şükela:  tümü | bugün
  • kadinlarin asla birlikte çalismak istemedikleri yönetici.
  • erkeklerden daha zalim ve firsatcidir bunlar. egolari hat safhadadir. genelde jeep alirlar.
    guzelliklerinden ziyade etrafindaki calisanlarin guzelligi ve bakimiyla ilgilenir .
    kadin olduklarini ancak vucutlarina bakarak anlayabilirsiniz .
  • erkekler liginde bir yabanci olmalarindan kaynakli olarak * * * ve hirslari yüzünden çok rahatlikla sirretlesen, insanlari ezen, kolaylikla birilerini harcayabilen, pragmatist, uzak durulmasi gereken insan türü.
  • eger atanmis bir yönetici degilse erkekler için çalismasi daha avantajli yöneticilerdir. en azindan nötr tavirlar sergiler. en büyük zorluklari genelde pratik zeka yoksunlugudur.

atanmis yöneticilerin pekçogu erkek/kadin fark etmez, is becerisinden ziyade iliskileri sayesinde ulasmis ya da çalisanlar tarafindan öyle algilanilan kisilerdir. atananlar bir ekibin direkt olarak yöneticiligine getirildiklerinden ekip tarafindan kolay kabullenilmez. atanan yönetici kadin ise ekibe liderlik etmesi genelde daha sikintili bir süreç gerektirir.
    (bkz: kralice ari sendromu)
    (bkz: cam tavan sendromu)
  • gercekten oturup sizle calisan yoneticilerdir. erkek yoneticiler gibi, bunu bunu yap deyip sizi sorunlarinizla basbasa birakmazlar. iliskinizi sadece is ile sinirli tuttugunuz surece hersey gulluk gulistanliktir. ama asla ozel hayatiniz hakkinizda acik vermemeniz gerekir cunku zamani gelince aleyhinize delil olarak kullanilabilir bunlar.
  • ne istedigini bilmeyen, kararsiz yonetici seklidir. hormonal degisikliklerini ise yansitirlar. bazi firmalar da matah birseymis gibi sirketi bunlarla doldurur.
    (bkz: allah dusmanima vermesin)
  • tecrübelerime ve arkadaslarimdan gördügüme göre bir erkek için çalismasi problem olan yöneticidir...evli degilse yani "isi ile evli olmak" gibi bir durum söz konusu ise yandiginizin resmidir...
    evli ve çocuklu olanlari, halden nispeten daha anlar yapidadir, anaç olmalari isinize bile yarayabilir ama hirstan gözü dönmüs, inisiyatif özürlü bir yönetici ise erkek, kadin farketmez is hayatini zindana çevirir...
  • "kadini yönetmekle yükümlü olan kisi/nesne" anlamina da gelir..
  • yöneticilik diğer bir ifadeyle idarecilik anlamina geliyorsa ki ben öyle zannediyorum. neyi idare edeceğini bilmeyen bir varliktan idarecilik yapmasini beklemek kadar komik bir şey olamaz.
  • ingiliz the sunday times gazetesinin ingiltere'deki 522 şirketin 86.500 çalışanı üzerinde yaptığı araştırmaya göre, üst düzey pozisyonların yüzde 60'ından fazlasında kadınların bulunduğu işyerlerinde çalışanlar, 'daha iyi yöneticilere sahip olduklarını', 'işyerinin gelişime izin verdiğini' ve 'ekip ilişkilerinin güçlü olduğunu' düşünüyor.
    kadin yöneticilerin çoğunlukta olduğu şirketlerde çalışanlar, 'yöneticilerinin kendilerini umursadığına' ve 'iyi işe karşılık hak ettikleri övgüyü aldıklarına' inanıyorlar. üst düzey kadın yönetici sayısı arttıkça çalışanların memnuniyeti de artıyor. ancak yöneticilerinin tamamı kadın olan şirketlerde memnuniyet azalıyor.

demek ki neymis, duyduklarimiza degil, gorduklerimize inanmaliymisiz. ben bugune kadar sadece kadin yoneticinin ustunlugunu gordum yasadim. bir istisna gordum o da kaideyi bozmaz.