şükela:  tümü | bugün
 • duygulandıran bir tepki ile karşımıza çıkan deneydir.

  "2. sınıf öğrencileri toprak gümüş, ali eren yıldız, eren aytan, azat kabahat ve anıl ersan taksim meydan'da iki sevgili arasında yaşanan tartışmayı ve erkeğin kadına yönelik şiddetini gösteren bir deney hazırladı. kalabalığın yoğun olduğu saatlerde deneye başlayan öğrenciler iki sevgili arasında telefon nedeniyle yaşanan kavgayı canlandırdı. vatandaşlar bir süre kavgaya devam eden çifti izlemekle yetindi. erkeğin şiddeti daha çok artırdığı sırada engelli bir vatandaş akülü sandalyesini şiddet gösteren erkeğin üzerine doğru sürdü."

  aslında fazla söze gerek yok, engelli vatandaşımızın tepkileri ve açıklamaları zaten her şeyi yeterince anlatmakta.

  link
 • kadına şiddete müdahale eden tek kişi engelli olan taner yılmaz. ne güzel bir insanmış . o kadar insan sirk izler gibi izlerken o müdahale etmiş .böyle insanlar mutluluk verici. diğer bir taraftan onun dışında kimse müdahale etmemiş. ne duyarsız kadın düşmanı insanlar var bu ülkede. umarım taner yılmaz gibi insanlar çoğalır
 • valla arkadaşlar nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum da kadına şiddet böyle birşey değil.
  bu olsa olsa sevgili kavgasıdır.
  ekleme : bu arada kızı koruyayım deyip aralamaya çalıştığınızda kızdan "pardon da siz kimsiniz" tribi yeyip göt olmanız işten bile değildir, benden söylemesi...

  ekleme 2: tekerlekli sandalyedeki adam kraldır, en temiz duygunun insanıdır, doğrusunu yapmıştır ama şansı yaver gitmiştir.
 • evet önemli olan zorla evlendirilen kadınlar, çocuk gelinler, berdel falan değil taksim'de berke'nin selin'i itmesi. kadına şiddet denince akla ilk bu geliyor arkadaşlar. işte feminizmin başarısı. 2-c'den meriç'i de tebrik ederiz.
 • hiç şaşırtmayan deney. çünkü bu ülkede azınlık olmadan başka bir azınlığın hakkını anlayamıyor kimse. yine de engelli arkadaşımızı tebrik etmek gerekir. yapması gerekeni yaptığı için. çünkü yurtdışına gidince türkleri dışlıyorlar diye söylenip türkiye'ye gelince alevileri, kadınları, homoseksüelleri ötekileştirmekten geri durmayan insanlarla yaşıyoruz.
 • sokak ortasında öpüşen bir çift olsaydı deney konusu, hemen herkesin bu ahlaksızlığa (!) dur diyeceği sosyal deney idi.
  öyle tabii... burası turkiye! sokak ortasında kadın dövebilirsiniz. "aile meselesi"dir, karışılmaz. ama sevgilinizle öpüşüyor olmanız, memleket meselesidir. herkesin söz hakkı olur!
 • (bkz: eşini bıçaklayarak öldüren adama iyi hal indirimi)

  deneye gerek yok kardeş. yapılmışı var. herif boşanmak isteyen eşinden boşanmayıp kadının özel hayatını namus meselesi yapıp herkesin gözü önünde doğradı eşini.

  50 yerinden bıçakladı kadını. kadının çığlıkları,yalvarmaları ve ağlamaları duyuluyor. bu adama bu devlet 13 sene verdi.

  ne deneyinden bahsediyorsun? türkiye'de kadına şiddet artık rutine bağlanmış durumda.
 • engelli arkadaşın 30 km hızla gelip olaya müdahale etmesi, sonradan belki gücüm yetmezdi ama sessiz kalamadım demesi duygulandırdı. diğer yandaki vatandaşları da suçlayamıyorum ülke öyle bir haldeki müdahale etsen kadın dönüp sen aile meselesine neden karışıyorsun diyebilir, dayak yemeye devam etmeyi seçebiliyor.
 • böyle bir durumda erkeğin vereceği tepkiden çok kadının vereceği tepkiden çekiniyorum.
  başıma geldi biliyorum. "sana ne be salak sen ne karışıyorsun" hay ben senin ruhunu, haysiyetini, karakterini... bak yine aklıma geldi.