şükela:  tümü | bugün
 • bir grup var dikkatimi çeken ve bu başlığı açmaya iten.
  türkiye'de gerçekten de kadınların yanında görünsün aleni kadınları dışlasın herkes ama herkes kadınlara karşı ve karışmaya bayılıyor.

  ((bkz: #64286028)) entryde yazarın bahsettiği gibi evde oturana küfret, çalışana küfret, çalıştığı için çocuğunu bakıcıya emanet edeni eleştir, çocuğuna bakmak için işi bırakanı eleştir. kadının çalışmasını eleştir, sonra çok çalışıp kocadan çok maaş alınca eleştir. tecavüz yasasını eleştir (çok haklı olarak) ama kadın evlenmeyi tercih etmeyince de eleştir.

  yani bu kadar takılmak bize ne kazandırıyor allah aşkına? yok bilime katkısı yokmuş kadının, yok kadın okutulmuyormuş haydi onu da eleştir.

  yani bu kadın milleti ne yapsa yaranamıyor gerçekten. varlığı bile büyük sıkıntı.
 • ben durumu özetleyeyim canım kardeşim: (bkz: bir işsiz uğraşısı olarak kadın)

  bak bu konuda makale yazılır, ciddiyim. bambaşka bir sosyolojik boyut bu. ülkede hobi olmuş kadına sarmak. örtüsüne, eteğine, gülüşüne, saçına... herbir şeyine takabiliyor, yetmezse din böyle emretti diye sokakta tekmeleyebiliyorsun. mesela hiçbir uğraşın yoksa, çomar olduğun için ülke yönetimini de eleştiremiyorsan, din-iman işlerine hiç bulaşmayım şimdi ama saracak bir şeyler de bulmalıyım diyorsan cevabı kadınlar.

  bu ülkede normal düşünen ve yaşayan bir birey olmak zor. kadın olmak iki kat daha zor.