şükela:  tümü | bugün
  • değer vermek ya da önem vermek... neden? nasıl? soruları mutlaka sorulmalı.

beyler her fırsatta müslümanların kadına değer vermediğini (dolayısı ile kendilerinin çok değer verdiklerini) söylüyorlar. kim kadına nasıl neden değer veriyor?

şu ekşi sözlük'e bakarak bile bu soruların cevaplarını rahatlıkla alabilirsiniz. en çok kadın cinsel organını konuşanlara bakarak...

hatun, hanımefendi gibi yüksek değer arzeden ünvanlar osmanlı'dan yadigar bize. müslümanların kullandıkları hitaplar. bunlar ne diyor biliyor musunuz? buranın bilinçaltı olan (bu ifade de yine buraya ait) diğer mekanlarında kadının adını (çok afedersiniz a.lı koymuşlar. işte şu, kadını ne olarak gördüklerinin dışavurumu. bunlardan geriye eser kalsa demek, böyle şeyler kalacak.

müslümanlar kusursuz demiyorum. müslümanların da çoğu islam'dan habersiz maalesef. ama bunlarla kıyas edilemez. bilinçli olanı el üstünde tutuyor kadını. onlar bizim baştacımız.

hea, öbür taraftan kadını ticari meta yapanlar var bir de. en çok ilericilik, çağdaşlık falan geveleyenler... en göz önüne kadını koyarlar para için. bizde öyle değil, tam tersi. değerli olan gizlenir...
  • doğrusunu söylemek gerekirse, hayatın içinde kadınların varlığını seviyorum. bu yalnızca ilişki yaşadığım kişilerle de ilgili değil. kadının yaratılıştan sahip olduğu bedensel ve ruhsal estetiğin onu her zaman farklı kıldığına inanıyorum ve hayatımdaki sıfatı fark etmeksizin bizzat varlıklarını anlamlı, değerli buluyorum.
  • canlı ırkının en üst versiyonuna değer vermektir, tebrik edilesi bir durum yoktur.
  • bir kadın gözünde yatılmayacak adam olmanızı sağlayacak en temel dinamiktir..

bak aslanım kadına değer veren erkek kadının para ile elde edilebileceğini çözememiş, kadını çok matah bir şey gibi gören zihniyettir. oysa kadın zaten basit ve temel ihtiyaçları, ki çoğu parayla karşılanıyor, karşılandığında mutlu olan bir canlıdır. e yatakta da eşşek değilsen yaparsın bir şeyler.. bunu şöyle düşün kadın bir otomobil, tekeri patlayacak; yaptıracaksın. aksi kesilecek; değiştireceksin. benzini bitecek; alacaksın. sonuçta o arabayı yürütmek senin görevin. burada birlikte olduğun kadından bahsediyorum. annene bunları yapmak zorunda değilsin, çünkü o sorumluluk babanda.

sonuç olarak kadın sürekli ihtiyaç halinde bir canlı çünkü üretmek ve güzelleştirmek üzere yaratılmış. o lazım dedikçe sen getireceksin. fakat hemen hemen tüm kadınlar aynı mentalitede. yani şişmanı da, güzeli de, aptalı da böyle çalışıyor. orospusu ihtiyaçlarını sana karşılatıp, başkasını mutlu edenine denir. kaşarı 2-3 kaynaktan ihtiyaçlarını karşılayıp kısa zamanda gençliğini kullanarak geçinir.

şuan en güzel kadınların arasından yazıyorum bu entryi. hepsi paraya tapıyor. benden aldığı parayla kıyafet alıp, kendini daha zenginlere pazarlıyor. bazen sınıf bile atlıyorlar.

işte bu yüzden güzelliğini ve cinsel organını doğru yolda harcamadan yaşayan bir çok kadına değer vererek kendine yazık etme. kendini ezdirme. sen erkeksin, kime değer vermen gerektiğini bilmek zorundasın.
  • birine değer verecekseniz cinsiyetine bakmadan verin. sırf kadın olduğu için ne değere boğun ne de değerden mahrum bırakın. bunu daha nasıl bilale anlatır gibi anlatırım bilemiyorum. anlayın şunu artık bu başlıkları da açmayın.
  • o ne ola ki, yeniyor mu?