şükela:  tümü | bugün
  • erkek yazarlar olmasa yılların (bkz: kutsal bilgi kaynağı) çürüyüp gidecek.
  • nick ve entry bize bir şey anlatmaya çalışıyor.
  • bir yazarımsı troll sıçmığıdır. cahillik dediğimiz şey cinsiyet, yaş, ırk, din fark etmekzsizin her insan bünyesinde hayat bulabilir.

(bkz: troll detected)
  • (bkz: let the linç begin)
    özeleştiri konusunda biraz sıkıntılı olan türk kızları için eksiler şelale olacaktır sana ey başlığı açan arkadaş.
    kızların bilime değil tüketime paraya ilgi duyması başlığına gelip:
    “yoo hiç de bile hepimiz bilimle uğraşıyoruz. sizin etrafınızda nasıl kadınlar var ya? hem sanki erkekler bilimle çok uğraşıyor. senin annen de bir kadın unutma” yazan,
    kızlarda mizah yeteneği olmaması başlığına gelip:
    “yoo gupse özay mıydı neydi öyle bi kadın vardı çok komikti. türk kızları gayet komik. sizin etrafınızda nasıl insanlar var ya. senin annen de bir kadın” yazan,
    kadın siniriyle mücadele başlığına gelip:
    “bizi sinirlendirmeyin yeter” yazan birine kalkıp cahil dersen linçlere hazır olmalısın. unutma ki türk kadınlarında kesinlikle eksik bir sıfat yok, hepsi sanat, bilim, araştırma, komedyenlik vs. üzerine ömrünü adayan insanlar. aralarında en düşük eğitim seviyesi master degree öyle söyleyeyim. asla “şu eksik, bu eksik” deme, bunlarda her şey tam. kütüphane yutmuşlar.

velhasıl cahil kelimesi çok ağır kaçmış, bu yüzden buna katılmıyorum fakat her konuda bilmişlik genelinde var diyelim.
  • bu aralar hem kadın hem erkek tarafında böyle aptal başlıklar çoğaldı. hayır anlam veremiyorum bir insan nasıl olurda kendini sorf önündeki farklı diye üstün olduğuna inandırır. birey olun biraz toplumsal kimliğiniz bu kadar ucuz olmasın.
  • bu konuda en çok merak ettiğim şey, başlığı açan yazarın bu beyanı samimi olarak mı yoksa sadece ilgi çekmek amacıyla mı yaptığı? eğer gerçekten samimiyetle, inanarak böyle bir şey yazdıysa durum trajikomik demektir. zira böyle bir şey söyleyen birsinin kendisinin bilgi birikimine bir hayli güveniyor olması gerekir. ben de üşenmedim ilgili yazarın profiline şöyle bir göz attım. peki şaşırdım mı? son entrilerinde şöyle kabaca gezindiğimde kutsal bilgi kaynağını kurtaracak pek bir şeye rastlayamadım. keza en beğenilenleri vs için de geçerli bu durum. ben de söz konusu yazarın katkıda bulunduğu kanallar istatistiğine bakayım dedim. işte burada doyurucu bir şeylere ulaştım. kendisi bilim, eğitim, sanat, tarih, edebiyat, sağlık gibi alanlarda eşsiz içerikler sunmuş, bilgi birikimini biz yazarların hizmetine sunarak bizlerde adeta bir rüstem batum şov etkisi yaratmış.* bazen insanların özgüvenine gerçekten hayran kalıyorum. hayır anlamadığım şey şu, diyelim ki, hiçbir kadın yazar kaliteli içerikler üretmiyor ve tam tersine bütün entelektüel entriler erkekler tarafından giriliyor. bunun söz konusu yazara ne gibi bir katkısı olabilir? bu ilgili yazar için ne ifade ediyor? böyle bir şey olsa dahi, bu başlığı açan yazarın berbat entriler yazdığı gerçeğini değiştirir mi? kendisini zeki, çevik ve ahlaklı kılmaya yeter mi? işte aidiyet böyle bir şey, senin gibilerin, hangi yönden benzedikleri önemli değil, ait olduğunu düşündüğün grubun, yaptıkları üzerinden kendine paye çıkarabiliyorsun. bunu her birimiz sık sık yapıyoruz ama, bu kadar kendimizi kaybetmeye gerek var mı? neyse gece gece sinirimi attım. eyvallah sözlük, iyi ki varsın!*