şükela:  tümü | bugün
  • gece farları açmadan seyahat etme, aynalar katlanmış vaziyette önüm sıra 150 km gidebilme, geri geri manevrayı hiç açmıyorum, rampada panik.

şimdilik bu kadar.
  • trafikte bilmemde garaj kapısının önünde arabayı ters çevirebilen bir abla vardı. bundan daha ötesi yoktur herhalde. bir metre içinde arabayı takla attırmak mümkünmüş.
  • yola fırlayan kedi köpek görünce aksiyon almak yerine eliyle yüzünü kapatmak.
  • sinyal vermek.
    makas atmamak.
    sol şeritte öndeki aracı taciz etmemek.
    bulduğu her boşlukta sinyal vermeden, müsaade istemeden burnunu sokmamak.
    hız limitine sadık kalmak.
    yayaya yol vermek.
    ışıkta beklemek.
    vs.

erkeklere has tüm bu öküzlükleri yapmamak kadın sürücülere has hatalardır.
    sonra yok efendim bana bağırdı.
  • sürücü koltuğuna oturmak. *
  • kesinlikle ve kesinlikle uygun olmayan hızla şerit değiştirmek.

mesela sırf sola dönecek diye en sağdan en sola 30 km hızla geçiyor ve napıyorsun dediğinde sinyal verdim diyor... çok acayip. arkadan çarpsan sen suçlu oluyorsun, durmak için çok çaba sarfedip dibine girdiğinde de maganda...

çözemedim. o aynalara bakın, hızınıza akan şeridin hızına göre en azından makul bir ölçüde ayarlayın. sinyal verdiniz diye 10 metre içerisinde 50 km birden yavaşlamak zorunda değil kimse..
  • sağa sinyal verip sola dönmek, sola sinyal verip sağa dönmek.
  • boş ve düz yolda anlam verilemeyen frenlemeler.
  • kadınlarda mekan duygusu çok gelişmemiştir. park edemeyişlerinin temel sebebi de budur. çok yaklaşmazsanız, bir sorun yaşamazsınız.

orta şeritte otuzla gidenlere, trafikte sadece kendisi varmış gibi kararsız sürenlere, sinyal vermeden şerit değiştirenlere ve sinyal verir vermez bir hak kazandığını zannedenlere kadın erkek demeden giydiriyorum o ayrı.