şükela:  tümü | bugün
  • haber basliklari alaninda bulvar gazetesiyle yarisacak kivama gelmis ntvmsnbc'den dikkat cekme ugruna yeni bir zavallilik. haber iceriginde kadina uygulanan siddet sonucu olen kadinlardan bahsediliyor ama tabii ilgi cekici haber olmasi icin adamin kopegi isirmasi gerek. alin size basarili baslik:kadin siddeti 21 can aldi. ntvmsnbc.com mirgun cabas kontrolunde dibe vuruyor. yazik.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25082792/
  • "nadirdir, nadir de yok gibidir."
  • vardir. erkek siddetinden farki fiziksel olmamasidir. kadinlar duygusal anlamda partnerlerine pek de guzel siddet uygulayabilirler. bununla ilgili ayse kudat'in sahaflar disinda bir yerde bulamayacaginizi dusundugum al kocayi vur sopayi isimli bir eseri mevcuttur. kitap, tanitiminda da belirtildigi gibi bircok erkegin esi veya sevgilisinden siddet gordugunu belgeleme amaci gutmektedir.

ayrica konuyla ilgili olarak ikili ilişkilerde duygusal manipülasyon gibi okunmasi gereken bir kitap da mevcuttur.
  • erkek şiddetinden daha fazla zarar verendir.
    (erkekleri döverek kıramazsınız ama bi'sözle paramparça yapabilirsiniz.)
  • yakında gitgide artacak olandır.
    asılmalar, cinayetler,tecavüzler ve ardından gelen sinir buhranları... hepsi an be an çizgiyi dolduruyor. ölmektense öldürmek neden mantıksız olsun ki?
  • son yıllarda bu kadar artmasının nedenlerinden biri bence tıpkı halkların hak ettikleri biçimde yönetilmesi gibi türk kadınlarının biraz da bunu haketmesi.şimdi bir düşünün hanımlar günümüzde kültürlü, zeki centilmen erkekleri mi tercih ediyorsunuzyoksa zengin maço kültürsüz ayıları mı ?arabasının markası mı (çevremde birçok kadının arabalar hakkında bilgisi benden fazla)kibar olması mı? ortalığı kroyum ama para bende ayıları doldurdu.çoğunun parayı hangi yollardan kazandığı malum.artık bizim batılı ayıları da kendilerine benzettiler.ortalık bir karış sakalla gezinen kabalığı marifet sanan ayılarla doldu.ama sadece kadınlara suç bulmayayım.miletçe güce tapar hale geldik.günümüzde de güç para tabiki.çocukluğumuzda bizim tv kahramanlarımız perihan ablaydı, süper babaydı.şimdiki gençlerinse polat alemdar. birçok şayi özetliyor galiba bu.
  • abd'de yapılan bir sosyal deney.. kadının şiddete maruz kaldığını gören çevredekiler akabinde olaya müdahale ederken şiddete uğrayan erkek olduğunda, durumu kızlı erkekli garip bakışlarla ve tebessüm ederek izliyorlar.

doğru ya kadın şiddet uyguluyorsa mutlaka bir sebebi vardır ve/veya erkek haketmiştir.

"adalet bakanlığının verilerine göre her 37 saniyede bir erkek fiziksel şiddete maruz kalıyor. ancak erkekler kadın partnerinin şiddetine maruz kaldığını itiraf edemiyor ve açıkça başka birine anlatmaya utanıyor.."

kadın şiddeti
  • can:
    " eskiden ben de yapıyordum, gerçi hala yapıyorum... ama istismara açık arkadaşlıklar oluyor. geçen gün sosyal medyadan bir kız düşürdü beni. yani insanların beklentileri çok net abi! direkt iki günde muhabbete girip seviştik izmire gittiğimde. güzeldi, çok güzeldi ama; bırakmıyorlar da... delice şeyler söylüyorlar ayrılınca. yok evlenelim, hayatımın en süper seksiydi bilmem ne... ciddiye alıyorsun. sonra o yapamıyor, bırakıyor. bu berbat bir şey!"

gizem:
    " yakalayamadım olayı -bırakıyor sonra... yapamıyor; ciddiye alıyorsun...- bu kısmı anlayamadım"

can:
    " sen ciddiye alıyorsun: aha ne kadar özgür, ne kadar cesur, seks istedi ve benle iletişim kurdu, ikna oldu ve yaptık... sonra evine döneceksin, hatun arada kilometreler varken, sen yoldayken pat diye arayacak; hayatında kimseye doğru dürüst sevgilim dememiş olan sana " geri dön aşkım! " diyecek... ne yaparsın bu durumda? onunla sevişirken deliler gibi zevk aldığını düşün, dünyanın değiştiğini, ve evden getirdiğin tüm korkularını, hayata dair problemlerini çözdüğünü, hafiflediğini düşün"

gizem:
    " bu soru cümlesi değil di mi anlatmak,açıklamak içindi ? "

can:
    " soru cümlesi :). cevap ver sıcağı sıcağına bir kadın olarak. ki sanıyorum ki bu tarz ilişki olasılığına çok da kapalı değilsin zihnen... "

gizem:
    " ama böyle düşüneceğim bir an olmadı, o yüzden düşünemiyorum, karşıma çıkmadığı sürece de düşünmem gibi geldi. "

can:
    "abi söyleyeyim : "has siktir git lan! benim işim var,biliyorsun. farklı bir şehirde yaşıyorum, biliyorsun. manyak mısın bu nasıl bir istek? " dersen kendi mantığına göre de bir orospu çocuğuna dönüşeceğini düşünüyorsun! "

gizem:
    " ve bence o bunu bilerek yaptı, gerçekten kötü biri "

can:
    " hepsi bu değil, tüm bunlardan sonra evlenmek de istedi"

gizem:
    " sen ne dedin?"

can:
    " 3-4 ay ben de inandım, bir sürü plan yaptım kafamda, saçma sapan hayallere aldandım "

gizem:
    "sonra?"

can:
    " benim kafam karışık dedi, senden önce beni görmeye gelip, birlikte olmaya başladığım çocuğu aklımdan çıkaramıyorum "

gizem:
    " karşındakinin güvenini- aslında güvensizliğini mi deseydim?- istismar etmemek için, bizat sen istismar edildin ha? "

can:
    " aynen öyle... ve anladım da; toplumda bir cinsiyete karşı fiziksel şiddet varsa muhakkak diğer cinsiyete karşı da vardır. fiziksel şiddet ancak böyle mümkün olur, her biri bir diğerinin nedenselliği olarak yaşanır."

gizem:
    " o ne yaptı ?"

can:
    " bilmiyorum, her anlamda sildim/engelledim hayatımdan. muhtemelen av/avcı olmaya devam ediyordur halen."
  • nadir de olsa duyuyoruz böyle haberler. olayın içeriği açığa çıkmamış o yüzden ileride açığa çıkarsa editlerim.