şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erkek patronlardan kesinlikle daha sorunlu patronlardır. bir kadının erkek dünyasında kendi çabasıyla bir yerlere gelmesi zordur, erkekten daha "erkek" olmayı gerektirir, acımasız olmayı gerektirir. erkek gibi düşünen ve acıma duygusundan yoksun bir kadın muhtemelen yalnız ve sevgisiz olur. gerisini düşünmek bile istemiyorum.
 • emrinde calisan kadinlarin bile son derece kaprisli bulabilecegi patronlardir bunlar... ancak patron sifatini aldiktan sonra kaprisli sifati default ve bonus(kendiliginden ve hediye) olarak geldiginden erkek patronlardan pek farkli degillerdir. medeni hallerine ve okudugu dergilere bakilarak zaten kadin patron*(ofisin cinsiyeti mi olur delisin) olarak maruz kaldigi ayrimcilik ve sinif gozetilmesinden sonra bi de bunlarin alt siniflamalarina (dergi okuyan bekar kadin patron, genel mudure veren evli kadin patron) gark olur*... aslinda yaziktir kadin patrona, dogrusu sudur: her caliskan ve zeki kadin calisan isyerindeki erkek rakiplerini daha fazla korkutmamali, bu erkeklerin siddetle umdugu ve uygun gordugu gibi bir an once evlenip coluk cocuga karisip evinin kadini olmali, isyeri aliskanligindan vazgecemiyorsa kocasinin isyerine ziyarete gelmelidir...
 • fiziği dügün olanlarının mini etek takım, topuz saç, kalın çerçeveli gözlükler ve yüksek topuklu ayakkabılar giymeleri halinde çıldırtabilecek bir imaj sergilemelerinin kaçınılmaz olduğu insanlar topluluğu.
 • tartışmasız en büyük kadın patron, turk gençliğine büyük hizmetleri olmuş matild manukyan *
 • maalesef oturdukları yere erkeklerin sayesinde gelmiş kadınlar. tersininin de doğru olmasını dilemekten başka birşey yoktur.
 • cogu zaman erkek patronlardan gormedigim sicak tepkileri sergileyebilen patronlardir (akliniza yanlis bisey gelmesin). ruh hallerinden anladigim muddetce ruh halimden anlayarak bana destek olmus patronlardir bugune kadar, severim kendilerini.

  (bkz: hic inananla inanmayan bir olur mu)
 • olmayan sikiyle çalışanını becermeye kalkan insansıdır. göbeğinin üzerinde zıplanması müstehak sürüngendir. ofisteki tek şekerlik, onun odasında unutulduğu için yüzünü görmemek adına çayınızı şekersiz içmeyi tecih edeceğiniz hilkat garibesidir. parmak ucunuzla uzaktan kime gösterseniz becermeyi reddedecektir onu. mümkün olan en kısa zamanda ip boynundan geçirilmeli ve altındaki sandalye soğukkanlılıkla çekiverilmelidir. son isteği bile sorulmadan...
 • ayrıca da en azından bir çalışanını bu hafta ekşi sözlük istatistiklerine sokmayı başarmış ya da başaracak gibi görünmekte buradan bakınca. kategorinin ise ayın çalışanı olacağından çok şüpheliyim.
  son isteği bu muydu bilemem.
 • "the boss" olur kendisi. kadın patronlara benzemez. çoğul olarak kullanılamaz, çünkü o doğmamış, doğrulmamış ve doğrulamamış bir şeydir; hedefim belli, tenzi ediyorum diğerlerini.
 • (bkz: patroniçe)