şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok feyizli bi inanış.
  gelişmişlik düzeyi hepimizin malumu türk erkeği aklının ortamı müsait bulup her bi yerlerimize geniş geniş yayılmasıyla oluyor bunlar..
  adalet böyle böyle gelecek memlekete..
  yaşasın eşitlikçi demokrasi sevdalısı mutteşem hak hukuk düşkünlerimiz!
 • bir takım hukukçular tarafından da savunulan
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21047432.asp
  (bkz: yuh artık)
 • sadece dolaylı yoldan etkilidir.ekonomik özgürlüğü olan bireyle,olmayan arasında tahammül farkı ortaya çıkar.

  kısaca gayri safi milli hasıladan kendine pay alan bir bayan kişisi,eşinin hanzoluk,ayılık ve düşüncesizliklerine çektir git tepkisini daha özgürce verir.
 • boşanma avukatı olduğuna delalettir.
 • ekonomik özgürlük kavramının kadına yolunda gitmeyen evliliği bitirebilmek için gerekli gücü -affedersin amiyane tabirle büzüğü- sağlaması yüzden doğru olan önermedir
 • evliliğin yürümesinin tamamen ve sadece kadının evde olmasına dayanan bir toplumda üretilen fikir.

  edit: düşük cümle. ama düzeltmedim.
 • yil 2012 olmus, basliga gel dedigimdir.
 • aslında bitmiş evlilikleri çalışmayan kadının kurtarmaya çalışması yada sineye çekmesi şeklinde bir geçmişi olan durumdur.
  parasi varken de yokken de birbirini seven sayan bireyler olabilmek lazım.
 • kadınına göre doğruluğu tartışılabilecek tez. zira mallık cinsiyete özel bir durum değildir.

  örneğin eline büyük para geçen erkeklerin de ilk yaptıkları aktivite, genellikle mevcut eşi boşamaktır. (bkz: #29072733)
 • kişilere göre değişkenlik gösteren önerme. zira bir kadın düşünün, evliliğini tamamen eşine göre yaşamakta olan. evde yalnız, sürekli eşinin işten gelmesini bekleyen, zaman geçsin diye ayna karşısından ayrılmayan, internette vakit öldüren, odaların şeklini durmadan değiştiren, toplumdan uzak, eşine iki elbise aldırmak için türlü maymunluklar yapan, eşi işten geldiğinde belki bir yerlere çıkarız diye süslenip, yorgunum cevabıyla yıkılan, akşama kadar izdivaç ve benzeri programları izlemeye mahkum edilmiş bir kadın. öte yandan insanlarla iç içe, sürekli anlatacak bir şeyleri olan, aldığı maaşla eve gelirken eşine sürprizler yapabilen, eşiyle iş çıkışı bir yerlerde yiyip, içen, hafta sonuna birlikte planlar yapan, eşinden gelecek parayı beklemeden evin ihtiyaçlarını karşılayabilen, eşinin ödemekten belini doğrultamadığı bir kaç faturaya, borca destek olan bir kadın. bu durumlar örneklerle çoğaltılabilinir. konuyu dağıtmadan, kadın çalışmak istiyorsa, bırakın çalışsın. karşılıklı ve kontrollü özgürlük, evlilikleri yıkmaz, aksine yüceltir, güven alt yapısını sağlamlaştırır. kısıtlamak, yok ekonomik özgürlük olursa, götü kalkar vs. gibi düşünceler ise o evliliği, o kadını yıpratır. evin küçük çocuğu gibi, kadına maaşı aldığınızda harçlık vererek erkeklik yapmayın. bırakın kazansın, terlesin, harcasın, arada bir kuaföre gitsin, alışveriş merkezine gitsin. evlilikte ekonomik rahatlık olmazsa, ne aşk kalır, ne huzur.