şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zevk almadıkları halde milyon yıldır milyarlarca kadın boşu boşuna bacaklarını açtı öyle mi?

  kusura bakma ama senin beyin going to go.
 • kadınların çoğu taklit yapar, gerçekte orgazm olmazlar. bunun performans ile alakası yok. 5 dakika da işi bitirip, orgazm oldun mu hayatım? derseniz kadın da he oldum canım diyerek sizi geçiştirecektir. burada biraz da türk erkeğinin egosu ön plana çıkıyor. "aşkım nasıldım? süperdin aşkım :/" kadınlar, erkekler gibi kolay orgazm olamazlar. şöyle 20, 30 dakika bir cinsel birleşme olsun bak bakalım oluyor mu olmuyor mu! tabi işin bir de gerçekten zevk alma boyutu var, eğer ki zevksiz ve hissiz sadece ihtiyaçtan yaparsanız da kolay kolay orgazm olamazlar.
 • bunu cevaplıyacak olan bir kadındır.
 • sadece kendi zevkini düşünen, "kuku yalamak mı? öööğğğkkkk" diye şeyler yumurtlayan, işini bitirip kadın zevk almış mı almamış mı umurunda olmayan hemcinslerimin inanmadığı şeydir bu.
 • kadınlarda orgazm, zihinsel bir fazdır yani kadına orgazm olması öğretilebilir. bir kadın, orgazm olup olmayacağını kendisi bilebilir ve bu durumu isterse frenleyebilir. doğum anında şiddetli kasılma olmasına rağmen orgazm olmamasının nedenini de araştırmacılar buna bağlamaktadır yani bir kadın istersen hiçbir temas olmamasına rağmen orgazm olabilir.

  orgazm fazı, kassal bir kasılmadır. önce vajina bölgesinde daha sonra tüm vücutta hissedilen sanki havada asılı kalma hissi gibi. uyarılma devamlı olursa, uyarı birikir ve uyarının biranda boşalmasıyla orgazm oluşur.

  oksitosin, halk arasında aşk hormonu olarak bilinir. orgazm sırasında en fazla salgılanan hormonlardan birisi olduğu için ten uyumu kadınlar için bununla da alakalıdır. bir diğer hormon olan prolaktin ise halk arasında süt hormonu olarak bilinir. göğüs uçları uyarılarak hormonun orgazmdan sonra bir kaç dakika boyunca artması sağlanabilir.

  erkeklere göre kadınlar üst üste, çok sayıda ya da uzun süreli orgazmlar yaşabilir. bu duruma tıp literatüründe ise status orgasmus denir.

  erkeklerde çoğu zaman uyarı biterse orgazm devam ederken, kadınlar da uyarının kesilmesiyle orgazm bitebilir, yüksek oranla da biter.
 • inanmak için tecrübe şart !..
  (bkz: sex)
 • merhaba ekşi sözlük yazarları, ben tanrı

  günlerdir merak içerisindesiniz açıklamak istedim. evet doğru kadın orgazmı diye bir şey yoktur. yaşadığınız hayatın kurallarını sadece erkeklerin orgazm olabileceği şekilde tasarladım. belirtmek istedim.

  ve evet bütün derdim bu.

  saygılarımla,
  yaradan
 • tavsiyedir orgazm olan kadın görmemişlere, bir kadının orgazm olup olmadığını anlayamıyorsanız ve anlamak istiyorsanız patlama anında ayak serçe parmağına bakın... sakın öyle bir şey yapmayın yumruğu yersiniz.