şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: imzayı nereye atıyoruz)

klavyene sağlık koca yürekli adam. birinin bunları söylemesi gerekiyordu.
  • kadınlar gerçekten normal varlıklar değiller. bunu kendileri de kabul ediyorlar. saçmalıyorlar, salaklaşıyorlar, gereksiz şeylere kafayı takıp öfke krizleri geçiriyorlar. bir erkek en son ağladığı tarihi hatırlamaz bile belki ama ya kadın?

kadınlar kontrol edilmesi gereken varlıklar... çocuk gibiler. kendilerini de, eşlerini de, yakınlarını da rezil etmekten çekinmezler o nöbetlerde.

o öfke nöbeti geçirip size saldırdığında "ne olur bi tokat patlat da kendime geleyim" diye yalvarıyor aslında.

- (arabada giderken) bırak inicem. dur dedim!!! bak açıyorum kapıyı.

böyle bir durumda araba bozulmuş gibi kenara çekip, siz inin aşağı. atlayın taksiye uzaklaşın. rezilliğin lüzumu yok. kadın sizi orada rezil edecek. mobeselere takılacaksınız, ana haberde kadına şiddet diye rezil edecekler sizi aleme. sakın kolundan tutup "hayatım yapma" falan demeyin.
    yoksa....

- (bkz: kolumu acıtıyorsun)

çığlık atıp, oranızı buranızı çizer. o an öfkesini yöneltecek bir eşya arıyor ve ne yazık ki siz oradasınız. aslında iyi bir tokadı hak ediyor fazlasıyla ama oyuna gelmeyin. ana haber bülteni malzemesi olmayın. bırakın gitsin. dönerse bile siktir edin hemen, uğraşmayın. ruh hastasıdır. gitsin tedavi olsun.

(bkz: kadına şiddet)
    hiçbir erkek (psikopatlar dışında) oh eve geldim, bir posta karıyı döveyim diye içeri girmiyor. kadın erkeği çileden çıkarıyor. duygusal istismarın kralını yapıyor. maaşını, erkekliğini sorguluyor, erkeğin anasına, bacısına küfrediyor. erkeğe aslında "ne olur bir tane patlat da kendime geleyim, yalvarıyorum" diyor. sakın oyuna gelmeyin. "ben bir hava alayım, sen çok sinirlisin" deyin ve kaçın.
  • sabah enerjisine güldüm ya..dur daha ayılamadık..
    tek taraflı bakacak değilim her iki cinsin de çekilmezleri var yalan yok. nefret ederim gerginlikten. gerginlik olacağını hissettiğinizde, kavga hissettiğinizde, altından kalkamadığınız bir konu uzayacaksa daha kötüye gidecekse ez cümle konuşarak çözülmeyecek gibiyse gidin. gitmek, yüz göz olmaktan, nefret etmekten iyidir, temizdir..
  • olaylar karşısında verebileceğimiz üç tepki şekli var: savaş, teslim ol, kaç.

başta kaçtım hep. telefonu kapattım. ortamı terkettim. olmadı.
    savaşmayı da denedim. konuşarak derdimi anlattım, bağırdım, vurdum. olmadı.
    teslim olmayı da denedik tabi. ağlayarak konuşmak. sen haklısın demeler. bu biraz oldu.

bu üç seçenekten en kötü sonuçlar doğuran kaçmak oluyor. ikinci savaşmak. üçüncü teslimiyet. aslında teslim olmak olayı çözüyor ama uzun vadede kadının baskınlaştığı bir ilişkiye dönüyor. haklıyken karşıdakine sen haklısın demek insanın içine işliyor. sürekli bunu yapan kişinin içinde birikir o da bir gün patlar.

sinirlenmiş kadın dünya üzerindeki en illet varlıktır. cıvık zehirli zift gibi bir şeydir. ne yapsan bilemezsin. her türlü zarar verir.

not: bu vakada vurma olayı kadına şiddet değil nefsi müdafadır, bana fiziksel temasla saldırı yapan kişiye bi tane çakma hakkımı her zaman saklı tutarım.
  • olm insan okuyacak la bunu. sabahın 8'inde deli mi şaaptı seni?

hatun kavga etmiş bunu kapı dışarı etmiş bu da gelmiş burada zırlıyor. akşam da çiçek alır gider hatunun yanına.

çözüm ise basit, haklısın karıcım :) tüm sorunları çözüyor :)
  • “kadın siniriyle şiddet uygulamadan mücadele” desek daha iyi. daha makul. daha kabil.
  • galiba canlıların sorunu karşısındakini korkmuş görürse üstüne gitmek.
    erkek, kadın fark etmez; karşısındakini korkak ve sinmiş gören üstüne üstüne gidiyor. burada ya kabullenip haklısın deyip alttan alacaksın ya da, yabancıların "frame holding" (dik durmak, dobra olmak )dediği davranışı yapacaksın.
    kısa vadede sinmek daha kolay oluyor, ama orta uzun vadede aradaki dengeleri oturtmak için net ve dobra bir tavır takınmak iyi oluyor.
    peki erkek kadın ilişkilerinde nasıl yaptım derseniz, erkek tarafı olarak hep alttan aldım, çoğunlukla da iyi olmadı sonucu.
    alttan almaya devam ettikçe güçlü bir patlama yapma ihtimali artıyor, birden kadın da ne olduğunu anlamadan ilişkiyi pat diye kesiyorsun.
    tartışma zemini varsa tartış, yoksa da çek git sakinleşince geri gelip konuş, haklıysan da özür dileme, hatta özür dilet.
    çok kızdım bak şimdi..
  • imkansızdır