*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • umarım bu yazdıkların sadece ironidir.aksi takdirde sana muhteşem kelimeler hazırladım.
    tanım: ironi değilse şuursuz,kadın düşmanı yazar beyanıdır.
  • bir pilot olarak ben de yolcu seçmek istiyorum?
    edit: de ayrı, tamam vurmayın.

entry yürümüş, bilgi vereyim. şirkette kadın kaptan pilotlar ve kadın first officerlar mevcut. ben onlardan biri değilim, mesaj atmayın. neyse konuya gelelim;

- uçakların flight data recorder isimli ekipmanları mevcut. isminden de anlaşılacağı üzere uçuşa dair her bir veriyi kaydediyor, irtifa, dikey hız, hız, gps iz düşümündeki hız, uçtuğunuz baş, hangi yaklaşma bağlı vs vs sayamayacağım kadar çok. limit dışı birşey olsa şirket anında görüyor ve gerekirse işten çıkarmaya kadar gidebiliyor, (voice recorder gibi sadece kaza/kırım sonrası değil, her uçuş sonrası verilere ulaşılabiliniyor - pilotları takip etmenin yanında hangi uçak ne kadar yakıt tüketiyor vs istatistik veriler için de kullanılıyor)
    - senede 1 sağlık kontrolü,
    - 6 ayda bir motor koptu gitti, hidrolik basıncı düştü, elektrik arızası oldu vs arızalardaki tepkilerimizi çalışacağımız simülatör seansları (sınavları),
    - sayısız ve yineleme süreleri olan e-learning sınavları,
    - sınıf ortamında yapılan senelik dersler,
    - senede bir gerçek uçuş sırasındaki prosedürlere dair yapılan check uçuşu,

liste uzar gider. dolayısıyla kadın pilot dediğin insanlar, hergün yüzlerce kişiyi emniyetli bir şekilde a noktasından b noktasına götürürken bir yandan senin gibiler yüzünden baskı gören insanlar.

ayrıca bazı mallar özel mesajla küçümseme amaçlı espri kasadursun, kadının toplumdaki yeriyle medeniyet, cinsiyet eşitliğine kadar doğru orantılıdır. saygılar.

son edit: durum vahim, bu entryme ağır hakaret ve küfür dolu mesajlar geliyor.
  • ya evde televizyon kumandasıyla kavga eden adam boeing uçuran insanla taşak geçme ve bu eylemini sosyal medya aracılığıyla binlerce insana duyurabilme imkanına sahip. afedersiniz de ben amına koyayım medeniyetin geldiği bu noktanın.
  • "kadınlar biliyorsunuz eksik insanlar" abovvvvvv... hem "tam insan" dünyaya getireceksin, hem eksik ilan edileceksin. vay be...

neşet baba ne güzel söylemiş. "kadınlar insandır, biz insanoğlu" diye...
  • ben de seni doguran hanimefendiye kirginim
  • uçaklar araba kadar ayağa düşmediğinden hatalı bir önermedir.

sexist bir yaklaşımda bulunmak istemem ama bir erkeğe çocuk emanet etmek gibidir.

çocuğu kafa üstü düşürmek kadar kolaydır bir uçağı kafa üstü düşürmek.