şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir kadın bilim insanının bu lafı ettiğine tanık olduğum, ne anlama geldiğini merak ettiğim söz öbeği. bir kadın nasıl hemcinsinin yönetici olmasını istemez, anlam veremediğim durumdur efendim.
  • bunun bir de "kadınlarla çalışılmaz yeaa" diyen kadın versiyonu vardır. bunu bir başka kadına söyler ve o kadın da ona hak verir, iş hayatındaki başka kadınları çekiştirerek sohbetlerine devam ederler. siz de öyle aptal aptal bakakalırsınız. benim de bir türlü anlam veremediğim durumdur.
  • belki de bir bildiği olan kadındır.
    çekemiyor da olabilir.
  • bunun anlamı tam anlamıyla kıskançlıktır. erkekler arasında da var elbet, kadınlar arasında üst düzeydir bu kıskançlık.

yolda gördüğü kadının topuklu ayakkabısından başlayıp saç topuzuna kadar inceleyip, yeni nesil popüler tabirle "gıybet" eden kadın cinsinin, yönetim ve idari konuda ne derecelere ulaşabileceğini varın siz düşünün.
  • "kocamdır, hem sever hem döver" diyen kadındır aynı zamanda.
  • bir bildiği olabilir. yargılamadan önce deneyimlerini dinlemek lazım. ama tabi genellemeci olması da eleştiri konusudur.
  • halt yemistir. kadinlar yonetici mutlaka olmalidir. erkekler empati yapmaktan her daim yoksundur. kadinlari ancak kadinlar anlayacaktir.
  • nefret ettiğim ataerki yancısi yalaka kadın modeli. bunun bir de "ay ben hic kadınlarla anlasamiyorum, en yakin arkadaşlarım hep erkek." diyen modeli var ki, gördüğüm anda koşarak uzaklasirim. o yancisi oldugun sistem, firsatini buldugun anda seni de eve yollamak istiyor.yöneticinin cinsiyeti olmaz. kadın olmasi ne iyi, ne de kotu bir yönetici olacağı anlamına gelir. yönetici dürüst ya da adil midir önemli olan budur. kadın ya da erkek yöneticinin iyisi de vardır, kötüsü de. ilginç bir şekilde ben şimdiye kadar hicbir kadin amirimle sorun yasamadim ama yasayan çok insana denk geldim. bana fenalık ya da mobing yapanlar erkek amirlerimdi ama sevdiğim erkek amirlerim de oldu.

ataerkinin kadını kamusal hayattan uzak tutma stratejilerine dair pek çok entry' im var, o yüzden bu sefer uzun uzun anlatasim gelmedi. yalniz kadını beceriksiz, duygusal ilan eden vatandaşlara çok dikkat edin yeter. bunların ataları kadinin okuma yazma ogrenemeyecegini ve yarim akilli olduğunu, sözüne guvenilemeyecegini iddia ediyordu zira. oysa kadinlar en iyi universiteler ve bolumleri catir catir okuyor. bak allahin hikmetine. burada da sürekli bazı söylemler aracılığı ile kadınlar üzerinde baski kurulup, ozguvenleri zedelenmeye çalışılıyor. iplemeyin söylediklerini ve kadınları eve orgu örmeye davet edenleri, siz de kahveye ok oynamaya gönderin. ayrıca örgü çok daha faideli ve insani sicacik tutan bir eylem. neyse benim her daim en yakin arkadaşlarim kadınlar oldu. birden içimden de en yakin arkadaşlarımla toplaşıp, örgü örmek geldi. yaşlanıp emekli olunca bu hayalime kavusurum umarım.
  • (bkz: gerizekalı)