şükela:  tümü | bugün
 • gercekcilikten uzaklasmanin en uc orneklerinden veya tuketim toplumunun en olagan davranis bicimlerinden biri olarak nitelendirmek mumkundur.

  dogru veya yanlis tartisilir ama genelde erkekler soyle bir kadin ararlar:

  kisa boylu, kisa bacakli olmamalidir. ama boyu erkegin boyundan uzun da olmamalidir.

  gogusleri kucuk olmamali, ele avuca gelmeli, dik olmali ve sevisme esnasinda hoplamali-ziplamalidir.

  popo cok buyuk veya cok kucuk olmamali, sert ve diri olmalidir.

  vucutta çil, ben, sivilce gibi lekeler cok fazla olmamali, olanlar ise rahatsiz etmeyecek yerlerde bulunmalidir.

  yuzu guzel olmali, dudaklari dolgun bir opusme saglayacak sekilde etlice olmalidir.

  fazla kilolu olmamali, ince belli olmali, fakat zayif da olsa ellendiginde, oksandiginda kemikleri ele gelmemelidir. el netice, orjinal sarisin olmalidir.

  iste boyle. erkeklerin aradigi kadin profili asagi yukari boyledir. bu tip kadinlar nadir bulunurlar ve erkegin libidosunu ateslerler. genelde pek az kimseye nasip olsalar da erkekler bu arzularini bir turlu dizginleyemezler.

  zavalli kadinlar da ideal vucut formuna ulasabilmek icin yirtinir dururlar. peki ya dogustan sanssiz olanlar? korkmaya gerek yok. ideal kadin sayisi az, erkek sayisi cok fazla.
 • tum erkeklerin hayalindeki kadin incecik belli, lombur lombur sallanan diri memeli, selvi boylu ve dunya guzeli bir hatun olsa da; yeryuzundeki her erkege yetecek sayida bu tanima uyan hatun yoktur.

  biz erkeklerin cok buyuk bir cogunlugu cevremizde, sokagimizda, isyerimizde gordugumuz yukaridaki tanimin disinda kalan hatunlarda yetinmek zorunda oldugumuz bildigimiz halde; ne hikmetse kadin vucudu uzerinde fantazi uretme konusunda israrci tavir takiniriz.

  ornegin gobekli hatunlarin dusuk bel giyme inadi uzerine saatlerce geyik ceviririz ki, sanki hayatimiza girecek olan kadin bir gun o gobegi salmayacakmis gibi... ya da suratimizdaki bir karis pis sakala, onumuzde lopleyen bira gobegine bakmadan kisa tirnakli kizlar hakkinda yorumlar yapar, ortalikta orman ayisi gibi kil icinde dolasirken beli killi kizlar icin atip tutariz.

  efendim biz idealize manyaklariyiz. tanrinin bize yaratilistan vermedigi estetigi hatunlarda arariz, bir turlu de bulamayiz ya ona yanariz...
 • magazin basininin selulit saplantisi ile yeni bir boyut kazanmistir....
 • cilginlik falan olmayan kadınlarda güce tapma olgusuna kiyasla cok daha naif, cok daha tutarli bir gen secim mekanizmasi.

  burada elestirilen ne onu da anlamiyorum. hicbir erkek sabah yataktan kalkinca "ya bugun dik goguslu, dolgun dudakli kadinlari begeneyim" diye bir karar almiyor.

  insanlari secimlerinden dolayi elestirebilirsiniz ama dogadan getirdigi ozelliklerden dolayi elestiremezsiniz.

  emin ol ben de iki yuvarlak meme, iki duzgun bacak gorunce dibim dusmesin isterdim. o enerji ile ar-ge yapayim, mars'a iki robot fazla indireyim isterdim ama oyle imal edilmemisiz.

  hisleri kontrol edebilirsin falan diyen salaklara da gidin azicik beynin yapisini okuyun diyorum. ust beyin ile alt beyini nasil kontrol ediyorsun a cahil ?
 • sözlükte bolca yapılan eylem. memen mi küçük öl, götün mü büyük öl, boyun mu kısa öl, fazla mı uzunsun yine öl. birileri bazı standart ölçüler belirlemiş eğer dışındaysan her türlü gebermelisin.
  ellerinde olsa kadınları adnan oktar kedicik fabrikasına sokup tektipleştirecekler, herkes rahatlayacak.
 • nefes alsın yetercileri üzmenin sonucudur. vücudu önemsemesen abaza, kriter belirlesen "kadınları tektipleştirici" oluyorsun. ne yapak anlatın hele.
 • erkek egemen toplumunun sonucudur. eger anaerkil bir toplum olsaydık kadınlar da erkekleri idealize ederlerdi. ne yazık ki bu bir gerçek.
 • standartlara uymadığım kesinleşince -(bkz: #73464833) şurda rica ettim açıklayın artık notumuzu- gidip kadınlığımı direkt teslim edicem. yakışmıyor çümkü, 80b aşağısı göğüs de kendine kadınım demesin bi zahmet.

  kadınlığını teslim edecekler önce form doldurup internetten başvuruyu tamamlasın lütfen kapıda yığılma oluyor...
 • hiç idealize etmeyin, karadeniz’e gidin zayıf kadınların yüzüne bakmazlar. çay kesecek, taşıyacak. omuz lazım güç lazım. doğuya gidin bundan kadın mı olur derler, çocuk lazım, tarlaya tapana eleman lazım.
  git tarihte gerilere, bak tablolara zayıf kadın mı var? kilo demek zenginlik demek, güç demek..
  t: dönemsel çılgınlıktır.