şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir şey yapmaya gerek yok her zamanki gibi davranılmalıdır.

  abi biz bu yeni nesiller her şeyi fazlaca abartmiyor muyuz? amk yazın sıcağında köyde, tarlada çalışan kadınlar ne yapsın? hem de hepsinin üçer beşer çocuğu varken? onlar bırak reglden şikayet etmeyi, bahsini bile açmıyorken??

  bizim beyaz yakalı biraz mürekkep yalamış hatunların butik şımarıklıklarından biri. hee reglsin ablacım. kanadığını evrende duymayan tek canlı hücre dahi kalmamalı.
 • yalnızca sıcak su torbası+ağrı kesici/kas gevşetici vermek. o da sancı çekiyorsa.

  ya siz gerçekten kadınlarla mı ilişki yaşıyorsunuz? kadının huysuzluğu regl döneminde olmaz ki. bütün o tatlı krizleri, duygusal durumlar, sinir-stres, ağlamalar, tripler, bel ve göğüs ağrısı vs. regl döneminde olmaz. regl öncesi dönemde olur. buna da pms denir.
  kanama başladığı zaman (yani regl döneminde) kadın çok büyük oranda rahatlar. bu dönemde kadının en büyük problemi sancı çekmesidir; trip, tatlı krizi, stres değil. duygu ve istek durumu sabitlenmiştir çünkü.

  hani diyorsunuz ya kadınlar şu regl olayını abartıyor diye. hah işte kadın trip atmaya, sinir stres yaşıyormuş gibi davranmaya regl döneminde de devam ediyorsa haklısınız, rol yaptığını oradan anlayabilirsiniz. o dönem yaşanmaz çünkü bunlar. öncesinde yaşanır.

  edit: aşağıda birisi rahmi olmayanlar konuşmasın yazmış. bir de sonu gelmeyen sıralı liste yapmış.

  listeye istinaden söylüyorum, e sen ölmüşsün?
 • şu sıraya dikkat ederseniz sıkıntı yaşamazsınız:
  nutella yedirin
  dizinize yatırın
  saçlarını okşayın
  nutella yedirin
  kucağınıza yatırın
  karnını okşayın
  nutella yedirin
  yatağına yatırın

  4.günün şafağında güneş tüm görkemiyle üzerinize doğacak.
 • regl olduğu için şımaranlardan uzak durun.
  nutella yedirmek ne ya. cıvık cıvık entryler...
 • şükür namazı kılmak.
  demek ki hamile değil.
 • bence kadınlarla sınırlandırılmaması gereken bir konu.

  pseudo regl

  eski erkek arkadaşım, kadın tekelindeki bir iş yerinde, tek erkek olarak çalışıyordu. adam da hatunlarla beraber mood'a giriyordu.

  hani sorsan gey ilişki yaşıyoruz. kızsal mevzularımızın olmaması lazım!
 • onden biraz cikolata verin ve geri cekilin:)
 • hala regli ogrenemediniz ya pes! bizim ofsayti ogrenememe olayina dondu.

  oncelikle, icgudusel olarak kadinlarin kendini guzel hissetmesinin ve yaydiklari enerjilerinin dogurganlikla ilintili oldugunu soylenir.

  reglin, ortalama 10 gun oncesi gibi yumurtlama donemi baslar. yani rahim yumurta uretir. kadin burada tatli ve guzeldir. bu birkac gunluk donem kadin "bak ben yumurtluyorum, eger yumurtam dollenirse hamile kalirim yani uretkenim" mesaji yaydigi icin kendini en guzel hissettigi ve cevresindeki erkekler tarafindan da en cekici bulundugu zamandir. bu surecte kiz arkadaslarinizi gozlemleyin, ciltleri saclari ayri parlar gozleri isil isil ve cok tatlilardir. hamile kalmak icin bu donem takip edilir.

  birkac gun sonra dollenmeyen yumurtalar catlamaya yani olmeye baslar ve kadin artik bir ay donemi daha uretken ve tercih edilebilir olmayacaktir(ilkel insan terminolojisinde). yumurtalarin catlamasi hem fiziksel hem manevi bir acidir, potansiyel bebekleri dollenmemis ve olmektedir. bu donem kanama olmaz, kanama uc dort gun sonra olur ama bu donem kadin icin en kotusudur. yumurtalari dollenmedigi icin icgudusel olarak cirkin ve iseyaramaz hisseden kadinda vucut su toplamasi, gogus el ayak sismesi, sirt ve bel agrisi, tripler, istenmemezlik hissi vb hem fiziksel hem psikolojik pms halleri belirir. bu bizim uydurdugumuz bir sey degildir, hormoneldir, rahim uretememis olmaya duygusal ve fiziksel olarak tepki verir. mesela bu donemde profesyonel kuaforlere giderseniz sacinizi boyamazlar cunku bu donemde sac boya rengi tam tutmaz.

  birkac gun sonra da regl gerceklesir ve olu yumurtalar kan olarak vucuttan atilir. bu donemde stres ve tripler hormonel degil artik tercih meselesidir. sanci devam eder ama aci artik fizikseldir, manevi degildir. karsinizdaki kadin onca sancinin arasinda kuş gibi hafif davranamiyor olabilir ya da reglini bahane ediyor olabilir, oyle ya da boyle trip devam edebilir. libido artisi veya dususu normaldir.

  herkesin regli farkli siddette farkli yogunluk ve uzunlukta olur. kiminin bir hafta boyunca ve yogun, kiminin uc gun kesik kesik, kiminin iki ayda bir, kiminin ayda iki kere, kimi o kadar cok sancili ki acile gider, kimi regl oldugunu farketmez bile. o yuzden tanidiginiz bir kadininki hafif diye agir regl gecirenlere "abartma" dememelisiniz.

  bir de regl sonrasi sendromu vardir ona da yine pms denir. bu cok fazla kadinda gorulmez, fiziksel degil psikolojik bir surectir. yine annelik icgudusu, ureme hormonlari, ovülasyon ve pmdd (premenstruel disforik bozukluk) ile ilgilidir.

  sonuc olarak regl sandiginiz kadar komplike bir sey degil ama sandiginiz kadar basit bir sey de degil. regl surecinde bu bilgileri bilmeyen cogu kadin neden mutsuz oldugunu bile anlayamaz, bu ilkel, icgudusel ve psikolojik bir surectir, mutsuzlugun sebebi kabaca ureyememis, dogurganligini kullanamamis ve curumus yumurtalarini cope atiyor olmaktir ve bunun bir cozumu yoktur. regl surecinde sicak su torbasi kasiklardaki fiziksel aciya, cikolata ise seratonin salgiladigi icin mutsuzluga bir nebze iyi gelir. yani siz yine bize cikolata almaya ve iyi davranmaya devam edin, baska ne yapabilirsiniz ben de bilmiyorum :)
 • nutella yerine fiskobirlik nuga kullandığım eylem planı.

  sevdiğinizi zehirlemek istiyorsunuz sanırım nutella ile.
 • acımayın sikin diyen var.
  bunu uğruna 5 günlük kaş tatili için tüm kredi kartını boşalttığın pelinsu’ya ya da anneniz için babanıza söylesenize delüğanlılar.

  kaş’taki işletmeci arkadaşlar sizin sayenizde ihya oldu be. 3 yıl önce biri “kız arkadaşı acil kaş istedi diye birine apartın bir odasını günlük 2000’e kiraya vermişti.” ne gülmüştük, güzel gülmüştük. apartın normal önce rezervasyonlu günlük fiyatı ise 300 tl’ydi. valla hepsi beş ay çalışıp yedi ay yatıp yuvarlanıyorlar. halen gelmiş acımayın sikin. ablalar sizi evire çevire sikiyor haberiniz yok. cinsiyetçi küfürler etmemeyi bıraktım. böylesi daha iyi. sikmek sadece sikle olmuyor çünkü onu anladım. kadınlar sizin cüzdanınızı, karakterinizi sikerken; sen sikini onun vajinasına sokmuşsun çok da matah sanki.
  sonra hasar gören ruhunuzu burada sikin, sokunlu entryler yazarak düzeltmeye çalışıyorsunuz ama yemezler.

  sikin pelinsular, sikebildiğiniz kadar sikin. regli, düğünü, nişanı, canınızın bağdat caddesi çekmesini, morallerinizin bozukluğunu, örfü adeti bahane göstererek sikebildiğiniz kadar sikin erkekleri. onlar da sizi sikiyor. bence bu anlaşmalarda hiçbir problem yok.