şükela:  tümü | bugün
  • vardır böyle iticilik. dünyayı kurtarıyoruz sanıyorlar heralde.
  • (bkz: verse sikmez misin)

tanım: bir çeşit uçak uçuran kimse iticiliği

edit: çok dikkatli yazar arkadaşımızın uyarısı ile tanımı düzelttim, iyi ki var.
  • (türk kadın pilotumuz olan) sabiha gökçen (hanımefendi)'de olmayan (iticiliktir)..

edit: mesajla sabiha gökçen'de de olabilen bir durum olduğunu iletenler oldu.. toplu cevap vereyim, sabiha gökçen türk kadın pilotumuzdur.. havalimanı değildir.. havalimanı olan sabiha gökçen havalimanıdır.. orada yoktur demedim, insan olan sabiha gökçen'de bu tür bir iticilik yoktur dedim.. açıklattınız, sağolun..

edit2: gerekli eklemeler parantez içinde yapıldı.. yoksa anlamayanlar var.. hala.. gizli özne bile bulamayan nesil evrildi, iyice okuduğunu anlamayan ama sözlükte yazarlık yapan adamlara dönüştü.. hey gidi miğferdibi yazar alımı hey.. üstüne 14 sene geçti, bize o zamanlar laf söyleyen üst nesiller şimdi mutlu mu acaba?!

gelen mesajlardan biri: "al sabiha gökçen senin olsun amk merzifon eşşeği, ben yeni havaalanını daha çok seviyorum"
  • şu kadınlarla derdiniz bir bitmedi...
  • oğlum kadın pilot olmuş pilot. hepimiz ulan koskoca demir, nasıl uçuyor bu vay anasını derken, kadın onun bütün inceliklerini öğrenmiş, ilmini çözmüş. bir kere de bok atmayın, helal olsun deyin be. iticilikmiş.
  • sen binme o zaman sığır.
  • saf kıskançlık. gerçek şu ki bu fesatlıklarınız sizi zavallı yapıyor; "itici" dediğiniz kadın pilotlarımız size götleriyle gülüyorlardır...

muhtemelen dlr sürecinden olumsuz sonuç almış biridir bu başlığı açan.
  • dünyayı kurtarmak değil de önemli bi sektörde önemli bi iş yapmak diyelim, bunun getirdiği bi aura diyelim ama kendini beğenmişlik demeyelim. böyle yapınca kahve dayısı ve güne gitmiş ev hanımı muhabbeti gibi oluyo çünkü.

şu dünyayı kurtarıyor sanki muhabbetine de bayılıyorum. o dünyayı kurtarmıyor, bu kurtarmıyor, bu bi işe yaramıyor. paşama bak. bi işe yaradığımıza inanman için ne yapılmalı bunu sıralı liste halinde belirle insanlık olarak sana mahcup düşmeyelim.
  • mesleklerinde cinsiyeti varmış alla alla .

kadına da erkeğe de her şey yakışır. yeter ki layıkıyla yapsın.