şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sık sık karşılaştığım anlamsız erkek davranışıdır. apartman girişinde kadın kişisi asansörü bekler tam o sırada bir erkek apartmana girer ve kadının çağırdığı asansör gelse bile gider diğer asansörü çağırır. davet edersen mırın kırın eder. bozuntuya vermemek için 5 katı merdivenle çıkan var.

  anlamıyorum ki bu davranışı. neden erkekler bir kadınla yalnız kalmak eşittir seks olarak bakıyorlar? bir de diğer asansörü boşa çağırarak boşa elektrik harcamaları da cabası.

  biraz medeniyet beyler. biraz ufkunuzu geliştirin. mesela ben kadın kişisine hemen merhaba diyip güzel bir gülümseme atarım ardından asansör kapısını açıp buyrun diye centilmence bir hareket gösterip akabinde ben binerim. o kadın inerken mutlaka iyi günler der. ne oldu? bir insan kazandın, nezaket gösterdin ikinizde mutlu oldunuz.
 • kadının beyanı ile bir saniyede tacizci olabilecek ve linç edilebilecek masum bir erkeğin davranışı olabilir.
 • çoğu zaman yaptığım eylem. özellikle de türbanlılara. adamların dininde erkek kadınla yalnız kalırsa üçüncüsü şeytandır diye bir gerçek var lan. durduk yere saçma tepki ya da mimiklere niye maruz kalayım?
 • halvet olmak istemiyordur.
 • bazı erkeklerde var bu durum. bir diğeri için toplu taşıma araçlarında tek başına oturan kadının yanına oturmamak
 • yaşadığım yerde yapmasam da bazı durumlarda gerçekleştirdiğim eylem. biraz da bulunduğum yere göre karar veriyorum buna. bağnaz bir bölgedeysem ve acelem yoksa, bir sonraki asansörü bekleyebiliyorum. bunun dışında bindiğim takdirde cüzzamlıymışım gibi uzak köşeye kaçılacaksa, rahatsız bakışlarla "nereden çıktı da bindi bu, sapık mıdır nedir?" diye sorgulanacaksam eğer binme eğilimim daha fazla oluyor. kenarda insan gibi durup 2 kat çıkan birinden rahatsız olacaklarsa varsın olsunlar.
 • arkadaş siz mi değişik tür bir sapıksınız benim mi duygularım ölmüş anlam veremedim.
  demek ki karşı komşumuzun parfümünün muhteşemliğini de duysanız, kadının istüne atlayacaksınız vay be.
 • bu kadar olmasa da ben de kaldirimda yuruken karsidan bir kadin gelince cogu zaman karsi kaldirima geciyorum. "sevismek zorunda kaliriz" diye dusunmuyorum -ebesinin seyi- o kadar porno izlemiyorum yani. tamam izliyorum da en azindan sevismek zorunda kaliriz demiyorum yani. benim icin asil mesele tipimin at hirsizindan hallice olmasi. ozellikle son senelerde bu durum sosyal anksiyeteyle birlesince "rahatsizlik vermemek" adina turlu turlu sacmaliklar yapiyorum. sirf bir kadin kisisine karsi da degil, genel olarak herkese karsi. hatta bazen kedi/kopek varsa bile hayvancagiz rahatsiz olmasin diye kaldirim degistigim/yoldan yurudugum oluyor.
  evet boyle de degisik bir at hirsiziyim.
 • günümüzde yaşananlar olaylar çerçevesinde kadınlar erkeklerden o kadar korkar hale geldi ki, bence bu durum kadının korkmaması için yapılan kibar bir jesttir. olayı seksistleştiren sizsiniz.
  yolda yürüyen kadına yok yere yumruk atılan, minibüste şort giydi diye dayak yiyen, motorlu bir adamın yaya kadının yanından geçerken ayağıyla onu yere düşürdüğü bir ülkede şahsen ben bir erkekle asansörde yalnız kalmak istemem. evet her erkek aynı değil ama ya onlardan birine denk gelirsem korkusu ile yaşamak çok zor.