şükela:  tümü | bugün soru sor
 • danıştayımızın yeni şakası, aman beyler artık annesinin babasının premseslerini ağlatmayın, psikolojisini bozmayın durduk yere tacizci derse size ağlarsa psikolojisi bozuksa tacizden yargılanma imkanınız olur. harika hukuk sistemimizin yeni şakası budur herhalde.

  mevcut olayda taciz var yok vs konusunda bir yorumum yok. sadece hukuk denen şeyin pozitif ayrımlarla nasıl böyle boka atılıp bokun içinde yoğrulduğunu göstermesi açısından şu mevcut durum bile yeterlidir.

  kanıtmış, şüphenin sanık lehine olmasıymış falan rüyalar rüyalar.

  http://www.hurriyet.com.tr/…ugrama-surgunu-40917715
 • danıştay'ın kararı sadece valiliğin soruşturma izni vermemesine yönelik kararına ilişkin bir karardır. yani danıştay özetle demiş ki; kamu davası açılması için yani bir bakıma soruşturma yapılması ve suça konu eylemin irdelenmesi için yeterli delil mevcut. ben soruşturma izninin verilmemesi kararını kaldırayım ve böylece soruşturma iznini vereyim. savcılık makamı olayı araştırsın, kamu davası açılması için yeterli suç şüphesi mevcutsa kamu davası açılsın, yapılan yargılama sonucunda da akla kara belli olsun.

  kısacası danıştay'ın kararı, şüpheli/sanık şahsın ceza almasına yönelik bir karar değil, ceza yargılamasının başlatılmasına yönelik bir karardır. bu karar failin ceza alacağını göstermez.

  bu şahıs hakkında ciddi isnatlar varsa, şahsın idare tarafından soruşturma izni verilmeyerek korunması kabul edilemez. danıştay bence makul bir karar vermiştir. bırakın soruşturması yapılsın, şüphe giderilsin. yeterli suç şüphesi elde edilemezse zaten takipsizlik verilir. açık bir iftira durumu varsa da savcılık kadın hakkında gerekeni yapar. yine şahıs isterse kendisine iftira atan şahsa hukuk mahkemesinde tazminat davası açarak mağduriyetinin giderilmesini isteyebilir.
 • bir tane eril puştun olayı anlamak istemeyip açtığı sıçmık gibi başlık kadın tacize uğradığını iddia etmiş bunun üzerine kadının uğramadığı mobing , görev değiştirme ,suçlama kalmamış bu başlığı açan dangalaksa sanki kadın ağladı tacizci erkeğin başına gelmedik kalmamış gibi yanlı taraflı zeka düzeyine eşdeğer bi başlık açmış.tacize uğradığını iddia eden (iddia diyorum ama o yavşağın nüfusunu kullanarak bu kadınla bu kadar uğraşmasına bakılırsa kesin taciz olayı var ) kadına soruşturma açılmış danıştay erkeğede açılmalıdır diyince erkek sanki mağdurmuş gibi algı yaratılmış.
 • lafı dolandırmaya gerek yok. haklı bir karardır. tanık ifadelerine dayandırılmıştır ve soruşturma açılması için başka ne olması gerekirdi.
  bazen nasıl bu kadar adil olabildiklerine bile şaşırıyorum.

  --- spoiler ---

  tanıkların anlatımı ile şüphelinin odasından çıktıktan sonra şikâyetçinin yüz ifadesine, ağlamasına ve psikolojik durumuna yönelik ifadeleri dikkate alındığında mevcut delillerin, atılı suç nedeniyle şüpheli hakkında kamu davası açılmasını gerektirecek nitelikte bulunduğu anlaşılmaktadır
  --- spoiler ---