şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayat en iyi doktor, en iyi öğretmendir sevgili dostlar. bir süredir imkanlarım dahilinde bu güzel forumu takip ediyorum. yaklaşık 14 aylık bir evliliği olan, eşini dünyalar kadar seven, işine aşık, 12 yıldır özel bir polen toplayan şirkette ön büro müdürüyüm. hem işimde, hem de aşkımda başarılı olmamın tek sebebi büyük babam mehmed celaleddin efendi'nin söylediği sözün asla aklımdan çıkmayışı ve bu sözü harfiyen uygulamamdır. "erken kalkmayan avrat, söz dinlemeyen evlat, mahmuzla gitmeyen at, kapında varsa kaldır at" derdi rahmetli dedem. hayatı başarıyla yaşamak için lütfen kurallarınız olsun. hayatınızdaki kadını doğru yönetebilirseniz, evliliğinize bir şirket gibi bakarsanız, başarılı olursunuz.

1- dost olun: dostluk, barış insanı huzura götürür.
    2- sahiplenmesini izin verin: sizi özellikle ev içinde sahiplensin, telaş yapmayın.
    3- çok sevin: lütfen çok sevin arkadaşlarım.
    4- pohpohlayın: sen daha güzelsin, senin yemeklerin şahane falan deyin.
    5- mutsuz görünün: bunu arada yapın. meraklansın, biraz tedirgin olsun.
    6- mecbur bırakın: onu bazı davranışlara mecbur bırakın. örneğin sabah kahvaltısını mutlaka sizden önce kalkıp hazırlasın. eğer hazırlamazsa dışarıda kahvaltı yapın ve sık sık sosyal medyada paylaşın.
    7- hayır demesine izin verin: arada dizginlerini salın. germeyin çok lütfen.
    8- hatalarını yüzüne vurun: en sevdiğim gömleğimi o toplantıda giymem için ütülemeyi unutmuştun, senin yüzünden ihaleyi kaybettim falan deyin arada.
    9-takdir edin: arada ödüllendirmek maksatlı aferin falan deyin.
    10- çiçek alın: açıklamaya gerek yok herhalde.
    11- sizi sevmesini sağlayın: özellikle pahalı hediyeler hoşuna gidecektir.
    12- hakaret etmeyin: asla kabalaşmayın.
    13- kurallar koyun: listeler halinde buzdolabında asılı dursun. kadın en çok mutfakta zaman geçirdiğinden sık sık gözüne çarpacaktır bu notlar.
    14- zorlamayın: bırakın kararları kendisi versin. sizin kararınızın doğru olduğunu anlayıp özür dileyecektir.
    15- birey olduğunu mutlaka hatırlatın: o da bir insan ve bunu yapın.

mutlu ilişkimde başarımı duruşuma ve kurallara olan bağlılığıma borçluyum. lütfen siz de mutlu olun. bu hayatta herkesin en az bir kez mutlu olması gerektiğine inanıyorum. saygılar. forumunuza hayranım bu arada.
  • okumayın!!
    ben yandım siz yanmayın.

dostum sana kötü haberlerim var. galiba senin doğru yönettiğin kadın bir şişme bebek.
  • bu kurallardan 13. sü yani

"kurallar koyun: listeler halinde buzdolabında asılı dursun. "
    aklıma istasyon filmindeki gırgır ali'yi getirdi valla.

o da hülya koçyiğit'e kurallar koyuyor ve bu kuralları buzdolabına asıyordu...
  • yokuşta boşa alın, motoru bağırttırmayın...
  • ayni zamanda kadinlara nasil kole olundugunun da 15 altin kuralidir.
  • ironi olduğunu dusunduğum listedir
  • 16-iyi sikin.
  • 15 adet kulce altin vererek istedigin sekilde yonetiyorsun, tartisilacak bir sey degil.
    15 altin kurali budur.
  • bu kurallara göre:
    bir yandan pohpohlayıp diğer yandan aşağılarsanız (senin ütü yapamaman yüzünden ihaleyi kaçırdım) kadın mallaşır ve itaat eder, siz de paşa paşa yönetirsiniz. zaten çiçek aldığınız için falan da ütünüzü yapmak zorunda, bak burası çok önemli.
    kadın bireylerin dengesini bozuyoruz arkadaşlar, itinayla.

hadi hayırlı yönetmeler...