şükela:  tümü | bugün
 • koltuğa gömülü vaziyette, direksiyondan 15 cm uzaklıkta, çene yukarıda ve direksiyon simitini kaybetme korkusuyla sıkı sıkıya sarılmışken zor olabilir ama arabanın sağında, solunda ve içerde yukarda duran sadece makyaj yapmak için kullanılmayan, çok önemli hatta araba kullanırken hayati önem taşıyan insan icadı araba parçalarını kullanmamalarından sıkça yaptıkları birşey.
 • önden bayanlar mottosu ile şekillenmiş, temelde kadın yayaların yol vermeme huyu ile aynı prensibe sahip davranış biçimidir.
  (bkz: hep bana hep bana)
 • bombos otoyolda en sol şeridi bırak orta şeritten 160km hızla giderken bile, aman arkadan gelenin yolunu katlederim diye sürekli aynaları kontrol eden bendeniz, en sol şeritten 90 la giden hanımlardaki pervasızlıga hastayım.

  zödit: "aaa sagdan gecti ayı" "aaay üstüme üstüme sürüyor deli mi ne".

  bayan sürücü görünce biseyden heyecanlanır da kaza yaptırırım diye durup ölü taklidi yapan ben, bu gelismeden sonra kolografiye dua'yı da ekledim. cheers
 • arkadaki arabaya her şart altında yol verilmesi gerektiğini düşünenlerin yanlış yorumladıkları huy.yolda , trafiğin izin verdiği hız limitinin sonuna dayandıysanız , kimseye yol vermek zorunda değilsiniz.kadın ya da erkek , şehiriçinde 60'la giderken , kimseye yol vermek zorunda değildir.sağın boş olduğunu düşünen varsa , sağdan geçsin.ben otobanda 120 ile gidiyorsam -ki üst sınırdır- , diğer sağdaki 2 şerit boş olsa da , yol vermek zorunda değilim.çünkü kanunen kimse benden hızlı gidemez.giden mi var ? buyur geç kardeşim sağdan , selametle ..

  zödit : kaza sayısı bu ülkede niye çok anlaşıldı
 • hiçbir kadında kesinlikle ve kesinlikle olmayandır. çünkü; kadınlar, yol vermeyi çok isterler ama beceremezler.

  şöyleki; orta şeritte ilerleyen bir kadın sürücü "ay sağa geçerek mi yol versem yoksa sola mı geçsem?" diye düşünüp karar verene kadar, arkada bizim şoför osman saçını başını yolar.

  ben son derece eminim kadın sürücülerimizin böyle kötü huyları yok. onlar hep iyi niyetli ama işte. ah ayten ah. ne olur çabuk karar verebilsen?
 • yolu zaten zor bulabildikleri için olabilir.
 • huy değil, nasıl olsa kadın sürücü diye yıllarca kendilerinden hunharca alınmış yol hakkının intikamıdır.

  sürekli bir ralli havasında, köprü trafiğinde 1 araba bile öne geçse sanki altın kupa alacak ve bikinili kızlara şampanya fışkırtacak gibi yollarda fink atan er kişilerin, kadın sürücülere yavşamak, dikkatlerini çekmeye çalışmak ya da korkutmak veya her zamanki denyoluklarıyla ve yine aynı insanın icadı sinyali de götlerine soktuklarından mıdır bilinmez ne yöne gidecekleri belli olmadan, yolda seyir halindeki araçların önüne kendilerini attıklarında; bir de en sevdiğim türk kurnazlığı: emniyet şeridinden hızla ilerleyip yol ayrımında sıkışık yola dalmaya çalışanlara inatla yol vermeyen kadının eğlence anlayışıdır bu aslında.

  tüm bu gerzekliğinizle, cinsiyet ayrımcılığınızla, size yol vermeyen kadın sürücü yüzünden hırstan kendinizi becerecek vaziyete gelmenizle eğleniyor yani bir nevi...
 • "kadın sürücülerin hepsiyle trafikte karşı karşıya kalmış da sanki genelleme yapıyor" diyebileceğimiz çok bilmiş erkek sürücünün var olduğunu zannettiği huy. yaptığın genellemeyi seveyim senin. ah keşke trafikte arkamda olsan da dar bir yolda, 40la gitsem de sana yol vermesem. ahh... sanki ferrari var altında aminoka...
 • vardir bu huy; sanirim yapilarindan geliyor. ama yine de genellememek gerek tabii. yakin zamanda soyle bir olay gecti basimdan:

  iki seritli sehirlerarasi bir yolda seyir halindeyken hanim kizimiz sol seritten, saatte 110km hizla hareket halindedir. sol taraftan pedal to the metal felsefesiyle akip gelen yigitler selektor, korna ve benzeri yontemlerle hanim kizimizi uyarmaya calismakta, ama basaramamaktadirlar. sonra soyle bir diyalog gecer:

  dieforyou(d): hk, arkada baya bir araba birikti, sag seride gec istersen
  hanimkiz(hk): niye?
  d: ee arkadaki araclar hizli geliyor, gecmek istiyorlar ama gecemiyorlar
  hk: burada hiz limiti 120, ben 110 ile gidiyorum. yol falan veremem, banane
  d: ?!?

  zoge: canlar niye kotulediniz ki yahu; bir animi paylastim, basinda da genellemenin yanlis olacagini belirttim. neyse basin eksiye gitsin, caniniz sagolsun. amacimiz trafikte herkesin guvenligi.
 • bir pazar sabahı bisikletle kahvaltılık almaya giderken, tam onun parkedeceği yerde karşı karşıya geldik. ama ben biraz daha erken orada olduğumdan dolayı hiç istifimi bozmadan o noktadan geçeceğimi sanıyorken birden direksiyonu sola kırmasıyla arabanın tamponuyla burun buruna geldim.

  tabi kadıncağız şaşırdığından da böyle yapmış olabilir, sonuçta bisiklet üstünde 100 kiloluk bir ufak çaplı bir dev var. insanlığa faydam olur düşüncesiyle herhalde beni itlaf etmek istedi. haliyle o panik içinde durdum, kendisine baktım ve bir şey sormaktan vazgeçtim. yaşlı dedeler gibi bastonumu sallaya sallaya azarlamak istedim.