şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
921 entry daha
  • mulakata almislar haberimiz yok
  • ilişkiniz bitince ne hissediyorsunuz ? acı çekiyor musunuz?
  • one night stand deneyimi olduğunu belirten hatta genel olarak ciddi bir ilişki kurmaya hevesli olmayan kadınlar hakkında ne düşünüyorsunuz? burada aradığım cevap "beni bulsun" "candır" vs tarzı değil. toplumun gözünden görüşünüzü anlamaya çalışıyorum. toplumdan bunu gizleme gereği duymadan casual ilişki yaşayan veya yaşamışlığı olan kadına bir iş ortamında, arkadaş ortamında vs bakışınız değişir mi? işe alım kararını veren kişi olduğunuzu düşünün mesela, bu durum kararınızı etkiler mi? için için onun kalitesiz biri olduğunu düşünür müsünüz? aklınıza direkt "o halde ben de şansımı bir deneyeyim eheh" düşüncesi mi gelir? cevap evetse neden? sevgilinizin veya kız kardeşinizin bu kadınla arkadaşlığı sizi rahatsız eder mi? bu kadınla kurduğunuz sosyal ve profesyonel ilişkilerde farklılıklar olur mu? olursa bunlar neler olur? düzgünce ve dürüstçe fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
  • (#84188432) genel olarak tebrik ediyor, saygı duyuyor, sağlıklı ve sağlam bireyler ve karakterler olduklarını düşünüyorum. etrafımı öyle insanlarla donatmaya da gayret gösteriyorum.

toplumun gözünden bakıldığında her şeyin, herkesin ve her tarzın kınanacak bir yanı bulunur. kadın/erkek kim ne kadar kolay kabullenirse toplumun tepkisini, veya gardını ne denli çabuk indirirse, o kadar baskı ve eleştiri altında yaşıyor. kırmızı çizgisini çok önlerden başlatan insanlara herkes gıptayla bakıyor çünkü onlar takdir/onay beklemiyorlar, kimselere de "eyvallah"ları olmuyor aslında. tabi ki kimse bunu hissettirmiyor onlara, çünkü kıskançlık diz boyu.

bir iş ortamında: böyle şeyler zaten konuşulmaz genellikle, hele de işe alınırken :) arkadaş ortamında ise, sürekli destekçisi oluyorum. ha günün birinde patronu olacaksam kendisinin, çok daha makul bir tercih gibi geliyor bana kendisiyle çalışmak. çünkü devasa aşk acısından ziyade, sadece minik huzursuzlukları oluyor ilişkilerden yana. bu da, motivasyonuna, çalışma temposuna ve verimliliğine çok daha olumlu etkiler yaratıyor ve elemanımız sorunsuzca çalışmak adına en önemli manevi yönlerden birini sağlamca takviye etmiş oluyor.

aklınıza direkt "o halde ben de şansımı bir deneyeyim eheh" düşüncesi mi gelir?: kişiden kişiye göre değişir. bir hanımefendi sadece böyle yaşadığı için kalkıp ona bir hamle yapmam. hoşlandığım insan bu tarza sahipse, ne âlâ, hiç beklemeden meramımı anlatırım. çünkü ne istediğini bilen, kendini tanıyan, görmüş geçirmiş birisi, hem bana hem kendisine hakiki huzuru ve mutluluğu bahşedecektir. gizliye, yalana gerek kalmayacaktır. samimiyet candır.

sevgilinizin veya kız kardeşinizin bu kadınla arkadaşlığı sizi rahatsız eder mi?: asla. zaten kendi özelimde şimdiden kızkardeşimin bu şekilde bir süreci yaşamasını destekliyor ve teşvik ediyorum. sevgilim ise mümkününce onunla arkadaşlık etsin, çünkü ben de genellikle o hanımefendinin zihniyetinde ve bakış açısında oluyorum ve niye kendisiyle 'sevgililiği' seçtiğimi unutmasını istemem.

bu kadınla kurduğunuz sosyal ve profesyonel ilişkilerde farklılıklar olur mu?: çok daha yakın hissederim kendime ve her şeyimizi paylaşabiliriz - ki öyle de yapıyoruz. dobra ve dürüst insanlar, böyle cesur ve karakterli kişilerden çıkar en çok. test edildi, onaylandı defalarca.
  • #84188432 alternatif cevap: aşk olmadan tek gecelik ilişkilerden ne keyif alıyorlar hiç anlamıyorum. insan olarak saygı duyarım ama hem duygusal, hem de cinsel olarak uzak durarım açıkçası. ne demiş atasözü; aşk olmayınca meşk olmaz