şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • madem ukte sahibiyim, ilk soruyu cevaplamak bana düşer.

  @kullanimdaolmayannickarayancaylak, 95 diye meme ölçüsü olmaz. 95 sırt ölçüsüdür. meme ölçüleri a, b, c ve d kap olarak geçer.

  (bkz: yeşillenmek istemiş, canıms.)
 • @htcrgn

  1. erkek milletinin şu kadın düşkünlüğü ve kadın düşürmek için her şeyi yapabileceği düşüncesini aklıma getirip midemi bulandırıyor. yani hepimiz libido sahibiyiz ama ülkemizdeki bu baskılar vs. erkekleri iğrenç duruma sokuyor. zaten biz de tabularla büyütüldüğümüzden normal karşılayamıyoruz.

  2. 3-4 tane kadın badim var. 2 si üniversiteden gerçek hayattan arkadaşım.

  3. çok güzel bir tespit (: hep yaşarım bu durumu. hatta böyle bir başlık yüzünden eşimle bile tartıştım bir gün. (kendisinin sözlükle ve hatta internetle pek ilgisi yoktur)

  4. karma hadisesini anlayamamışımdır, hala da pek anlamış değilim. yazıp yazıp acaba gülünç mü oldu diye entry sildiğim de olmuştur. küçüktüm ki o zamanlar (:

  5. yakın zamana kadar kadın olduğumu hissettirecek fazla entry girmemiş olduğumdan ve fazla aktif olmadığımdan her gün mesaj kutusu yeşillenmez bende (: ama cinsiyetini vs.. özel bilgilerini bilmediğim entrylerini kasıtlı hiç okumadığım bazı arkadaşlar var, sohbet ediyoruz. onlardan mesaj aldığımda çok mutlu oluyorum. yazarların hayallerini gerçekleştiriyoruz başlığındaki bir entryim sonrası gelen msjlar üzerine ilerledi sohbet.

  6. ben çoğu kez bilgilenme amaçlı kullanıyorum. çok nadir zaman geçirme amaçlı dalıyorum.

  7. kadınlara yapılan eleştirilerin %80ine katılıyorum. çünkü sebebi yine %80 biziz. kadın büyütendir, yetiştirendir, güzelleştirendir. çocuk doğurmayı bile hakaret sayar olduk, şahsımıza ve kariyerimize. en geç bir nesil sonrasını, düzgün çocuk yetiştirerek değiştirebiliriz istesek.

  8. bırakmayı hiç düşünmüyorum çünkü gıcık olduğum zamanlarda ara verebilme gibi bir hakkım var. burada mesaj atabilmenin ve ekşiduyurunun nimetlerinden faydalanmışlığım da var, hoşuma gidiyor bu durum.

  9. bunu ben de merak ediyorum. kaç para ulan bir minnoş prenses olmak?

  10. kusursuz değilim (: güzel kusurlarım var.

  11. çaya uyarım, üzerine kahve teklif ederim (:
 • güneş koruyucu olarak ne kullanıyorsunuz?:)
 • neden bir araya gelemiyor ve birlik olamiyoruz?
 • neden feminizm başlığı altında kendinize toplumda yer bulmaya çalışıp feminizm olayını eşitlikten çıkarıp kadın üstünlüğüne çeviriyorsunuz? zekanızı kullanmak yerine neden basit konularla zaten küçük olan beyninizi gereksiz şeylere yoruyorsunuz? kendinizi geliştirmek yerine neden her şeyi somut maddelere bağlıyorsunuz? (somut maddelerden ilki paradır.) bunları yapmadığınız sürece bir birey olamayacağınızın farkında mısınız? yoksa bu aptal tavırlarınızı bilmeden mi sergiliyorsunuz?

  (bkz: mizojini)
 • üstteki kadın arkadaşıma katılıyorum ve aynı soruyu ben de tekrarlıyorum:)

  sayın hemcinslerim ilginizi nasıl belli ediyorsunuz yardım bekliyorum...
 • söyleyerek.
 • not: sevdiğiniz derken, duygusal bağ olan anne, kardeş, sevgili, arkadaş kişilerini düşünün, şimdi sevmiyor olabilirsiniz, ama bağınızın duygusal olması son derece normal olan bağ.

  sevmediğiniz derken, aranızda duygusal bağ olmasa da olur; tanıdık, uzaktan arkadaş, patron, altınızda çalışan, öğrenci, öğretmen daha profesyonel duygusal bağınız az olan kişileri düşünün.

  hayatınızda sevdiğiniz hiç kimse sizi sorumsuzlukla suçladı mı, yüzünüze "sorumsuz dedi mi"
  varsa hala görüşüyor musunuz?
  hayatınızda sevdiğiniz hiç kimse sizi bencillikle suçladı mı, yüzünüze "bencil dedi mi"
  varsa hala görüşüyor musunuz?

  hayatınızda sevmediğiniz hiç kimse sizi sorumsuzlukla suçladı mı, yüzünüze "sorumsuz" dedi mi"
  varsa hala görüşüyor musunuz?
  hayatınızda sevmediğiniz hiç kimse sizi bencillikle suçladı mı, yüzünüze "bencil " dedi mi"
  varsa hala görüşüyor musunuz?

  mutlu musunuz, iş, eş, arkadaş, aile hepsinin ortalaması?

  mesaj atarsanız, burada cevap lutfederseniz kopyala yapıştır/ copy paste ile alıp, sorunun yanına sadece "evet", "hayır" yazın lütfen. beynimiz "neye ne dendi" diye yanmasın.

  önemli not: başka hiç bir şey sorulmayacaktır, sadece bu sorulardan çıkarım buraya not edilecektir. "ama ben o anlamda öyle demek istemedim ki, ay ben yanlış anladım, sen yanlış anlamışsın" olaylarına son vermek için yukarıda sevdiğin sevmediğin derken, ne kastedildiğini detaylandırdım.

  cevaplar için şimdiden teşekkürler.
 • öncelikle (bkz: #83188519)

  aşağıdaki formatta cevap veren arkadaşlar, bence sorumsuz ve bencil (narsist olacak aslında ama günümüz anlayışıyla kullandım) kendini beğenmiş değilsiniz. biraz kolaycılık olsa da "hepsine evet" diyenleri de bu sınıfa sokabilirim.

  kendine has paragraflarla beynimi yakan arkadaşlar "sorumsuz ve bencil/narsistsiniz" . üzgünüm. 3 yaşında çocuğa anlatır gibi anlattım. hazır "kopyala yapıştır" formatı verdim. bana daha ne hikayeyle aslında "sorumsuz ve bencil" olmadığınızı ispata çalışıyorsunuz! siz "beni kaybeden hayatta hep kaybeder" egoistliğinde ve yalnız ve mutsuz yaşlanacak kişiler adayısınız.

  hazır yeri gelmişken şu anda çalan şarkı, yaran tweetler ve benzeri başlıklarda benim son yazdığım entryler gibi açıklama, kolay link vermeden yazanlar, hele de burada acemi olmayanlar;

  (bkz: entryden karakter analizi)

  sizler de egoistsiniz(narsist) ve sorumsuzsunuz, tabii ki bana göre. "ben muhteşem bir kişiyim, buraya sıçsam beğeneceksiniz, siz beni keşfedecek, yorulacaksınız, ne şarkı ismini ne de linkini koyacağım, sizin zamanınız bana feda" anlayışındasınız yahu. hiiiiç bana masal anlatma, kalbinizi kırarım.

  hayatınızda sevdiğiniz hiç kimse sizi sorumsuzlukla suçladı mı, yüzünüze "sorumsuz dedi mi" evet/hayır
  varsa hala görüşüyor musunuz? evet/hayır
  hayatınızda sevdiğiniz hiç kimse sizi bencillikle suçladı mı, yüzünüze "bencil dedi mi" evet/hayır
  varsa hala görüşüyor musunuz? evet/hayır

  hayatınızda sevmediğiniz hiç kimse sizi sorumsuzlukla suçladı mı, yüzünüze "sorumsuz" dedi mi" evet/hayır
  varsa hala görüşüyor musunuz? evet/hayır
  hayatınızda sevmediğiniz hiç kimse sizi bencillikle suçladı mı, yüzünüze "bencil " dedi mi" evet/hayır
  varsa hala görüşüyor musunuz? evet/hayır

  mutlu musunuz, iş, eş, arkadaş, aile hepsinin ortalaması? evet/hayır
 • aranızda pilates eğitmeni olan, bilgili bir arkadaş varsa sormak istediğim birkaç soru var da beni bi yeşillendirebilirse çok sevinirim *
hesabın var mı? giriş yap