şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğer bir ilahi adalet varsa, bugün meclis'te vekalet verilmiş, emniyet teşkilatında, savcılıklarda ve mahkemelerde görevli pek çok insanın üzerinde olacak günah.
  bu cinayetler, en son babaları tarafından katledilen iki bebek, suçluya duyulan empatinin ve gösterilen kolaylığın kurbanlarıdır.
  bu kolaylık yasaların eksiklerinin tamamlanmamasıyla, örneğin 'ısrarlı takip' eyleminin suç kapsamına alınmamasıyla, mevcut yasaların uygulanmamasıyla, şiddet eylemi sonucu içeri alınan sanık erkeklerin çabucak salıverilmeleriyle sağlanıyor.
  sonuç, her yıl yüzlerce kadın ve çocuk kurban...
 • bir pezevenk azıcık vicdan sahibi olsa kadına şiddet uygulamaz o yüzden bunların vebalden haberi bile olmaz.
 • lanetlenmek.

  bu lanet o kadar çok şeyi kapsıyor ki en büyük günahların cezası, en büyük hataların bedduası bile bu kadar büyük bir lanete neden olamazdı.

  kanıtı ise ortadoğu ve elbette islâm ülkeleri. bu pis insanlar kadınlara ettiklerini çekiyorlar. kadını engellediklerinde yalnızca kadını engellemiş olmuyorlar, aşkı da engellemiş oluyorlar. aşk hiç durur mu? her güzel şeyi, akla gelecek ne varsa içinde barındıran en büyük duygu bu. aşk güzel olmak, güzellik yaratmak ister; ama engellendiği zaman - nasıl ki her şeyi içinde barındırıyordu - içinde taşıdığı her güzel duyguyu tersine çevirir, çünkü 'her şey' demekti.

  bağlılık ihanete, sevgi sevgisizliğe ve kötülüğe, ödül intikama, yaratmak katliama, umut umutsuzluğa, bilgi cehalete, insan hayvana, yaşam ölüme, toprak ateşe, su zehre, hava dumana, teskin olamayan ateş yangına ve tabii ki aşk nefrete dönüşüyor. yavaş başlıyor, kimse anlamıyor; ama nefrete dönüşen aşkın cezası doruğuna ulaşana kadar durmuyor, durmaz, durmayacak. aşktan nasibini almamış son kafa da uçurulana ve insanlar gözyaşları ile dizlerinin üzerine çöküp af dileyene kadar.

  aşkla tanrı arasında çok büyük bir bağlantı, hatta işbirliği vardır. birine yapılan diğerine de yapılmış sayılır. tanrı'nın yok edici öfkesi, çoğu kez engellenmiş aşktan doğar.

  bu pis ülkelerin geçmişten bu yana kim bilir kaç kadını ve aşkı engellemiş olduğu düşünülürse içinde bulundukları korkunç durum ve lanetin bir anlamı oluyor.
 • inananlar için öbür dünyada hz. muhammed’in şikayetçi olmasıdır. (dünyada karısını dövenin ahirette şikayetçisi bizzat ben olacağım) hadis-i şerif