işi. herkes bunu yapabilir. ayrıca kadınlar şöyle yapar, erkekler de soygunu böyle yapar gibi bir üslupla yola çıkılmasını aklım almıyor. bu filmin yönetmeni acaba yarın erkek işi poster asma, kadın işi poster asma diye de film çeker mi merak ediyorum!
  • özellikle banka müdürü rolündeki abiye koptugum, beklentimin üzerinde çıkan komedi filmidir.
  • o kadar lüzumsuz bir film ki "bunun burada ne işi var?" sorusunu; özge ulusoy yerine, ayten uncuoğlu ve meral çetinkaya için kullandırtıyor.
  • küçük armutlu'da imişçesine lanse edilen barın, hisarüstü'nde oturduğum zamanlar* yaşadığım sokaktaki meşhur salvador bar* olmasından dolayı ilginç bir sempati hissettiğim film.

--- spoiler ---

yine de kadın beceriksizliği klişeleri ile dolu olması üzmüştür.

--- spoiler ---
  • (bkz: #39969493)
hesabın var mı? giriş yap