• bir yazılımcı için evlenilecek kızdır
  • yeterli zeka seviyesinde her insanın cinsiyet ayrımı yapmadan yapabileceği meslektir yazılımcılık. özellikle kadınların erkeklerden daha zeki olduğu düşünülürse ilgi meselesidir. teknoloji ve ar ge çalışmaları kadınların ilgisini çeken konular olmamasından dolayı sayıları az olarak görülür ancak yıllar geçtikçe sayıda bir artış görüldüğü aşikardır.

peşinen zöge: yaranızı deştiysem yapacak bişey yok

tanım: (bkz: kiz.avi)
  • yabancı versiyonları çoktur ve çokta sağlamdırlar. fakat henüz türk versiyonuna rastlamadım. dört,sekiz,on altı...böyle dört'ün katları şeklinde gözle şu şirket bir tane kadın yazılımcı alsa diye bekliyorum,bekliyoruz,bekliyorlar...
  • (bkz: 404 not found)
  • çok yakından iki tanesini tanıma şerefine nail oldum. birbirinden tamamen farklı tarzda insanlardı birincisi oturup benimle sabahlara kadar wow oynar sonra işe giderdi, ikincisi ise bekar anne modeli urfalı on numara rakı mezesi yapan inanılmaz anaç bir insandı. ikisininde tek ortak noktası inanılmaz iyi yazılımcılar olmalarıydı sanırsam. fazlasıyla varlar abartmayın lan*
  • iyi ve ilgili çalışırsa elbette olabilecek yazılımcıdır keza erkeğinde iyi ve ilgili çalışması gerekir. zeka ile alakası yoktur erkek kadın ayrımının bu konuda. öncelik ve zaman ayırma olayıdır. yani yeterli zeka seviyesinde*cinsiyet ayrımı yapmayarak yanına bonus olarak bir diğerini diğerinden zeki görmeden bu sonuca ulaşmak zor değildir kanımca.
  • sanıldığından çok daha fazla vardır bunlardan.hiç rastlamadım diyenler hangi dünyada yaşıyor merak ettim. ayol, ilk bilgisayar programını yazan kişi bile kadın*!! daha ötesi var mı?
  • dünyadaki ilk yazılımcının bir kadın* olmasına rağmen hala 404 not found yazabilen yazarların olduğunu bize göstermiş varlıklardır.

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  • dırdır.exe ve dedikodu.jar programlarını yazanları gördüm.
  • iş görüşmelerinde bi tık öndedir erkek adaylara göre.

neden diyenler olacaktır elbet. yazılım şirketlerinde erkek yazılımcı sayısı her zaman daha fazla olduğu için şirketin müdürü ortamdaki erkek/kadın oranını dengelemek ve şirketteki klasik erkek muhabbetini az da olsa önlemek için kadın yazılımcı alır işe. maksat erkekler biraz daha insan olsun, hayvanlaşmasın diye.
hesabın var mı? giriş yap