şükela:  tümü | bugün
 • modern diye addedilen çağın gelmiş geçmiş en büyük insanlık suçlarından biri. unıcef'in raporuna göre dünyada 125 milyondan fazla sünnet edilmiş kadın ve kız çocuğu var. 30 milyonu ise 10 yıl içerisinde bu acımasızlığı yaşayacak.

  raporun sonucuna göre sünnetin yapılmasının en büyük nedeni "toplumda kabul görmek". freud'un penis envy teorisinin uygulamaya dökülmüş hali demek doğru olur mu bilmem. lakin erkeklerin sünnet oldukları gün toplum tarafından "erkek" oldukları gerçeğiyle karşılaşınca bunun mümkün olabileceğini söyleyebilirim.

  sünnetin nasıl yapıldığı meselesi ise tam bir felaket. örneğin yemen'de sünnetlerin yüzde 97'si evde gerçekleştiriliyor ve yüzde 75'i bıçak veya jilet yoluyla yapılıyor. düşünmesi bile ürkütücü.

  kimse bana modern dünyadan bahsetmesin.

  raporun ayrıntısına şuradan ulaşılabilir.
 • olayı çok yanlış anlamış birinin ortaya çıkardığı sünnet. ulan allahtan bizim çükümüzün tamamını kesmiyorlar, öyle olduğunu düşünsene.. çıldırırsın.
 • cesur kadınlar isteyen ülkelerde uygulanıyor olsa gerek.
 • dünya üzerinde birbirinden farklı o kadar çok gelenek hüküm sürüyor ki bazılarını öğrendiğimizde bu nasıl olabilir diye sormamak mümkün değil. kadın sünneti böyle bir durum. dünya üzerinde yüz elli milyon kadın bu uygulamanın yaşayan mağdurları durumunda ve her yıl iki milyon kadına da sünnet uygulanıyor. afrikada otuz ülkede ve dört bin yıllık bir geleneğin devamı olarak kadın sünneti sürdürülüyor. sünnet mevzusu özellikle yaşlı kadınlar tarafından ve özel bir ritüele uyularak gerçekleştiriliyor.
  bu işlemde yalnız klitoris kesilmekle kalmıyor bunun yanında cinsel ilişkinin engellenmesi için vajinanın dış dudakları idrarın akacağı kadar küçük bir delik bırakılarak dikiliyor.
  tüm bunlarda ki temel amaç kadının erkek tarafından denetim altına alınması, erke tabi kılınması. tırnak içinde temiz bir mal olarak, tüm tarihinin bir kişinin güdümüne sunulması. kadın cinselliğinin sınırlandırılması için neler yapılabilir şeklindeki bir sorunun değişik ve vahşi uygulamalarıdır bunlar, ya onu bir eve kapatırsınız ya çarşafa kapatırsınız ya da mahrem yerlerini dikişle kapatırsınız. hepsinde ortak nokta erkeğin gardiyanlığında yapılandırılmış bir hapis düzeneğinin işletilmesi.
  erkek her yerde bambaşka isimlerle bulunuyor. ya kültleştirilmiş bir ideoloji, ya tapınılan bir kişi ve en çok da kadınların zihinlerinde ve bedenlerinde kendini buluyor. kadın farkına varmadan erki normal görüyor. erkek düşüncesi kadın hareketinin gelişiminden bu yana değişik manevralarla kadını ele geçirme, dizginleme biçimlerini deniyor, geliştiriyor. hedefe ulaşana kadar her yolu mübah sayan güç bu.
  kadınlar, her daim kapatılmanın odak noktasındalar. hapishaneleri o kadar dolu ki bir tanesi tüm şiddetiyle haykırsa dışarda bekleyen erk zangır zangır titriyor. düzenin bozulacağı, gücün elinden alınacağı korkusuyla uykusuz zamanlar geçiriyor.
  hapis rejimi duvalarını hep katı, gözle görülür şiddetle örmez. çoğu zaman çiçeklerle örer, güzel sözcüklerle örgüler duvarı. ama ne olursa olsun hep bir noktadan sonra çiçekler çürür, söz çıplak kalır. kadın her daim en sonunda haykırır ve erkek korkar.
 • aptallıktır. doğal sebep doğal sonuç ilkesinden dolayı olsa gerek bunu en fazla uygulayan ülkeler de aptalın önde bayrak sallayanları olan ülkelerdir.
 • desert flower adlı filmde baya baya anlatılan kadın vahşeti. gerçek bir hikayeye dayanan film .
  bir zamanlar ünlü olan afrika asıllı bir mankenin hayatı ve kadın sünnetini ilk defa bir dergide paylaşması ile dünyanın bu konuya karşı ilgi duyması anlatılır.
 • kadinin zevk almasini engelleyen olay. cahil eksicilere inanmayiniz
 • uygulama derinliğine göre kadınların seksten aldığı zevki azaltan ve çoğu zaman yokeden vahşet. zaten ortaya çıkış ve uygulanış amacı da budur, cahil cahil konuşmayın.

  ekleme: kadın ve erkeğin seksten aldığı zevki arttırdığını iddia eden hıyarın birine istinaden yazılmıştı ama silip kaçmış mal.
 • ülkemizde pek fazla bilinmeyen ama diğer bazı müslüman ülkelerde kadına yapılan vahşet.çöl çiçeğini tüylerim ürpererek seyretmiştim.ne üzücü ki bu vahşet halen devam etmekte ve bu yüzden onlarca kadın ölmekte.ya çocuk yaşta sünnet edildikten sonraki kan kaybından,ya evlendikten sonra ya da doğum esnasında.
hesabın var mı? giriş yap