şükela:  tümü | bugün soru sor
 • afedersin götüm gibi slogan.
 • milyar yıllık çiçeğin küfür ya da hakaretmiş gibi kullanıldığı slogan.
 • "birader sen oturmayı kalkmayı bilen yakışıklı erkek arkadaşına gidip abi çiçek gibisin diyor musun? kadınlara da deme o zaman. kadınlar senin bakmaktan zevk olduğun obje mi arkadaşım? nasıl pes attığın ahmete bir birey bir özne muamelesi yapıyorsan
  ayşeye de çiçek, güzel, bacak, am, göt, parfüm, etek gözüyle bakmayı bırakacaksın. ayşe de ahmet de güzel olabilirler. pes sevebilirler, sevmeyebilirler de. "

  ya hacı bırakın şu devrimci ayaklarını ya, sadece kadın, kadın bakanlığı olsun, kadın kadın kadın, amk cinsel ayrımcılık yapılıyor ama cinsiyetten en çok bahseden ayrımcılık yapıldığını söyleyenler, eşit koşullar mı istiyorsun hacı, git madende öl, eşit koşullar mı istiyorsun, annelik de yapma, eşit koşullar mı istiyorsun, git istediğinle düş kalk, eşit koşullar mı istiyorsun, sosyo-kültürel yerleşkene göre eve ekmek getir kocan çocuk baksın ama gözünüzü seveyim sevgili kaypak erkekler yukarıdaki alıntıda olduğu gibi mal mal yavşaklık etmesin kadınlar siz de bi susun amk karı gibi konuşuyorsunuz işte
 • "birader sen oturmayı kalkmayı bilen yakışıklı erkek arkadaşına gidip abi çiçek gibisin diyor musun? "
  -demiyorum.

  "naber lan yarrağam", "sikimin anteni", "sik kafalı capon askeri" ve bilimum lafı bu arkadaşlarıma söylüyorum. bi gün bile ahmet bana çıkıp "aga sen bunları seks ettiğin hatuna diyor musun? bana niye didin" demedi.. umrunda değil adamın. çiçek desem de pek siklemez, güler geçer. ama kızacağı şeyler var yine de.. "karı gibisin" desem kızabilir. toplum normlarına baktığımızda daha sık erkeklerin yaptığı bir şeyi bir feminist yaparsa ve ona "çok maskülensin, erkek gibisin" desem; kızabilir.

  aslında uzattım, lafı da geveledim.
  dile bu kadar takılmayın... çiçek lafının altında kötü niyet olamaz. ama yok, sizin derdiniz bağcıyı dövmekse, "sen o çiçeğin altında neler yatıyor biliyor musun? nelere sebebiyet veriyor o" diyorsan; allah belanı vermesin, affedersin..
  o zaman behzat ç. polisleri sempatik gösteriyor, godfather mafyalığa özendiriyor, million dollar baby kadınların boks gibi şiddet içeren bi spora ilgi duymasını sağlayabiliyor, feminizmi yanlış anlayanlar erkek düşmanı olabiliyor vs vs diyerek bi dolu şeye tepki koyalım, agresifçe ve kabaca tepki gösterelim, olur mu?

  sorsan sansüre karşısın, liberalsin, özgürlükçüsün; lakin derdin kendisine çiçek dendiğinde keyif alan ve karşısındaki insana safça güzel bir şey demek isteyen adama üstü kapalı sansür uygulamak.. ne diyelim? mahmut mu diyelim? sadece erkek arkadaşlarımıza söylediğimiz şeyleri mi söyleyelim? yoksa kadınlara hiç bi benzetme yapmayalım mı? siz söyleyin, bana uyar..
 • özeti "babama güvendim, o da anamı sikti"dir.
 • istediğim kişiye istediğim gibi hitap ederim, yeni ürettiğim slogan seviyosan git konuş bence demeyi bilen feminiklere gelsin
  (bkz: şikayetin varsa gel konuş)
 • eşit koşullar isteyenlerin insanların madenlerde ölmesini normal ve olumlu karşıladığını sanan gerizekalıların bile olabileceğini göstermiştir. sevgili beyin amcıklaması yaşayan cahil. problem, madencilerin çoğunlukla erkek olmasında değildir. problem aynı işi yapan kadınla erkek farklı değere layık görüldüğünde başlar. problem, olaki istisnai bir kadın ortalama üstünde bedensel güce sahip olduğunda ve madende çalışmak istediğinde, bir çiçek olduğu için iş veren tarafından kabul edilmediğinde başlar. problem bir kadın başbakanlık yerine annelik yapmak istediğinde değil, toplum ona ille de "sen anne olacaksın, işin çocuk bakmak başbakanlık senin neyine" dediğinde başlar. problem, bir salak, kadına dayak yemek yerine erkeğinden çiçek muamelesi gördüğü için bununla mutlu olmasını öğütlediğinde başlar. ama hepsi bir yana tabii, problem genellikle gerizekalılıktan başlar.
 • kadınlar kedidir diyip mevzuyu kapatmak istediğim hede...

  (bkz: şimdi onlar düşünsün)

  allah aşkına gidin daha mantıklı işlerle uğraşın yahu. kadın çiçek değilmiş de böcek değilmiş de, tek derdimiz buydu. bir kadın olarak çiçekliği yadsıyor ve sonraki hayatıma kedi olarak devam etmek istiyorum...

  ayrıca bilmediğiniz bir şey varsa o da bitkilerin çok güçlü canlılar olduğudur. sessizdir, sabırlıdır ancak birkaç yıl içinde minnacık bir çatlaktan (tabii müdahale edilmezse) kocaman bir sarmaşık olarak yayılabilir, etrafı yosun kaplatabilir. bitkilerle kolay başa çıkamazsınız gençler, minnacık tohumları her an her yere girebilir, birini öldürsen polen bırakır, o polen başka çiçeğe uçar döller.

  bitkileri durduramazsınız evladım, bitkiler insanoğlunun en büyük düşmanı.