şükela:  tümü | bugün
 • şu polislerin kapıları kırmak için kullandığı koç başlarına benziyo
 • belki de erkek ruhundan çok da farklı olmayandır.
 • erkek ruhundan anlamayan kadınların kendilerinde bulunduğunu ve erkeklerin bunu anlamadığını söylediği şey. (bkz: kraliçe arı sendromu)
 • maksimum kültürel bi baskının altında şimdiki halini almıştır. her zaman kendini koru, geri çek, sen kadınsın, bunları yapamazsın söylemlerine maruz kalan kadın, kendi olamadığından, dengesiz olur. yoksa kadın pembe de şıçmaz, mastürbasyon da yapar, en az senin benim kadar da sevişmek ister. ve evet, kadın ruhu normal ve en az erkek ruhu kadar sıradan bi şeydir. o şikayet ettiğimiz, söylendiğimiz dengesiz ruh halleri ise bizden, toplumdan kaynaklıdır. adeta kendin olma demişizdir çünkü biz onlara. bir nevi kendi ayağımıza sıktığımız kurşun problemidir aslında.
 • hakkinda olur olmaz spekulasyonlar yapmaya gerek yok. "bir kadin var kadindan iceri" der gibi, kadin ruhu diye oyle anlasilmaz, sisli-puslu birsey yaratmak gereksiz. sonra nerde biri kadini anlamasa, iki lafi bir araya getirip dogru yerde dogru seyi soyleyemese, bi' isi beceremese "kadin ruhu"nun arkasina siginiyor. otuz yillik kadin bedeninin icinden sesleniyorum: burda seninkinden farkli bir ruh falan yok.
 • erkeklerin anlaması mümkün değildir. kadınlar bile diğer kadınların ruhundan anlamıyor. erkekler nasıl anlasın amk?
 • reklamsal ve sinematografik algı ile gerçek algı arasında gidip gelen ruh.
  reklam vs. tarzı görsellikte malum kırmızı güller, uçan balonlar, tektaşlar, süpriz tatiller ile mutlu olan bir kadın ruhu diğer tarafta ise güven ile huzur bulan bir kadın ruhu var.
  zaman zaman kadın bile bu yanilmasamaya takılıp kalıyor kırmızı güllerle falan mutlu olacağını herşeyin hallodugunu sanıyor ama güller solduğunda gerçekler tekrar başlıyor.
  ha bu simülasyonla her daim mutlu mesut yaşayıp giden kadınlar vardır ama kadın ruhu sadece güven duyduğunda huzurlu ve mutludur ve o mutluluğu size yansıtandır.
 • eğer bir şans verilseydi tüm dünyayı mora boyayıp john lennon gözlükleriyle tüm ülkeyi yönetebilirdi. ama öncesinde biraz kedi patisi sevip, ensesinden çekiştirenlerin enselerinde boza pişirirdi.
  kadındı işte küçük hayalleri ya da oldukça frapan hayalleri vardı. ülkenin içinde bulunduğu boktanlık yüzyıllar öncesindeki tragedyalardan daha hazindi. kadın cinayetlerine "tutku indirimi" modeli eklenmişti yaşadığı yüzyılda..kim bilir daha neler görecekti gözleri..
 • genellikle anlaşılmayan. anlamaya çalışıldıkça namütenahi olduğu daha da anlaşılan. kadın kısmında zevahir başka, cenan başka. erkek onu anlayamaz. kadın bile çözemedi ne istediğini. erkek nasıl çözsün. değil mi?

hesabın var mı? giriş yap