• seksten daha fazla zevk alırlar. erkekler orgazm olurken sadece "ıh" derlerken kadınlar kıvranır, çırpınırlar, çığlık ve tokat atabilirler, bittikten sonra bile gözlerini kapayıp biraz daha tadını çıkarabilirler... keşke beni de bi siken olsa..
  • overlok makinaları ayaklarına kadar geliyor daha ne olsun.
  • soz konusu olan kadin guzel veya zeki olmadigi surece erkek olmaktan ucurumla ayrilan bir farkinin olmadigi kanaatindeyim..*

dilerseniz cesitli kategorilerde kadinlari mercek altina alalim..*

guzel ve aptal kadin

- ise alinma konusunda hic problem yasamazsiniz..
    - patrona iki isve, cilve yaptiginiz takdirde ucretli izne bile cikabilirsiniz..** bu patronun isine bile gelir..malum aptal oldugunuzdan dolayi adami iflasa suruklemeniz de engellenmis olur..
    - girdiginiz herhangi bir kuyrukta oncelik size devredilebilir..
    - karsidan karsiya gecerken hangi isik yaniyor olursa olsun tum arabalar size yol vermeye hazirdir..
    - genellikle bir yere gec kalmazsiniz*..tum ticari ve ozel araclar sizi gideceginiz yere kadar goturmek icin can atarlar..
    - cok kolay para biriktirebilirsiniz..cunku gittiginiz herhangi bir yerde size her turlu seyi ismarlamak isteyen keriz, umm sey erkekler cokca olacaktir..
    - sigara ve ickiye de para vermezsiniz, bolca ikram edilir..hele bi de barda oturuyorsaniz super agirlanirsiniz..
    - sarhos mu oldunuz? kimse sikayet etmez..kucaklarda zevkle tasinirsiniz..
    - ne kadar aptalca hareket etseniz de guzelliginiz bunu kapatmaniza yardim edecektir..*
    - hani olur ya o guzelliginize ragmen basiniza ters bi olay geldi..trafikte bi sorun oldu, devlet dairesine bi isiniz dustu, bankada, sinemada, ptt'de bi aksilik oldu..bi gulumsemeniz isi cozmenizde ya da cozdurtmenizde ise yarar..tansas'ta tum kasalar dolu ve sizin aceleniz mi var? musteri hizmetleri temsilcisini aramaniza gerek olmaz..o zaten sizi izliyordur, gelir sorunu cozer..gerekirse tansas'i bosaltir..
    - kimsenin pesinden kosmak zorunda kalmazsiniz..herkesin pesinden kostugu en yakisikli, en karizmatik, en zeki, en firlama, en esprili, en en en en en erkekler sizin hemen arkanizdadir zaten..
    - ha diyelim ki asik oldunuz ve cocuk pas vermiyor..ilginctir ki o diger erkeklerden farkli ve zeka da ariyor..dolayisiyla siz kopek oldunuz ve pesinden kosmak durumunda kaldiniz..reddedilme ihtimaliniz oldukca dusuktur.. *
    - bu niteliklerinizle nerden baksan 35, eger spor yapiyor, yediginize ictiginize de dikkat ediyorsaniz maksimum 40 yasina kadar hayat sizin icin kolaydir..eger o yasa kadar sizin gibi yakisikli ve aptal birini bulamadiysaniz buyrun burdan yakin.. (bkz: kadin olmanin dezavantajlari)

guzel ve zeki kadin

- ise alinma konusunda hic problem yasamazsiniz..
    - patronla araniz iyi oldugu surece isinizde rahat adimlarla yukselebilirsiniz..diyelim ki o tur bir munasebet icerisinde degilsiniz..o zaman iste yukselme konusunda zorluk cekersiniz..hele bir de erkek egemen bir toplumda yasadiginizi goz onunde bulundurursak..ve is yarisa gelirse; zeki olmaniz erkekler acisindan bir tehlikedir..
    - girdiginiz herhangi bir kuyrukta oncelik size devredilebilir..
    - karsidan karsiya gecerken hangi isik yaniyor olursa olsun tum arabalar size yol vermeye hazirdir..
    - genellikle bir yere gec kalmazsiniz*..tum ticari ve ozel araclar sizi gideceginiz yere kadar goturmek icin can atarlar..
    - cok kolay para biriktirebilirsiniz..cunku gittiginiz herhangi bir yerde size her turlu seyi ismarlamak isteyen keriz, umm sey erkekler cokca olacaktir..
    - sigara ve ickiye de para vermezsiniz, bolca ikram edilir..hele bi de barda oturuyorsaniz super agirlanirsiniz..
    - sarhos olmazsiniz..olsaniz da dagitmazsiniz..
    - kadinlar tarafindan kiskanilsaniz bile erkekler tarafindan guzelliginiz ve zekaniz konusunda surekli iltifatlar alirsiniz, takdir edilirsiniz..
    - hani olur ya o guzelliginize ragmen basiniza ters bi olay geldi..trafikte bi sorun oldu, devlet dairesine bi isiniz dustu, bankada, sinemada, ptt'de bi aksilik oldu..bi gulumsemeniz isi cozmenizde ya da cozdurtmenizde ise yarar..tansas'ta tum kasalar dolu ve sizin aceleniz mi var? musteri hizmetleri temsilcisini aramaniza gerek olmaz..o zaten sizi izliyordur, gelir sorunu cozer..gerekirse tansas'i bosaltir..
    - kimsenin pesinden kosmak zorunda kalmazsiniz..herkesin pesinden kostugu en yakisikli, en karizmatik, en zeki, en firlama, en esprili, en en en en en erkekler sizin hemen arkanizdadir zaten..
    - ha diyelim ki asik oldunuz ve cocuk pas vermiyor..ilginctir ki o diger erkeklerden farkli ve zeka da ariyor..e bu sizde zaten var..yeter ki o sizi farketsin..
    - bu niteliklerinizle -kucuk aksakliklar olsa da- omur boyu rahat bir yasam surebilirsiniz..bir de o surecte sizin gibi yakisikli ve zeki birini bulduysaniz buyrun burdan yakin.. (bkz: kadin olmanin avantajlari)

cirkin ve aptal kadin

- kiz arkadaslariniz tarafindan cok sevilirsiniz..
    - kimse sizi sevgilisinden kiskanmaz..
    - cogu kiz arkadasiniz tarafindan her yere davet edilirsiniz..sevgilisiyleyken bile sizi davet etmekten cekinmez..ne de olsa o sizden guzel..
    - size yesil yaniyor olsa bile tum araclara yol verebilirsiniz..bu esnada da sabriniz gelisir..
    - basiniza kotu bi'sey geldi mi herkes sizi dinler, akil verir ve gayet de isteklidir..ne de olsa o sizden iyi durumdadir..
    - size aslinda aciyan gozlerle bakan es, dost, akraba tarafindan " sunu da bi evlendirsek " seklinde konusmalar olur..copcatan bir aileye sahipseniz iki-uc arastirmayla adaylar tespit edilir..sizin gibi cirkin ve aptal biriyle evlenip gecinip gidebilirsiniz..ha bulamadiniz mi buyrun burdan yakin..(bkz: her seye ragmen hayat guzeldir)

cirkin ve zeki kadin

- kiz arkadaslariniz tarafindan cok sevilirsiniz..
    - erkek arkadaslariniz tarafindan daha cok sevilirsiniz..herkes sizi delikanli kiz olarak gorur..hele bir de erkeklerin ilgi alanlarina giren seyler sizinkine de giriyorsa; kafa kiz, kanka sifatlari da bonus olarak gelir..
    - ise alinma konusunda zorluk cekseniz bile yukselmede kolaylik yasayabilirsiniz..ne de olsa cogu erkek meslektasiniz tarafindan cok seviliyorsunuz..
    - hayatin gercekleriyle yuzlesmissinizdir..bankalarda kuyruk olabilecegini, o yuzden bankalik isiniz oldugunda erken kalkmaniz gerektigini, devlet dairelerinde memurlarin suratsiz oldugunu, taksi, minibus, otobus soforlerinin aslinda cok kaba oldugunu* erken yasta ogrenmissinizdir..
    - cirkin oldugunuz icin kendinizi gelistirmek icin hep bi caba icindesinizdir..bu size bonus olarak cesitli alanlarda kultur de getirmistir..bu erkekler tarafindan bazen 30'undan sonra onem kazanip farkedilebildiginden, okuyun da okuyun, surekli kendinize bi'seyler katin..30'unuza geldiginizde sizin gibi cirkin ve zeki birini bulduysaniz ne ala..bulamadiysaniz buyrun burda yakin..(bkz: elbet bir gun bulusacagiz)

*edit* : selam ben elf rivendellliyim sarisinim 2 metreyim
  • oturdum okudum yazilanlari. gulsem mi, aglasam mi bilemedim. ya ben kadin olmayi cok yanlis anlamisim, ya da bazilari durumu kotuye kullanmis ki bence kotuye kullanmislar.

kalkip burada "kadin olmak soyle guzel, boyle guzel" diye atip tutamam. kendi yasadiklarim uzerinden sevdiklerimi ve sevmediklerimi sayabilirim en fazla. erkek olmadigim, yani hic erkek olmuslugum olmadigi* icin de karsilastirmasini nesnel bir bicimde yapamam. toplumda dusmanca ve korumaci diye iki tur cinsiyetcilik var. dusmanca cinsiyetcilik nedir biliyor musunuz? kadinin sirf kadin oldugu icin asagi gorulmesi ve fikirlerine deger verilmemesidir. peki korumaci cinsiyetcilik nedir? kadinin kirilgan ve narin bir canli olarak gorulmesi ve buna bagli olarak da korumaya muhtac oldugunun dusunulmesidir. bu iki tur cinsiyetciligi de hem kadinlar hem de erkekler derinden benimsemis durumdalar ve buna gore davraniyorlar. buraya yazilanlarin cogu bu iki cinsiyetciligin yansimasidir.

dusunuyorum da kapinin bana tutulmasina neden sevineyim ki? kolumu oynatmayip daha az enerji harcadigim icin mi? makyaj yapabildigim icin neden mutlu olayim? yuzumu boyamaktan hoslanmiyorum bile. etek giymek yazan var. hesabi odetmek, erkekleri surundurmek, insanlari kullanmak yazan var. bunlari gelip ciddi ciddi yazanlar var. okurken utandim. baskasi adina utandim. bunlar avantaj degil, acikca kotuye kullanmaktir.

yasadigim sure boyunca kadin olmanin herhangi bir tarafini avantaj olarak dusunmedim ki avantaj olarak saydiginiz seyler de dogdugunuz caga, topluma ve aileye gore degisebilecek seyler. askerlik ve sunnet yazan var. soz gelimi, japonya'da dogsan boyle bir sorunun olmayacakti.

bunlar disinda sayilan seylerin hicbirini de begenmedim. icinde bir canliyi buyutmek, kadin olmanin avantaji diyemesem de farkli ve ozel bir tarafi diyebilirim belki ama, caglar boyunca sirf bu ozelligi yuzunden tecavuze ugrayan, mal diye alinip satilan, oldurulen de bir suru kadin oldugu icin yine tamamen yasadigimiz cagla ilgili bir durum. ucundan kiyisindan yirtmisiz diyecegim; ama onu da diyemiyorum. alinip satilan kucucuk kizlar hala var. kapici tarafindan tecavuze ugrayan, dolmus soforu tarafindan once tecavuz edilip ardindan yakilip cesedi bir koseye atilan, tecavuz edildikten sonra dogranip torbalara doldurulup cope atilan kizlar var. ogretmeninin tecavuzune ugrayip bunun travmasiyla kendini olduren kizlar var.

avantaj falan istemiyorum. erkekler ben ortama girdikleri zaman kufurleri kessinler de istemiyorum ki ben de kufur eden bir kadinim. kalkip yalan soyleyecek halim yok. hesabimin odemesini, bana kapinin tutulmasini ya da herhangi bir seyde sirf kadin oldugum icin oncelik verilmesini de istemiyorum. cinsiyetim uzerinden asagilamaya maruz kalmamak istiyorum. insanca davranilmak istiyorum. cinsiyetten bagimsiz tam bir toplumsal esitlik istiyorum, kadin icin de erkek icin de.
  • milliyet.com sitesi kadın olmanın 19 avantajı şeklinde bir yaklaşımla konuyu incelemiş ve kendine göre 19 tane avantaj sıralamış. şuradan görebileceğiniz avantajların hiçbiri bana göre avantaj değil afedersiniz ama çoğu terbiyesizlik.

neymiş eşyalarını 6. kata kadar taşımak zorunda değilmişsiniz, araba lastiği değiştirmeyi bilmek zorunda değilmişsiniz, rezervasyonsuz gidilen lokantada tüm masalar dolu olduğu halde, size boş bir masa bulunabiliyormuş, silahlarınızı kullanmasını biliyormuşsunuz, geçirdiğiniz hızlı bir gecenin ardından izleri, makyajla gizleyebiliyormuşsunuz...

nedir bunlar avantaj mı? yoksa cinselliğinizi kullanarak işleri erkeklere yaptırmak mı? yani milliyet, dünya kadar malın olacağına fındık kadar amın olsun demeye getiriyor.

neymiş, istatistiklere göre kocanızdan 7 yıl daha uzun yaşayacakmışsınız, lan madem adamdan bu kadar bıktın ne demeye onunla berabersin. insanın hayat arkadaşından 7 yıl daha fazla yaşamasının ne gibi avantajları olabilir? kadınlar aslında "adamlar bir an önce ölsünler de mallarına konup günümüzü gün edelim" diye mi evleniyorlar? avantaj bunun neresinde? milliyet'in kafası nerede?
  • memen var.popon var. ne biliyim güzel şeyler bunlar.
  • çoğunlukla modern şehirli kadınların sahip oldukları avantajlardır.

ünzile lerin değil.
  • güzel olmadıktan sonra kadın olmanın erkek olmaktan hiçbir farkı yok. güzelsen herkes seninle iyi geçinmeye çalışır, tüm kapılar sana açılır, hiçbir zaman yalnız kalmazsın, kredin diğer kadınlardan her zaman yüksektir.

çirkin bir kadınsan her zaman yok sayılırsın. ne kadar iyi, kültürlü bir insan olursan ol güzel kadar değer görmezsin. üstüne bir de sırf kadın olduğun için sikik toplumla uğraşırsın. ya güzel bir kadınsın ya da hiçsin.
  • ekşi sözlükte ihiihihihi diye entry girerek bile yüzlerce takipçi edinebilirsiniz. yeni takipçi edinmek için tek yapmanız gereken kadın olduğunu belli etmektir. ondan sonra abazanlar siz takip etmeye başlayıp entrylerinizi seri şekilde favorilere eklerler. hiçbir yorum, görüş, bilgi içermeyen siktiri boktan entryleriniz beğeni üstüne beğeni alır.
  • satış elamanı ise erkeklere göre daha kolay satış yapabilir. memeleketimin erkekleri kadınlar ile pazarlık yapmayı gururlarına yediremez. yada yavşamak için pazarlık yapamaz ve ürünü hemencecik satın alır
hesabın var mı? giriş yap