şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanlarda malum iyice arttı kadınların feminist zırvaları. haklı oldukları konular dağlarcasına ama yanıldıkları da bir o kadar var.
  şöyle ki, kadınlar eşitlik gereği erkeklere özgü hareketleri yapmak istiyorlar ama bu tip durumlarda şu tarz sonuçlar çıkıyor:

  yapamıyorlar yani beceremiyorlar ve üzülüyorlar
  ya da
  yapıyorlar ama hoş karşılanmıyor ve sinirleniyorlar.

  örnek vermek gerekirse;
  küfürlü ve cinsel konularda rahat konuşmak,
  çapkınlık yapmak.

  eşitlik tamam iyi hoş da, kaçırdıkları nokta şu, bunlar erkeklerin doğası gereği sergilediği davranışlar.
  erkeğin tabiatındaki hareketleri kadınlar yaparsa da doğal olmuyor.

  sadece çapkınlık değil, küfür de olumsuz bir davranıştır ama tabiatı budur işte erkeğin yapacak bir şey yok.
  adam maç izlerken 'pas versene amcık' dedi diye bir ton laf etmeye gerek yok. maç izlerken, sinirlendiğinde falan küfredebilir bir insan. küfürbazlık ayrı birşey.
  çapkınlık da öyle. şimdi erkekler için bir laf var ya 7 saniyede bir seksi düşünür diye, işte öyle bir canlı erkek. sürekli seks düşünen biri elbetteki kadının bacaklarına, dekoltesine, güzelse bacağına bakacak. bunda yanlış birşey yok demiyorum, doğası bu hayvanın diyorum.
  e kadın sürekli seks düşünen bir varlık değil. e değilsen niye eşitlik gereği çapkın olmaya çalışıyorsun, hormanlarını, kromozomlarını zorluyorsun???
  değilsin işte erkek gibi çapkın olamazsın. istesen de beceremezsin uzun süreli olmaz, hayatının bir dönemi belki ama erkek, çişli veletlikten ölmeden önce 5 dakikaya kadar hala daha bunu düşünüyor. böyle bir varlık.

  kadınlar erkeklerin tabiatında olan davranışlarına imreneceğine ve taklit etmeye çalışacağına, kendi tabiatındaki özellikleriyle mutlu mesut yaşayabilirler, çünkü öyle olanlar çok çekici oluyor.
  ayrıyeten kadınlar erkek gibi olmaya çalışıyor ama erkeklerde kadınvari hareketlere katlanamıyorlar.
  misal bir erkek çok duygusalsa ve tv'deki bir dizi sahnesinde ağlayan bir tipse kadınlar kendi aralarında o herife götüyle gülüyorlar.
  sevgililerinin, eşlerinin, abilerinin, babalarının bu tarz bir tip olmasını istemezler. hatta saçı uzun olana bile erkek gözüyle bakamayan kadınlar çok.

  feministler lütfen başka konulara odaklanın. tacize, küçük yaşta evliliğe, mobinge, iş dünyasında erkeklerin yüksek pozisyonlara kayırılmasına, devlet yönetiminde, siyasette kadınların sayısının çok az olmasına falan bunlara dikkat çekin bilinçlenelim.
  ama erkeğin doğasındaki hareketleri yapınca çocuk gibi 'ben de yapıcam, o yapınca bişey olmuyor da ben yapınca niye oluyor" diye çığlık atmayın. saçları kısa kestirip, boynunuza fuları atıp, kedilerinizle süpermarkete girmeye çalışan manyak tiplere dönüşüyorsunuz zamanla yapmayın.

  edit: yok nato kafa nato mermer. ulan kadın güçlensin, hayvan gibi olsun, evini işini çoluğu çocuğu tek başına çevirsin hiç bir sıkıntı yok ki... salak mısınız bu tür örnekler veriyorsunuz? bunlardan bahseden yok, erkeğin tabiatında, yaradılışında olan özelliklere özeniyor kadınlar bunu anlatmaya çalışıyorum. mesela erkek erken boşalıyor. tabiatı bu, hadi siz de erken boşalın amk. belki anlar amcık kafanız şimdi.
 • aynen katıldığım durumdur. son zamanlarda kızların kendi aralarında oğlumlu (olum) falan konuşmaların dönmesi de bu işin cabası olmuştur. erkeğin doğası olan hareketleri, kendileri yaptıkları zaman o kadar itici oluyorlar ki keşke kendilerini görebilseler.
 • bozulan östrojen testosteron dengelerinden ötürüdür.
 • meriçler akıyo yine. türkiye'de kadın olmak'a dönmüş konu. yurtdışına gidemiyorsanız dizi film de mi izlemiyorsunuz? oradaki kadınların da sıkıntısı bu. mesela puro pipo yakmak, maça gidip küfretmek, kick boks'a başlamak gibi hareketler parodilerde sık sık kullanılıyor. halı saha maçı, ataerkil toplum falan diyerek yine suçu türk erkeğine atmaya gerek yok, yazar yukarıda türk kadını diye bir tabir kullanmamış çünkü.
 • küfürlü söylemler ve kaba tavırlar çağın vebası gibi yayıldıkça yayılıyor, kadın ya da erkek fark etmiyor hepsinde eğreti duruyor. ben tiksiniyorum küfreden insanlardan ve küfrü komik bulanlardan ayrıca uzak durma taraftarıyım.

  son dönemde, kapımızın önünden geçene düşman olduğumuz için feminizm de erkek düşmanlığı olarak yer alıyor zihinlerimizde. böyle anlaşılmasında bizim de payımız az değil, eşit olmayı isterken saygı duymayı es geçiyoruz.

  feminist bir kadın olarak kendim ve diğer hemcinslerim adına isteyeceğim en haklı istek; hayatın her alanında cinsiyet ayrımına son verilmesi ve özgür bireyler olarak toplumda yer almaktır.

  kapital dünyanın bütün sektörlerinin benim için çalıştığı düzende, kadınlığı bırakıp erkek gibi olmaya çalışmak isteyeceğim en son şey.
 • cinselliğe duyulan ilginin farklılığı ve yoğunluğu ile cinsel içerikli konuşma, çapkınlık yapma gibi durumlar birbirlerinin sonucunu doğuran olgular değildir.
  "erkeğin doğasında cinsel eğilim var, çapkınlık var söylemi saçma sapan bir meşrulaştırmadır. oysa bu gibi bir davranışa eğilim tek başına hormonal dengeler ile açıklanamaz. erkek cinsiyetli kimseler de raayonel varlıklardır ve akıl-güdü dengesi bu gibi hassas mevzuların malzemesi olup bozulmaktadır.
  cinselliğe farklı derecede veya yoğunlukta ilgisi olan veya çapkın kadın arkadaşlarımız ise bir tercih olarak -tıpkı erkekler gibi- bu davranışı sergilemekte, sürdürmektedirler. testesteron oranlarından değil. dolayısıyla toplumda bu davranışlara bakış açıcı onlarda bir takım isyan duyguları ve söylemleri yaratmaktadır.
  çapkınlığın vs erkeklik ile özdeşleşmiş olması veya bir çözüm olarak takınılan tutum "erkek gibi kadın"ları yaratmaktadır.
 • (bkz: erkek fatma)
 • (bkz: #77976210)
  bakın bu yazıyı yazan bir feminist.
  "kadınlara üç kuruş para harcamamak için kırk takla atan, askere gitmemek için götünü yırtan" olarak eklediği sıfatları, aynı ideolojiyi paylaştığı kişiler savunuyor. yani *feminizm, (sözde) tam olarak saydığı şeylerden dolayı erkeğin bu konudaki mağduriyetini kabul etmiş durumda. femitroller ise bunu eleştiriyor. böylesine bir ideoloji karmaşası göz yaşarttı.
  yazısında erkek gibi olmaya çalışan kadınların var olduğunu açıklayan yazara -aksini iddia etmeyerek- hakaret etmiş, erkeklerin kadınlaşmasından dem vurmuş. çelişkiye bak, çay demle.
  şimdi kalkıp bir duvara, kalorifer peteğine, kombiye laf anlatsam hemen anlar, fakat bunlara laf anlatmaya çalışmamak lazım. zaten bunlar feministlerin ikiyüzlülüğü başlığı altında tek tek, geri zekalıya anlatılır gibi anlatıldı.

  cahilliğine mi üzülsem, gereksiz öfkesine mi gülsem, üslubuna mı acısam.
 • erkeğe küfür yakışıyor demişsin dimi! dur o zaman basliyim...

  senin doğanı sikiyim ben amcuk sıbabı!!!

  neymiş erkek doğası gereği göte bacağa bakacakmış. amına koyim( küfür yakışıyor ya o yüzden seyeettiri verdim) yaaaa, sanki sendeki testosteron dan bizde yok, sanki biz kadın istemiyoruz. oğlum çak azmışsan sevgilinle ol, yoksa sevgilin git 31 çek aq milletin bacağına memesine niye bakıyorsun hayvan. evet biz erkegiz haklisin ama aynı zamanda da insansın ya ni beynin var, kendini egitebilir ve başkalarına bakmanın saygısızca olduğunu anlayabilirsin.
  bu arada senin mantığına göre ben senin eğer varsa kadin kardeşlerine veya kadın kuzenlerine bakabilirim bu sana göre normal bir şey hatta hayal bile edip 31 çekebilirim dimi?
  bi bitmediniz aq.

  sakın bana meriç falan diye yurumeyin topunuzu sikerim ekşici piçler hadi başka kapıya gidin goygoy tassaginizi başka yerde yapin.
  erkeğim dimi küfür yakışiyor karıya kızada bakarım dogamda var.
  doganizi sikeyim.

  edit: seni çok iyi anlıyorum sabah senden önce uyananlar var dimi, hemen bu azgınlık ile entry yazayım dedin. o bir tek sende yok her erkek de var. hatta 2 aylık erkek bebekler de bile olur sabah hali. yetişkinler genelde partnerleri ile oluyor yada 31 çekiyor bence bunları denemelisin buraya entry yazacağına. seni alfa erkegi