• erkek sürücüler trafikte yardım gördüğünde ya eliyle ya da dörtlülerini kısa süre yakarak teşekkür eder. kadın sürücüler yol vermediği gibi yol aldığında teşekkür de etmez. yüzündeki "üff tabi ki yol benim gerizekalı" ifadesini tanıyacaksınız gördüğünüzde.

dün nakkaştepe'deki 500 metrelik araç kuyruğuna kaynak yapmaya çalışan kıza yol vermiş bulundum -aslında vermemeliydim gitsin kuyruğa girsin- tabi ki yine o iğrenç yüz ifadesiyle girdi yola :)
  • bir kadın sürücü olarak kadın sürücülerden nefret etmeme sebep olan huydur...

hayır arkadaşım gidemiyorsan çekil kenara... niçin ısrarla soldan gidiyorsun...
    aaa ben size söyleyeyim neden... yaklaşık 4 km sonraki kavşaktan sola dönecek de kendisi, şimdi sağa geçerse bir daha sola nasıl döner... mazallah sapağı mapağı kaçırır, ne yapar sonra...
  • varlığından tam emin olamadığım huy. ama bu kulaklar yıllar önce şunu duydu sevgili okuyucular: ara sokaktan ana caddeye çıkacak kadın sürücü ile ana yolda ilerleyen sürücü çarpışmış. polis olay yerinde, kadın sürücüye bu durumda yol ana yoldan gelenin sizin beklemeniz gerekirdi dedi sadece. kadının cevabı: "ama ben kadınım bana yol vermesi lazımdı, bir beyefendi böyle yapar" oldu. polisin o şaşkınlığı görmeye değerdi.
  • ah canım ya yol vermiyorlarmış. olm kendinize gelin, dikkatli olun, %90ı sizi görmüyor-fark etmiyor bile. çoğu ne trafik akışının farkında, ne çevresinin ne de arabasının nerede başlayıp nerede bittiğinin. uzak durun!
  • her gün istanbul'da trafikte bir kaç saat geçiriyorum. son derece sakin ve gamsız bir sürücü olarak bilinirim.

ancak ilk defa geçen hafta ilk ağız dolusu küfürümü ben sağa dönüş amaçlı orta şeritten sağa geçmek için sinyalimle yol istediğim sağ arkamda, 500 metre boyunca sırf bana yol vermemek için -ki yol istediğim de yok hızlanmasa yeter- ben kurtulmak için hızlandıkça aman geçmesin diye hızlanan kevaşeye ettim.
  • yaklaşık üç yıllık motosiklet sürücüsüyüm. kadınım. sürüşümün tamamı şehir içi.

bu süreçte sürücüsü erkek olan;

- minibüsler,
    - doblolar,
    - osmanlı tuğralı transporterlar,
    - ankara plakalı şahinler,
    - hafriyat kamyonları,
    - beyaz audiler,
    - hatta taksiler

bile yol verdi de, bir kere olsun bir kadın sürücü yol vermedi. hiç mi vermedi? hiç vermedi. yüzde yüz hiçlik. her ne kadar dalgınlığına gelmiş olsa da -hehe- taksici bile yol verdi. durum bu kadar ciddi.

eğer olur da bir gün biri yol verirse bu arkadaşlardan, kendisini durdurup diyeceğim ki "bulunmaz hint kumaşısın, kendine dikkat et."
  • valla burayı okuyan hanımlar hiç kusura bakmasın ama çok tehlikeli araba sürüyorsunuz. arabada bulunan aynaları kullanmıyor, sinyal vermeden yola atlıyor, yol vermemek için hızlanıyor ve bırakın arabalara yayalara bile yol vermiyorsunuz. daha bugün ana yolda ilerlerken önüme kıran bir kadın yüzünden trafik kazası atlattım. karşıdaki kadın benim geldiğimi görünce de far görmüş tavşan gibi dona kaldı. e güzel kardeşim sen çevre kontrolü yapmadan neden yola atlıyorsun? ben uzaktan seni görüp frene abanmasam ikimizin hali ne olacak? işin tuhaf tarafı bu hanımefendi bu olaydan sonra hiç istifini bozmadan yola devam etti :)
    bu arada kadın sürücülerin en agresif olduğu saatler sabah saatleridir arkadaşlar, uyanık olalım.

panelvan ve ticarilerden sonra en tehlikeli grupturlar.

not: kurallara uyan kadın sürücüleri tenzih eder, ellerinden öperim.
  • efendim bir gun 3 seritli sehirlerarasi yolda seyrederken sol seritte bir tanesi vardi bunlardan. sag seritler bostu. selektor yaptim cekilmedi, korna caldim cekilmedi. sonra sagindan gecip onunde yavasladim. sonra bu arkadas selektor ve korna yapti. cekilmedim.bir sagimdan bir solumdan gecmeye calisti. yol vermedim. bi sure sinirlendirtikten sonra yol verdim. yanima geldi cami acti ve "o. cocugu seni sikayet edecegim" dedi ve gitti. ben bu arkadasa yaptiginin yanlis oldugunu anlatmayi basardim sanirim. (trafikte kurallara uyan ve gercekten iyi kullanan kadinlari tenzih ve tebrik ederim tabi.)
  • kesinlikle dogru tespit. karsidan karsiya gececekken ozellikle yanimda cocuk varsa erkek soforler hemen yol veriyorlar ama bu gune kadar yol veren kadin sofor gormedim. hatta dikat ediyorum esim de yol vermiyor.
  • verilmiş yolu geri alma huylu bir kadını gördükten sonra bu da ne ki dediğim.
hesabın var mı? giriş yap