şükela:  tümü | bugün
  • tanım: çarpıştığı kadını tek yumrukta deviren öküz başlığında bahsi geçen; yolda yürüryen kadına önce omuz, sonra yumruk atan magandanın; chp gençlik kolları üyesi ve tıp fakültesi öğrencisi olduğunun ortaya çıkması durumu.

haber linki 1

haber linki 2

--- spoiler ---

olaydan sonra ise saldırıya uğrayan a.ç'nin polise verdiği ifade de, evine gittiği sırada siyah saçlı, kirli sakallı, beyaz tenli bir erkeğin kendisine çarptığını söyleyerek, "yavaş olur musunuz" dedim. o da bana, "sen bana nasıl böyle bir şey dersin dedi ve beni omuzlarımdan yere itti, yere düşürdü. bir müddet yerde kaldım" dediği öğrenildi.
    --- spoiler ---

görüldüğü üzere, fail magandanın, ablaya kasten çarptığı ve bahaneyle yumruk attığı; asıl amacının başörtüsünden kaynaklı içindeki kini boşaltmak olduğu gayet anlaşılıyor.

işte böyle sülük tıynetli yobaz heriflerle aynı gezegende yaşıyoruz. bu namussuzlar burada aramızda. sözlükte de bahsi geçen videoyu izleyip içten içe mutlu olan, yağlarını eritenler yok mu sanıyorsunuz?

bunu yapan şerefsizin, sözlükte "başörtüsü" temalı başlıklarda kin kusan yazarlardan biri olmadığını kim söyleyebilir?

işte siz busunuz. sığ ve yapmacık çakma hümanistler gibi genelleme yapmıyorum fakat yarınızdan fazlanız böylesiniz. elinize yeterli potansiyel geçtiği anda, kendi düşünceleriniz dışında farklı akım ve ideolojiye sahip kim varsa gözünüzü kırpmadan katledersiniz. akp'ye rahmet okutursunuz.

ulan akp'yi iktidar yapan sizsiniz, "akp halkın ağzına sıçıyor, biz niye sıçamıyoruz." diye ağlayıp zırlayan da sizlersiniz.

sanmayın ki mecvut muhalefet iktidar olunca her şey değişecek. aynı bokun sarısı he, fazlası değil.

hasılı kelam, "akp şöyle/akp böyle" minvalinde serzenişte bulunamazsınız.

zira roller değişse de, sonuç değişmeyecek.

yine aynı bozuk sistem, aynı bozuk düzen; aynı hazımsızlık, aynı tahammülsüzlük...

son olarak şunu söylemek istiyorum: yeminediyorum artık midem bulanıyor.

metrobüste başı açık kadına tekme atanın da, yolda yürüyen başörtülü kadına yumruk sallayanın da allah belasını versin.

"bu ablaların yerinde ya benim annem, kardeşim veya başka bir yakınım olsaydı..." şeklinde düşünceye kapılıp empati yapmayan, bana dokunmayan yılan bok yesin kafasındaki dilsiz şeytanların da allah belasını versin.
  • bir kadinin sokak ortasinda yumruklanmasini elestirmeden once kadinin basortulu olup olmadigina mi baktin?
  • (bkz: bir kaynak olarak ensonhaber)

haberin içeriğinde bir cümle; kişinin chp gençlik kolları üyesi olduğu belirtiliyor, belirtiliyor... kim belirtmiş, deliller nerede? bu soruların cevabını yazın da biz de inanalım.
  • işte gerçek cehape bu. halkı ezen, insanlara zulmeden yapıdalar.
  • sizin derdiniz üzüm değil; bağcıyı dövmek.

senin ben aklını izanını sikeyim,

sizin gibi aptallar olduğu sürece bu hep böyle olacak çünkü sen; "işte siz busunuz. sığ ve yapmacık çakma hümanistler gibi genelleme yapmıyorum fakat yarınızdan fazlanız böylesiniz. elinize yeterli potansiyel geçtiği anda, kendi düşünceleriniz dışında farklı akım ve ideolojiye sahip kim varsa gözünüzü kırpmadan katledersiniz. akp'ye rahmet okutursunuz."

böyle bir yavşaksın.

ulan pezevenk, o kadar darp haberleri geldi hepsinin de nerenin iti olduğu belli. çıkıp dedin mi aynısını ha? o zaman çıkıp müslümanların eline fırsat geçse hepimizi katleder dedin mi, ha gavat? sizin derdiniz insanlık değil, sizin derdiniz ayrıştırmak.

ben de ne diyorum biliyor musun?

ayrıştırıp da üzülenin inandığı neyse bin belasını versin.
  • bu marmara üniversitesi'nde bir şey var.

havasında mıdır, suyunda mı bilemiyorum altan.

toplu olarak bir denize falan girseler fena olmayacak.
    suyu burun kemiğine kadar çekmeyi de ihmal etmemek kaydıyla tabi.
  • neli olursa olsun orospu çocuğudur.
  • şaşırdık mı? tabii ki hayır.
    siyasi görüşüne bakılmaksızın tüm öküzler adam edilmelidir.
    işte bütün mesele bu. siyasi görüşüne bakılmaksızın.
    maalesef son zamanlarda bu gibi meseleler siyasi kavga aracı olarak kullanılıyor. bu da olaylarda çözümü değil kısır bir döngüyü beraberinde getiriyor.
    bir yobaz, sokakta yürüyen vatandaşa vurur, siyasi görüşünden yola çıkan diğer yobazlar da bu olay üzerinden siyasi rakibine vurmaya çalışır.
    oysa böyle konularda yapılacak olan bellidir. suç bireyseldir, bunu siyaset üzerinden toplumsallaştırarak çözümsüz bir noktaya götürmek yerine suçluyu cezalandırırsın olur biter.
  • aydın kesimin bu tarz bir durumu önemsemediği kanısına nereden varıyorsunuz? ortada baş örtülü veya değil, şiddete maruz kalmış bir kadın var. önce buna odaklansanız?

tanım: mevcut hükümetin görüşlerinden memnun olmayan birisi olarak bana bir şey ifade etmeyen bir durumdur. yapan failin alabileceği en ağır cezayı alması dileğiyle.