751 entry daha
  • bütün erkekler yol veriyor, kadınlar vermiyor öyle mi? erkeklerin hepsi mükemmel araba kullanıyor, kadınların hepsi çok kötü? ölümlü kazaların çoğunu kekolar yapıyor ama nedense?

sol arkamda ne zaman uyuz uyuz giden biri olursa, sola sinyal veriyorum. sinyali gören gaza basıyor, o geçtikten sonra geçiyorum. kadın erkek fark etmiyor, ülkece sinyal vereni görünce basmak alışkanlık olmuş. çünkü herkesin çok önemli işleri var, 30 saniye geç kalırsa dünyası kararır.

ama hadi yine iyiyiz bu kadar cahil olmamıza, leş gibi araba kullanmamıza rağmen, hala ortadoğunun en düzgün araba kullanan ülkesiyiz sanırım. en azından sinyal verebilen bi grup var hala.
  • kadın sinyal verdiyse yol onundur. biri önüne sinyal vererek geçiyorsada yol onundur selektör yapar niye geçiyorsun diye kızar.
  • kasti bir durum yok,tamamiyle tedirgin olma,panik yapma riskinden dolayi,ben gideyim de illaki,o araç bir sekilde yol bulur algisindan dolayi.cunku ehliyet alirken ve arac surmeyi ogrenirken temkinli ogreniyorlar.
  • veremiyorlar. akıl edemiyorlar bir çoğu. araba kullanmayı sadece gaza basıp gitmek sanıyorlar. birde kocişlerinin parasıyla aldıkları kocaman suvları park etme, dar yerlerden geçememe gibi dertleri var.
  • bi biz yol vermiyoruz zaten . asıl erkekler yol vermiyor hatta tam tersi üstümüze üstümüze sürüyorlar (yol verenleriniz var hak yemeyelim) çoğunluk bu şekilde
  • yol vermeme huyu değil bence ya, veremiyorlar... o yetenek, o özellik onlarda yok. düşünemiyorlar, düşünebilseler bile yapamazlar. o kadar kompleks düşünebilseler düz vites kullanırlardı. çok da şey yapmayın bence. yol verin ama onlardan yol vermelerini beklemeyin. bırakın yollarına gitsinler, size zarar vermesinler yeter.
  • kadın erkek diye ayırmak hoş birşey değil ancak kadınlar trafikte 2'ye ayrılıyor.
    ya çok dikkatsiz ve yol benimciler var ya da çok korkak ve gideceği noktaya ulaşmaya çalışanlar.
    normal bir kadın şoför göremiyorum.
    tabi erkeklerde kedisinden öküzüne doğru trafikte milyon şekle girebiliyor.
  • güzel tespit.
    kadın sürücüler ehliyet aldıklarında ‘hep soldan gideceğime ve kimseye yol vermeyeceğime’ dair yemin ediyorlar bence.
  • kadınların çoğu gerçekten çok acımasız ve cahilce araba kullanıyor. cinsiyetçilikle ilgisi yok fakat bence bu bahsedilen kadınlarda oluşmuş eziklik psikolojisinin tam anlamıyla dışa vurumudur. çünkü yol vermenin güçsüzlük ve oyunu kaybetmek anlamına geldiğini düşünür. yol vermesi gerekliyken gaza abanan, karşısındakini adeta düşman olarak tanımlayan, yayaya yol vermeyen kadın aklı sıra beden/araç diliyle üstünlüğünü göstermeye çalışıyor, halbuki tam tersi ezik psikolojisiyle hareket ettiğini fark etmiyor. bunun tam aksine, trafik kurallarına saygılı olan ve azami özenle araç kullanan kadınların farkı ise kendilerinin özgüvene sahip, ezik olmadığını bilen ve bu nedenle üstünlük göstermelerinin gerekmediğine inanan medeni insanlar olmalarıdır.
  • annem bana şöyle bir şey demişti ki bence gayet yüksek bir yüzde ile doğru: “(trafikte) kadınlar kural ihlali yaptıkları zaman bilmeden, erkekler kural ihlali yaptıkları zaman bilerek yaparlar”. amacım çıkıp kadınlar araba kullanamıyor yea diye çığırmak değil, erkekler gerçekten bilinçsiz olarak kural çiğnemiyorlar, bir şeyi yaptıkları zaman neyi yanlış yaptıklarını biliyorlar
1356 entry daha
hesabın var mı? giriş yap