şükela:  tümü | bugün soru sor
  • emin olun, iyi davrandığınızdan çok daha değerli olmanızı sağlayacak şeydir.
  • götümden sallamadığımı açıklama ihtiyacı duydum...

nice kızlar gördüm ki, sevgilim bana sözünü geçirsin, gerekirse sert davransın ama sözünü geçirsin diyen, nice kızlar gördüm ki evinin altındaki bakkala, internet kafe'ye giderken sevgilisinden izin isteyen izin vermedi mi evinden çıkmayan, nice kızlar gördüm ki sevgilisi kendisini abartı bi şekilde kıskanıp kısıtlayınca bundan zevk alan daha fazlasına da eywallah diyen, nice kızlar gördüm ki arkadaşlarına gittiklerinde sevgililerine "kızmasın diye" telefonda yalanlar söyleyen kimde olduğunu anlamasın diye 1001 takla atan... ve ne yazık ki bu kızların hepsi için sevgililer çok değerli çok harika erkeklerdi, onu kaybetmemek için ellerinden geleni yapıyor o ne derse o oluyordu... ben... ben bunların hiç birini yapmam, yalnızım şimdi de.
  • kız tavlama yöntemlerinden birine verilen addır.
  • kısaca gaddarlık deniyor, ustalık istemiyor.
  • itici, sinir ve yapılmaması gereken birşey gibi görünse de karşılığında bol ilgi alınan davranış. ayrıca karşı cins için de gayet geçerli bir önermedir. bakınız:
    (bkz: erkege kotu davranmak)
    toparlamak gerekirse;
    (bkz: kotu davranmak)
    ayrıca (bkz: seven sikilir siken sevilir)
  • erkeğe iyi davranmakla ters orantı halindeyse iki taraftan biri bir şeyleri ters yapıyor demektir.
  • benimseyenlere hayatlarında başarılar dilemek istediğim, bir de etraflarına bir bakıp kendilerine "ben neredeyim, madem bu insanlar bu kadar saçma sapan ben neden bunlarlayım?" sorularını sormalarını tavsiye ettiğim davranıştır. kötü pis ve kaka davranış olduğunu söylemek bile gereksizdir, saçmadır, hay allahımdır.
  • metalcilerden tutun da tipik magandalar kadar hatta entelektüel erkeklerin de dahil olduğu kalabalık bir güruhun alışkanlığı. sosyolojik nedenleri olduğu kadar saçmalıktır da.

bir insana kötü davranmak hak etmeyle ilgilidir. yani karşılık vermedir. ama kötü davranmak şiddet uygulamak değildir. bir insan kötü davranılmayı hak ediyorsa selamı alınmaz, telefonlarına çıkılmaz,grup içinde refüze edilir, aşağlanır. hakaret de edilebilir hatta arkadaşlarının yanında fahişelik yaptığı ima edilebilir ama asla ve asla şiddet uygulanamaz. bunu kimsenin ve hiç bir durumun hakkı yoktur.
  • gloria steinem'ın "senin onayın olmadan kimse seni aşağılayamaz" vecizesini anımsatan söz öbeği.