şükela:  tümü | bugün soru sor
 • obeziteyle mücadele gibi, topluma bilinç kazandırılarak sürdürülmesi ve devlet politikası haline getirilmesi gereken geniş çaplı sağlık operasyonudur.

  öncelikle şu önemli videoyu seyretmenizi rica ediyorum: https://www.youtube.com/watch?v=4f8dzq8g0v8

  bugün ülkedeki neredeyse her erkek sevgilisinin, karısının, nişanlısının, yavuklusunun sinir krizlerinden, sürekli kavga çıkarmasından, istediği bir şey olmadığında ortalığı aleve vermesinden şikayet ediyorsa, kadınlarımızın ağır bir sinir hastalığının pençesinde kendisinin ve erkeğin hayatını törpülediğini kolayca görebilirsiniz.

  dolayısıyla, kadın sinirinin obeziteden daha ağır bir tehdit olduğunu kabul edelim ve toplumca bununla mücadele edelim.

  çevremizde sinir krizi geçiren kadınlar gördüğümüzde onların burnuna işaret parmağımızı götürelim ve şşşş sakin bebeğim diyelim.

  çevremizde sinir krizi geçiren kadınlar gördüğümüzde onlara hemen tek taş yüzük alıp, onları mücevhere boğma alışkanlığımızdan vazgeçelim. çünkü böyle yaparak kadınları, pavlov deneyindeki hayvanlar gibi, sinirlendikçe mücevher geliyor düşüncesine şartlamış oluyoruz. kadınlarımız sinirlenmeyi zenginleşmenin en kolay yolu olarak algılamaya başlıyorlar. lütfen bunu yapmayalım.

  çevremizde sinir krizi geçiren kadınlar gördüğümüzde onlardan hemen özür dileme refleksinden vazgeçelim. sinir krizi geçiren kadın haklıdır diye bir şey yok. gayet de haksızlar ve bunu bildikleri için üste çıkmak amacıyla sinire başvurup bizi bastırmaya ve istediklerini yaptırmaya çalışıyorlar. markette istediği çikolata alınmadığında kendini yerlere atıp anırıp bağıran küçük çocuklara annelerinin babalarının kayıtsız kalması gibi, bırakın yerlerde yuvarlansınlar, bağırsınlar, ortalığı kırıp döksünler, avaz avaz anırsınlar. hiç oralı olmayın, onlar yokmuş gibi yapın. terbiye olana kadar kendilerine zarar versinler. çok da fifi.

  çevremizde sinir krizi geçiren bir kadın gördüğümüzde, eğer bu bizim sevgilimizse, onu hemen oracıkta terk edelim. (bkz: nikah iptal ilişki bitti bavulunu al evimden çık)

  çevremizde sinir krizi geçiren bir kadın gördüğümüzde bilelim ki, hayatımızı mahvetmek, bizi köleleştirmek için planlar kuran çakal bir kadının hedefindeyiz ve o kadın bu planlarını gerçekleştirmek için varıyla yokuyla, bütün varlığı ile hedefine kilitlenmiş, gerektiğinde de böyle teatral krizlerle bizim direncimizi düşürerek boynumuza tasmayı geçirmeye çalışıyor. kanmayalım. yemezler.

  sevgili sinir hastası hanımlar, lütfen, tedavi olup öyle aşık olun.

  hiçbir kadın için kendinizi bu işkenceye kurban etmeyin gençler, buyrun bir tane daha: https://www.youtube.com/watch?v=3rs6xafmqv0

  bir diğeri: https://www.youtube.com/watch?v=qjvzkvkwhnm

  peki, size bazı önemi sorular soracağım, kendinize şu soruların cevabını vermeye çalışın:

  size ruh hastalarını tedavi edesiniz diye para mı veriyorlar? böyle bir göreviniz mi var? annesi babası prensesim diye seve seve kızını ruh hastası yaparken, siz mi onları iyileştireceksiniz? gönderin anası babası doktorlara, ilaçlara servet yatırıp kızlarını tedavi etsinler. siz niçin hayatınızı bir sinir hastasını tedavi etmek için harcıyorsunuz genç dostlarım? ya aileleri ya da devlet tedavi etsin onları. bu bizim sorunumuz değil.

  erkeği tavlarken her türlü rolü yapan, sakin, şefkat dolu, sevgi dolu, aşk dolu kadın pozlarına giren ama erkeği ele geçirdikten, imzaları attıktan sonra şiddetle, mobbingle, sinir krizleriyle erkeği pasifize etmek için her türlü çirkinliği yapan bu insanlar size normal mi geliyor dostlar? lütfen kendinizi bilinçlendirin ve çevrenize de bu bilinci aşılayın, her yerde, her fırsatta kadın sinirine karşı bilinç oluşturmaya çalışın ki, toplumda tamamen erkekleri sömürmek için alışkanlık haline gelmiş olan ve normal karşılanan bu çirkin gelenek artık azalarak son bulsun.

  ayrıca unutmayın, bu şiddetin, sinirin bir de pasif versiyonu var. sizi tamamen bilinçli uygulanan pasif öfkeyle triple, duygusal şiddetle pasifize edip yaşam enerjinizi çalmaya çalışan kadınları unutmayın. seven insan, sevdiğine bunu yapmaz. pasif veya aktif, şiddet, öfke, asabiyet, sinir krizleri ile yaşamak zorunda kaldığınızı düşünüyorsanız, siz aslında sevilmiyorsunuz, sadece karınız/sevgiliniz tarafından sömürülüyorsunuz demektir.

  buna izin vermeyin. kendinize bunu yapmayın. terk edin.

  hiçbir kadının şiddetine, sinir krizlerine, asabiyetine maruz kalmayı kabullenmek zorunda değilsiniz.

  ayrıca boş bir zamanınızda şu felsefeyi de detaylıca incelemenizi tavsiye ederim: mgtow

  son olarak şunu da hatırlatayım, birazdan bu başlığa üşüşüp, "kidini irkiği yik, öfki hirkis için zirirlidir. kidin ifkisi demeyin, insin ifkisi diyiciksiniz," gibi saçmalıklar zırvalayan meriçlerle karşılaşacağız, bu gazlara da gelmeyin. sorunu teşhis etmeyi engelleyen bu tür girişimler yüzünden onlarca yıldır toplum bu sorundan kurtulamadı. öfke problemi olan insan gidip tedavisini oluyor. ama öfke problemi olan kadınlara bunu kabul ettirmek bile mümkün olmuyor çünkü toplum bunu kanıksamış, bu bir normal haline gelmiş. kadındır sinirlenir, hakkı var, kocası onu sinirlendirmiştir, sinirlenmeye hakkı var deniliyor ve kadın yine mağdur, suçlu yine erkek oluyor.

  bu oyunlara gelmeyin. sorunun adını doğru koyun: kadın siniri.

  hayatınızı mahvetmeyin ve bu insanlardan koşarak kaçın. onları sevmeyin, onlara aşık olmayın, onlarla ilişki yürütmek için çaba sarf etmeyin, kahraman olmaya çalışmayın, destek olmaya kalkışmayın, bu çukura girip de çıkabilen erkek daha görülmedi. yaşınız gençken kaçın, kendinizi kurtarın koçerolar.
 • (bkz: imzayı nereye atıyoruz)

  klavyene sağlık koca yürekli adam. birinin bunları söylemesi gerekiyordu.
 • kadınlar gerçekten normal varlıklar değiller. bunu kendileri de kabul ediyorlar. saçmalıyorlar, salaklaşıyorlar, gereksiz şeylere kafayı takıp öfke krizleri geçiriyorlar. bir erkek en son ağladığı tarihi hatırlamaz bile belki ama ya kadın?

  kadınlar kontrol edilmesi gereken varlıklar... çocuk gibiler. kendilerini de, eşlerini de, yakınlarını da rezil etmekten çekinmezler o nöbetlerde.

  o öfke nöbeti geçirip size saldırdığında "ne olur bi tokat patlat da kendime geleyim" diye yalvarıyor aslında.

  - (arabada giderken) bırak inicem. dur dedim!!! bak açıyorum kapıyı.

  böyle bir durumda araba bozulmuş gibi kenara çekip, siz inin aşağı. atlayın taksiye uzaklaşın. rezilliğin lüzumu yok. kadın sizi orada rezil edecek. mobeselere takılacaksınız, ana haberde kadına şiddet diye rezil edecekler sizi aleme. sakın kolundan tutup "hayatım yapma" falan demeyin.
  yoksa....

  - (bkz: kolumu acıtıyorsun)

  çığlık atıp, oranızı buranızı çizer. o an öfkesini yöneltecek bir eşya arıyor ve ne yazık ki siz oradasınız. aslında iyi bir tokadı hak ediyor fazlasıyla ama oyuna gelmeyin. ana haber bülteni malzemesi olmayın. bırakın gitsin. dönerse bile siktir edin hemen, uğraşmayın. ruh hastasıdır. gitsin tedavi olsun.

  (bkz: kadına şiddet)
  hiçbir erkek (psikopatlar dışında) oh eve geldim, bir posta karıyı döveyim diye içeri girmiyor. kadın erkeği çileden çıkarıyor. duygusal istismarın kralını yapıyor. maaşını, erkekliğini sorguluyor, erkeğin anasına, bacısına küfrediyor. erkeğe aslında "ne olur bir tane patlat da kendime geleyim, yalvarıyorum" diyor. sakın oyuna gelmeyin. "ben bir hava alayım, sen çok sinirlisin" deyin ve kaçın.
 • sabah enerjisine güldüm ya..dur daha ayılamadık..
  tek taraflı bakacak değilim her iki cinsin de çekilmezleri var yalan yok. nefret ederim gerginlikten. gerginlik olacağını hissettiğinizde, kavga hissettiğinizde, altından kalkamadığınız bir konu uzayacaksa daha kötüye gidecekse ez cümle konuşarak çözülmeyecek gibiyse gidin. gitmek, yüz göz olmaktan, nefret etmekten iyidir, temizdir..
 • olm insan okuyacak la bunu. sabahın 8'inde deli mi şaaptı seni?

  hatun kavga etmiş bunu kapı dışarı etmiş bu da gelmiş burada zırlıyor. akşam da çiçek alır gider hatunun yanına.

  çözüm ise basit, haklısın karıcım :) tüm sorunları çözüyor :)
 • “kadın siniriyle şiddet uygulamadan mücadele” desek daha iyi. daha makul. daha kabil.
 • galiba canlıların sorunu karşısındakini korkmuş görürse üstüne gitmek.
  erkek, kadın fark etmez; karşısındakini korkak ve sinmiş gören üstüne üstüne gidiyor. burada ya kabullenip haklısın deyip alttan alacaksın ya da, yabancıların "frame holding" (dik durmak, dobra olmak )dediği davranışı yapacaksın.
  kısa vadede sinmek daha kolay oluyor, ama orta uzun vadede aradaki dengeleri oturtmak için net ve dobra bir tavır takınmak iyi oluyor.
  peki erkek kadın ilişkilerinde nasıl yaptım derseniz, erkek tarafı olarak hep alttan aldım, çoğunlukla da iyi olmadı sonucu.
  alttan almaya devam ettikçe güçlü bir patlama yapma ihtimali artıyor, birden kadın da ne olduğunu anlamadan ilişkiyi pat diye kesiyorsun.
  tartışma zemini varsa tartış, yoksa da çek git sakinleşince geri gelip konuş, haklıysan da özür dileme, hatta özür dilet.
  çok kızdım bak şimdi..